1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka gdzie leczyć?????
Ewa1234

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-17, 09:38   Temat: Rak żołądka gdzie leczyć?????
Warszawa, Katowice, Lublin, Rzeszów
  Temat: Rak żołądka gdzie leczyć?????
Ewa1234

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-16, 11:57   Temat: Rak Żołądka- dobry onkolog PILNE!!!
Proszę o informację na temat dobrego onkologa-chemioterapełty zajmującego się leczeniem raka żołądka. PILNE
  Temat: Rak żołądka 2000 rok - dysplazja od 2015
Ewa1234

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4249

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-24, 10:59   Temat: Rak żołądka 2000 rok - dysplazja od 2015
dziękuję
  Temat: Rak żołądka gdzie leczyć?????
Ewa1234

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-24, 10:12   Temat: Rak żołądka gdzie leczyć?????
Czy ktoś może mi polecić klinikę, która zajmowalaby się nowotworami żołądka /chodzi o recepcję zoladka/ i leczeniem onkologiczny. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o referencyjnych placówkach. Bardzo proszę o pomoc.
  Temat: Rak żoładka - wg Laurena typ rozlany - pomoc, interpretacja
Ewa1234

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3988

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-24, 10:01   Temat: Rak żoładka - wg Laurena typ rozlany - pomoc, interpretacja
Chciałam zapytać gdzie mama była leczona i kogo polecacie lub nie z lekarz?
  Temat: Rak żołądka 2000 rok - dysplazja od 2015
Ewa1234

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4249

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-24, 09:57   Temat: Rak żołądka 2000 rok - dysplazja od 2015
Mam pytanie, gdzie mama była leczona i u kogo. Czy polecacie ten szpital?
  Temat: Rak żołądka gdzie leczyć?????
Ewa1234

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-24, 09:31   Temat: Rak żołądka gdzie leczyć?????
Jest to adenocarcinoma, I wynik histopatologiczny G2/G3, II wynik histopatologiczny G2, Her -. Ok. 20mm. Napisałam laparatomia, a ma być to laparoskopia w celu określenia chemii jak mówił lekarz, ale przecież do chemii ma już wszystkie wyniki /Tak mi się wydaje/. W TK narządy czyste, pogrubiona ściana żołądka.
  Temat: Rak żołądka gdzie leczyć?????
Ewa1234

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-08-23, 09:51   Temat: Rak żołądka
witam, jestem nowa. Potrzebuje pomocy rak złośliwy żołądka, kobieta lat 50. Do chwili wykrycia choroby zdrowa, od kwietnia utrata wagi ciała ok.4kg ból żołądka.
Gastroskopia: Przełyk, linia Z i wpust bez zmian. Żołądek podatny na rozdmuchiwanie. Błona śluzowa dna i trzonu bez zmian. W kącie żołądka uwidocznione owrzodzenie przechodzące na trzon o średnicy ok. 20mm, pokryte włóknieniem o włowato pozaciąganych brzegach - pobrano wycinki do badania hist-pat. Pozostała część antrum nieznacznie zaczerwieniona. Odźwiernik kształtny, drożny. Opuszka i część zstępująca opuszki dwunastnicy bez zmian. w inwersi wpust szczelny.
rozpoznanie histopatologiczne: adenocarcinoma G2/G3,
po drugiej gastroskopii badanie histopatologiczne: G2, Her -
Tomografia Komputerowa pozostałe narządy ok. Dodam,że lekarz oglądając płytkę z TK stwierdził pogrubienie ściany żołądka, nie ma tego w opisie TK
Lekarz sugeruje laparatomię, chemię i całkowitą resekcjię żołądka. Boję się, że przy laparatomii bez chemii guz się rozsieje, że istnieje takie ryzyko.
(Pacjent onkologiczny opowiadał mi, a nie wyglądało na to że kłamał, że miał przerzut na płuco i przy usunięciu guzka przeniesiono mu na cieśń tarczycy. Tak stwierdził profesor jak opowiadał ten pacjent.) Gdzie leczyć, w jakim ośrodku referencyjnym, proszę o nazwisko lekarza i ewentualnie kontakt do niego. Po co ta laparatomia. Trzeba czekać na wynik histopatologiczny znowu, a tu trzeba już działać.
Jakie metoda leczenia byłaby optymalna. Gdzie leczyć, aby mieć jak największe szanse na życie.
Dodam w rodzinie tato zmarł na zespól mielodysplastyczny, który zakończył się rakiem żołądka, siostra chora na nowotwór piersi od 6 lat.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group