1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak dziąsła lewego dolnego
Autor Wiadomość
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #1  Wysłany: 2010-03-28, 11:59  Rak dziąsła lewego dolnego


Jestem po operacji i proponują mi uzupełniającą radioterapię.Guz został usunięty z ponad 10mm zapasem i prawie połową żuchwy.Czy w takim przypadku radioterapia jest celowa?Jestem już dość stary.Mogę spróbować wkleić wyniki badań mam je wszystkie w kompie.Pozdrawiam wszystkich.
Po operacji Histopatologia
ślinianka bez nacieku
w chłonne podbródkowe lewe 2 bez nacieku
15 w chłonnych bez nacieku
margines przedsionek jamy ustnej bez nacieku
margines okolica zatrzonowcowa bez nacieku
margines dziąsło dolne linia pośrodkowa bez nacieku
margines dno jamy ustnej bez nacieku
guz dziąsła dolnego wraz z kością żuchwy CARCINOMA PLANOEPITHELIALE SPINOCELLULARE KERATODES INWASIVUM GII
Fragment kości żuchwy wym 4/3/1,5cm z przylegającymi tkankami miękkimi i 3 zębami.w tkankach miękkich naciek raka płaskonabłonkowego o wym.3,5/4/1,5cm dochodzący do kości.część marginesów zachowana,przedsionek jamy ustnej język i strona tylna.Margines przedni z kością po odwapnieniu 794/9 Carcinoma planoepitheliale spinocellulare partim keratodes os infiltrans.Kość w rzucie guza po odwapnieniu 794/9a carcinoma planoepitheliale spinocellulare partim keratodes os infiltrans.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2010-03-28, 12:30  Re: Rak dziąsła lewego dolnego


jerzozwiesz@amorki.pl napisał/a:
[...] Mogę spróbować wkleić wyniki badań mam je wszystkie w kompie.Pozdrawiam wszystkich.

No, to dawaj - na pewno to nie zaszkodzi, szczególnie jeśli oczekujesz bardziej rzetelnej odpowiedzi.

Pozdrawiam.

uzupełnienie (po zamieszczeniu przez Ciebie wyników):

W tym artykule (str. 35, akapit 'Leczenie i zapobieganie') radioterapia uzupełniająca wymieniona jest jako podstawowa metoda leczenia, zatem wygląda na to, że co najmniej powinna zostać rozważona celowość jej zastosowania w Twoim przypadku. Wypowiedzieć o tym powinien się Twój lekarz.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #3  Wysłany: 2010-03-28, 14:50  


Dziękuję jutro będę w CO w stolicy na konsultacji.Chciałem się tylko upewnić.Trafiłem na szczęście na uczciwych lekarzy,bardziej bałem się zabiegu niż raka,ale rzeżnicy pięknie się spisali.Tytanowa żuchwa wcale nie jest taka zła i nic na nią nie nacieknie.Szkoda tylko 7 zdrowych zębów,mądrości nie liczę i tak nic nie zmieniał.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #4  Wysłany: 2010-03-31, 18:03  


Mam mieć pełne radio.6na6.08.04 TK uśmiech,szyja i bonus-łuk brwiowy.Tego samego dnia maska,póżniej parę prób i będzie fajnie.Zostałem uprzedzony że łańcuch motocyklowy czyli moja tytanżuchwa może żle znieść radio.Coś ktoś wie???

[ Dodano: 2010-04-01, 16:58 ]
Rozumiem że nikt nie ma tego typu doświadczeń.Cóż kilka ostatnich kroków każdy musi przejść sam. :lol:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #5  Wysłany: 2010-04-08, 16:22  Maska się udała


TK też.Przygotowania idą pełną parą.Ja osobiście uważam że sprawnie.Symulator wyszedł dobrze więc akcja Hiroszima jest blisko.Jakoś dam radę.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #6  Wysłany: 2010-04-14, 12:18  


