1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana w mozgu u corki na rezonansie
Autor Wiadomość
Fabienka 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 30

 #1  Wysłany: 2018-02-02, 15:15  Zmiana w mozgu u corki na rezonansie


Dzien dobry. Przepraszam z gory ze zawracam głowę byc moze czyms nieistotnym jednak dla mnie to bardzo ważne..Corka miala robione badanie mozgu rezonansem magnetycznym. Tydzien po badaniu lekarz zadzwonil i powiedzial ze znalezli cos, jakas zmiane ale jak tylko to powiedziala po prostu nie wiem co sie stalo ale nie slyszalam co mowi dalej. Kompletnie sie wylaczylam chyba w kazdym razie kazala nam przyjechac na badanie moczu bo chce cos potwierdzic tym badaniem. Bylam z corka na bafaniu moczu 2 dni temu w szpitalu i czekam na wyniki. Zadnych szczegolow z Mri nie znam gdyz mieszkamy w UK i tutaj lekarz omawia z pacjentem wyniki nie dostaje sie ich do domu. Powiedziala na koncu rozmowy ze wysle list do nas. Mam zal do siebie ze stalam i kompletnie jakbym byla glucha nie rozumialam co mowi tzn znam biegle jezyk ale jakbym jej nie slyszala. Bylam dzis w szpitalu dopytac o wyniki ale niestery nie bylo lekarza ktiry mohlby to sprawdzic pani w recepcji wziela nr i obiecala ze przekaze i ze dr zadzwoni do mnie . Moje pytanie brzmi czy normalnie przeprowadza sie badania moczu by sprawdzic guz w mozgu? Czy ktokolwiek z Panstwa sie z tym spotkal? Dzwonilam dzis do sekretarki mojej corki pani neurolog ale byla na jakims zebraniu. Po prostu bardzo sie martwie przepraszam za moj chaotyczny post. Dziekuje i pozdrawiam serdecznie.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2018-02-02, 16:04  


Fabienka,
Witaj na forum.
Z jakiego powodu wykonano rezonans? Czy córka ( ile lat ma?) choruje na coś?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #3  Wysłany: 2018-02-02, 16:19  


Badanie było mózgu czy mózgowia? Bo najczęściej występują guzy przysadki, czynne hormonalnie więc jakieś badania moczu mogły być pomocne. Przysadkę się operuje przez nos nawet bez otwierania czaszki. Postaraj się trochę uspokoić i poproś lekarza, opisując swój poprzedni stan żeby najważniejsze rzeczy po prostu zapisał Ci na kartce. Żaden wstyd, matka ma prawo panikować w sprawie dziecka.
_________________
sprzątnięta
 
Fabienka 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 30

 #4  Wysłany: 2018-02-02, 16:41  


Bardzo dziekuje za szybkie odpowiedzi. Moja corka ma 9 lat, rezonans byl robiona w trybie pilnym ze wzgledu na zez w prawym oku silne bole glowy mdlosci zmiany w zachowaniu, apatie i czasem silna przeczulice i dretwienie w prawej rece oraz mimowolne skurcze twarzy po prawej stronie. Miala badany caly mozg badanie trwalo 45 minut. Rzceczywiscie powinnam poprosic o konkrety tylko zmylila mnie jakby chciala uciac juz konwersacje ze wyslala list ze szczegolami a nadal go nie ma juz ponad tydzien...zazwyczaj listy ze szpitala przychodza w trzy dni mieszkamy blisko mam tez chora corke na cukrzyce i astme wiec jestem stalym bywalcem tego szpitala niestety. Dziekuje raz jeszcze troche sie uspokoilam ze zmiana moze byc lagodna...mam racje? Dowiedzialam sie od meza ze mogly byc badane jakies biomarkery? Kompletnie sie na tym nie znam. Dziekuje raz jeszcze.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2018-02-02, 20:54  


A czy list wysłała do Ciebie czy jak to oni mają w zwyczaju do Twojego lekarza GP?

[ Dodano: 2018-02-02, 20:59 ]
Z Twojego opisu to wygląda poważnie, chociaż niekoniecznie nowotwór złośliwy, ale coś chyba uciska. W tym liście mogą być jakieś umówione konsultacje, jak masz blisko to idź do tego szpitala i zażądaj kopii do ręki.
_________________
sprzątnięta
 
Fabienka 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 30

 #6  Wysłany: 2018-02-02, 22:37  


Powiedziala ze do nas do domu wyslala list. Jutro od rana bede dzwonic tam poniewaz dzis nikt niestety nie zadzwonil a my sie bardzo martwimy. Dzieki za rady bede sie odzywac . Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
 
Fabienka 


Dołączyła: 02 Lut 2018
Posty: 30

 #7  Wysłany: 2018-02-18, 01:24  


Witam serdecznie. Maly update; dowiedzialam sie ze u corki po rezonansie glowy jest podejrxenie choroby metabolicznej, genetycznej bardzo rzadkiej - mukopolidacharydozy.Probki moczu pojechaly do specjalnego laboratorium i wyniki maja byc od 4-6 tygodni. Minely dopiero dwa tygodnie...w kazdym razie poki co nie ma podejrzenia raka mozgu z czego oczywisvie bardzo sie ciesze ale ta informacja druga mnie zalamala...trzeba czekac..pozdrawiam bardzo cieolo wszystkich .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group