1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak a wkładka hormonalna mirena
Autor Wiadomość
serduszko2017 


Dołączyła: 07 Sie 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-08-07, 15:33  czerniak a wkładka hormonalna mirena


Witam serdecznie.
w lutym 2016 na podstawie badania hispatologicznego stwierdzono u mnie czerniaka złosliwego okolicy łopatki.
clark II breslow 1,2
W maju ubiegłego roku , miałam oznaczane węzły wartownicze i poszerzaną ranę. Rana czysta wartowniki czyste. Jestem po pecie, wszystko oki. Przebywam pod stałą kontrolą Co w Bydgoszczy.
do tej pory miałam założoną wkładkę domaciczną - zwykłą która w maju tego roku straciła ważność. Ginekolog do którego miałam bardzo duże zaufanie zaproponował założenie wkładki hormonalnej 20mikrogramów/24godziny Levonorgestrelim. powiedział ,że nie ma potrzeby konsultacji w CO, że wie co robi i dla mnie to najlepsze rozwiązanie.....a ja mu zaufałam. na początku sierpnia miałam kontrolę w CO....takiej bury jak żyję nie dostałam od lekarza prowadzącego.
Cytuję "co za konował założył pani wkładkę hormonalną przy czerniaku rok od diagnozy..."
no jeden z lepszych lakarzy ginekologów w obrębie 50 km.
powiedział ,że jak najszybciej mam się tego pozbyć .
ręce mi opadły...Lekarz nie odbiera telefonu...zabieg kosztował 1200.00
nie wiem czy naprawdę nie ma pojęcia co robił czy mój lekarz onkolog jest przewrażliwiony...
pisałam do doktora Rutkowskiego, nie odpisuje.
proszę moderatorów o wypowiedz w tym temacie.
Dziekuję serdecznie i pozdrawiam wszystkich ciepło.
_________________
serduszko2017
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #2  Wysłany: 2017-08-08, 07:36  


Witaj na forum.
Odpowiedzi w tym temacie Ci nie udzielę, bo nie mam pojęcia... kiedyś gdzieś czytałam, że po czerniaku kobiety powinny odczekać z zajściem w ciążę etc. (z uwagi na wzrost pewnych hormonów, ale ile w tym prawdy to nie wiem...). Jeśli chodzi o hormony to ja przyjmuję hormonalną antykoncepcję doustną i po Twoim wpisie zaczęłam się zastanawiać czy to może mieć jakiś wpływ negatywny :?ale?: mój onkolog o tym wie i nic nie mówił. Chyba się zapytam z ciekawości.
Najlepiej poczekaj na odpowiedź profesora Rutkowskiego i daj znać jak już się czegoś dowiesz, bo to cenna wiedza dla niejednej z nas zapewne ;)
 
serduszko2017 


Dołączyła: 07 Sie 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-08-08, 08:55  


Dziękuję serdecznie za odpowiedz. Przed momentem zarejestrowałam się do miejscowego ginekologa onkologa - radioterapeuty. Zmolestowałm panią w rejestracji i wdusiła mnie na przyszły czwartek- oczywiście prywatnie bo na NFZ dopiero październik. Zobaczę jak on się do tego ustosunkuję , nie chce działać pochopnie bo 1200 zł na ziemi nie leży, z drugiej strony nie chcę żeby to była cena za ewentualne przeżuty....ech...Profesor nadal nie odpisał, czekam również na odpowiedz osób, które tutaj są aniołami stróżami :) Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę.

[ Dodano: 2017-08-08, 12:09 ]
>Szanowna Pani,
>W nawiązaniu do maila informuję, że nie ma żadnych przeciwwskazań do
używania wkładki wewnątrz macicznej z hormonami przy rozpoznaniu
czerniaka, jak Pani opisała.
>Taka jest opinia p. prof. dr hab. n. med. Piotra Rutkowskiego-Kierownika
Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków CO-I.
NO TO MAMY ODPOWIEDZ :)
_________________
serduszko2017
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #4  Wysłany: 2017-08-08, 11:18  


Cytat:
>Szanowna Pani,
W nawiązaniu do maila informuję, że nie ma żadnych przeciwwskazań do używania wkładki wewnątrz macicznej z hormonami przy rozpoznaniu czerniaka, jak Pani opisała.

No to spokojna głowa :) takiej odpowiedzi się spodziewałam.

pozdrawiam
 
ali0210 


Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 306
Skąd: szczecin
Pomogła: 54 razy

 #5  Wysłany: 2017-08-08, 16:26  


Moja koleżanka zmarła w grudniu na raka piersi w wieku 38 lat, w piersi nie było guza, nie pamiętam nazwy nowotworu ale jej mąż powiedział, że rak miał podłoże hormonalne i że wkładka hormonalna miała na to wpływ. Szukałam informacji na ten temat i znalazłam sporo artykułów na ten temat. Może lepiej zachować ostrożność.
Pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2017-08-08, 18:25  


Cytat:
CZERNIAK
Badania przeprowadzone w późnych latach 70. ubiegłego stulecia sugerowały istnienie niekorzystnego związku pomiędzy zachorowalnością na czerniaka skóry a stosowaniem doustnej antykoncepcji hormonalnej. Powyższy niepokój spowodowany był badaniami nad wykryciem receptorów estrogenowych w komórkach czerniaka, wpływem na liczbę melanocytów oraz zwiększeniem pigmentacji skóry pod wpływem estrogenoterapii .
Aktualne metaanalizy nie potwierdzają poprzednich doniesień. Zarówno praca Gefellera (23) i wsp. (analiza 18 badań, obejmująca 3796 kobiet z czerniakiem skóry OR 0,95 95% CI 0,87-1,04) jak i publikacja Karagasa (24) i wsp. (analiza 10 badań, dotycząca 2391 chorych kobiet OR 0,86 95% CI 0,74-1,01) nie wykazały związku pomiędzy przyjmowaniem doustnej antykoncepcji hormonalnej a zwiększoną zapadalnością na ten nowotwór.

http://www.czytelniamedyc...-nowotwory.html
ali0210 napisał/a:
Moja koleżanka zmarła w grudniu na raka piersi
ali0210 napisał/a:
mąż powiedział, że rak miał podłoże hormonalne

Rak piersi, rak szyjki macicy tutaj terapie hormonalne inaczej działają i mogą w jakimś stopniu mieć wpływ ale jest również wiele innych czynników, które są powodem powstawania tych nowotworów, nie można uogólniać.

pozdrawiam
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #7  Wysłany: 2017-08-08, 18:49  


serduszko2017, dobre wieści :) Tak jak napisała lady_carrot, to są bardzo cenne informacje dla wielu z nas, pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group