1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 53
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: informacja czerniak
ali0210

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 9562

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-10-20, 19:40   Temat: informacja czerniak
Dla pewności powinieneś zbadać powtórnie wycinek, u innego patomorfologa, dla porównania i potwierdzenia. Jest bardzo dużo pomyłek, gdzie było Twoje badanie?
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 20695

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-02, 11:52   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
Nie wiem czy mogę tu podawać nazwę - odtruwające Ojca Grzegorza. Można tez kupić w aptekach internetowych. Ja kupowałam w zwykłej aptece. Głównie chodziło mi o wątrobę bo mam też torbielki. Ostropest na początku mielony jadłam w kanapkach a ostatnio w tabletkach. Możesz tez kupić coś innego. Po trzech latach mam tylko lekkie stłuszczenie a jest już też obszar częściowy bez stłuszczenia. Taki proces niestety trwa, mi lekarz powiedział, skoro przez parę lat się stłuszczała to nie odtłuści się w ciągu miesiąca...
Robiłaś usg jamy brzusznej?
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 20695

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-01, 16:49   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
Witaj,
ja tez miałam "przewlekłą" anemię. Tydzień temu robiłam badania i nie mam, nie biorę żadnych witamin - kiedyś miałam stłuszczenie wątroby i anemię, od kiedy dbam o siebie i oto co jem sytuacja się zmienia - od niedawna, na to trzeba czasu. Kupiłam w aptece zioła oczyszczające organizm, do tego ostopest i efekt jest ale to potrwało. Musisz dużo pić ale wody nie soków i coli ;)
Ja mam problem z piciem wody, nie potrzebuję wody - mogłabym nie pić cały dzień,
zmuszam się ;)
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 20695

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-28, 22:37   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
Witaj,
od trzech lat moje życie zmieniło się. Żyję bez większego planowania, właściwie od badań do badań, staram się oczywiście nie stresować ale w głowie siedzi wiadomo co. Przed każdymi badaniami mam takiego stresa... ostatnio na koniec badań dostałam strasznej migreny - aż skończyło się wymiotami. Tak to niestety u mnie wygląda. Teraz jest oczywiście trochę lepiej niż na początku ale lęk mam okropny. Wiem, że i tak mi się udało.
Narazie mam "skrzydełka" bo jestem świeżo po badaniach. Jeśli chodzi o wzmacnianie organizmu to oczywiście też próbuję i staram się "zdrowo żyć". Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 20695

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-27, 21:49   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
Witaj,
nie leżałam w szpitalu, zabieg jak przy usunięciu znamienia. Na wyniku po poszerzeniu nie mam podanego marginesu - " do badania otrzymano elipsę skórną o wym. 15x6 o nierównej powierzchni wraz z przylegającym fragmentem tkanki podskórnej grubości 14 mm, rozpoznanie - rozrostu nowotworowego nie stwierdzono"
Jeżeli lekarze mówią o konieczności biopsji wartownika to oczywiście jest to konieczne, gdyby mi kazano, to bym to zrobiła.
Trzymaj się :)
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 20695

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-26, 16:48   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
W pierwotnym wyniku nie było określonego IM, kiedy oddałam do ponownego przebadania - "aktywności mitotycznej nie stwierdza się". Tylko u mnie była taka sytuacja, iż pobrałam do ponownego przebadania tylko jeden bloczek i tak zostało przebadane. Później dowiedziałam się,
że bloczki są dwa. Pytałam lekarza czy w drugim bloczku może być inny IM. Powiedział, że nie, czyli wychodzi na to, że bez aktywności mitotycznej. Za drugim razem nazwano również- czerniak przedinwazyjny.
Chciałam jeszcze raz w komplecie przebadać w Warszawie ale odpuściłam sobie.
Pozdrawiam.
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 20695

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-25, 22:06   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
Witaj,
rozumiem Twój strach. Ja miałam podobny wynik do Twojego, oprócz IM, tj. 0,25 B. i II stopień C. Za miesiąc minie 3 lata od diagnozy.
Wczoraj byłam na badaniach kontrolnych na onkologii- tj. usg węzłów, usg blizny, usg jamy brzusznej, rtg - jest ok. Nie miałam badanego wartownika, tylko poszerzenie blizny.
Pozdrawiam.
  Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
ali0210

Odpowiedzi: 172
Wyświetleń: 81223

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-23, 21:19   Temat: Leczenie czerniaka-prawidłowe,czy nie?
::rose::
  Temat: Myszka - komentarze
ali0210

Odpowiedzi: 128
Wyświetleń: 28819

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-12, 23:00   Temat: Myszka - komentarze
Myszko kochana tak bardzo się cieszę! Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak sromu
ali0210

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 136969

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-11, 10:47   Temat: Czerniak sromu
Tak bardzo mi przykro ::rose::
  Temat: czerniak v clark
ali0210

Odpowiedzi: 324
Wyświetleń: 160276

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-02, 21:44   Temat: czerniak v clark
Moniko,
będzie ciężko, ale musisz dać radę. Jarek jest przy Tobie i niech tak będzie. Rozmawiaj z Nim, wypłacz się. Trzymaj się jakoś. Tak bardzo mi żal. 12 dni temu odszedł mój kuzyn, trochę starszy od Jarka, też bardzo się męczył i trzyma nas myśl, że już nie cierpi.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
ali0210

Odpowiedzi: 326
Wyświetleń: 161734

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-10-14, 12:45   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,2 mm
Myszko ja robię RTG przy każdej wizycie kontrolnej, teraz to co ok 5-6 miesięcy, wcześniej co 3-4 miesiące.
  Temat: Czerniak sromu
ali0210

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 136969

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-09-12, 22:42   Temat: Czerniak sromu
Musiałam jeszcze raz napisać, tak bardzo mi przykro, tak bardzo się boję....
może operacja wycięcia guzów, co na temat operacji mówi Pan Profesor, czy była konsultacja u nie go?
  Temat: Czerniak sromu
ali0210

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 136969

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-09-12, 08:09   Temat: Czerniak sromu
Naprawdę ciężko czyta się takie informacje. Jak wszyscy, ja również trzymam kciuki.
Było wcześniej TK głowy?
  Temat: Czerniak
ali0210

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5647

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-08-29, 13:57   Temat: Czerniak
Witaj,
przykro mi, że musiałeś do nas dołączyć. Piszę ponieważ miałam podobne parametry do Twoich tj. II Clark 0,25mm.
Jestem 2 lata i 3 miesiące po diagnozie. Robiłam badania kontrolne na początku co 3 miesiące a teraz co pół roku. Teraz czeka Cię docięcie blizny i znowu czekanie na wynik.
Powinieneś też wykonać badania: rtg płuc, usg jamy brzusznej i węzłów chłonnych, ale to już pewnie zleci onkolog.
Jest to wczesne stadium czerniaka, dobrze, że udało Ci się tak szybko to wykryć co nie oznacza, że nie trzeba być czujnym. Niestety życie po diagnozie wygląda już inaczej.
Głowa do góry.
Pozdrawiam :)
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group