[fragment przeniesiony do komentarzy]
Ty się Jerzozwierzu nie przejmuj. u ciebie będzie dobrze. Wycięli z dużym zapasem, teraz radio zniszczy ewentualne reszki i będziesz zdrów. dobrze by było by i rodzina tak myślała. jak zobaczą cię aktywnego to przestaną być nadopiekuńczy.
Możesz mieć problemy podczas radio np. ze zmęczeniem, bólem i widoczne zmiany na skórze. Ja przekonałam wszystkich że tak musi być i to przemija ale na szczęście nie przechodziłam tych najgorszych stanów. Skoro z takim humorem mówisz o swojej "tytanżuchwie" z pewnością jesteś w stanie żartem rozładować też wszelkie napięcia w rodzinie spowodowane twoją chorobą. Gorzej jest tam gdzie już wiadomo że nie będzie dobrze.[url][/url]
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #7  Wysłany: 2010-04-19, 08:25  W środę


jadę do CO.Ustalą ostateczny termin i 6 tygodni plus rekonwalescencja wycięte z życiorysu.Kuria jakoś się wyrabiam,ale 48 lat działam na maksymalnych obrotach.Tytanżuchwa okazuje się być unerwiona a reaguje chyba na fazy księżyca.Nawet nie puchnę a cholera jak żywa.Szczęśliwie lewy bark się udało zrehabilitować-rower po polnych drogach go załatwił :lol: Nic to...
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #8  Wysłany: 2010-04-19, 08:39  


Nie wiem czy będziesz dojeżdżał na radio czy zostajesz w szpitalu ale te 6 tyg nie musi byc wyciete z życiorysu. Jak dobrze pójdzie to będziesz mógł prawie normalnie funkcjonować. Zmęczenie przychodzi po ok 2 tygodniach a i z tym da sie jakoś żyć. Gorzej z jedzeniem.
W moim CO jest hotelik dla radioterapeutowanych. Przychodzą się poopalać a potem grają w karty. Życzę ci byś przeleciał przez to radio szybciutko i bez problemów.
Z tą tytanżuchwą jesteś jak Szwarceneger i jego bohaterowie niezniszczalny. (dodaj jeszcze Lenin wiecznie żywy )
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #9  Wysłany: 2010-04-19, 08:49  


Dojazdy pół na pół.Szczęśliwie mam gdzie mieszkać pod samym CO.Praca trochę mnie martwi jakieś poślizgi się wytwarzają,jednak trochę lepiej dbam o siebie niż ZUS.Cóż pieniądze szczęścia nie dają ale pozwalają całkiem przyjemnie być nieszczęśliwym ;)
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #10  Wysłany: 2010-04-21, 17:00  


Odbębniłem porcję prób na symulatorze-dziś oczywiście,a we wtorek od 13 kolejna porcja-prób oczywiście.Chyba nabierają do mnie zaufania-p.dr Rolski powiedział że we wtorek mam maskę sam wziąć i zejść do piwnicy na symulator.Zastrzegł jednak że nie wolno mi zrobić dziurek na oczy i paradować po CO.Intuicji mu nie brak :shock: We wtorek ich wkręcę żeby mi zrobili foto w masce.Na stojący aparatura będzie psuła efekt.Zdjęcie samej maski już mam.Wszystkim znajomym się podoba-Myślę-w smsach czuć bijącą zawiść :mrgreen: facet ma jednak dobrze.Dojrzewa w wieku 3 lat i póżniej już sobie tylko rośnie :lol:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #11  Wysłany: 2010-05-05, 14:59  no i


marny pętak kończy na grillu.Dziś był to jego pierwszy raz mój z resztą też.Ale to co ze mnie zostanie wystarczy mi do wygodnego życia.Jego zwyczajnie wysikam.Tak to nie żart pierwszy objawił się kolor moczu a nerki śledzionę trzustkę i różne gadzety mam zdrowe.Zabijało mnie te czekanie to samo miałem przed operacją.I przyjechali po mnie wózkiem-zachowałem się kulturalnie,ale co to to nie wystarczy że wrócę na kółkach.Mała demonstracja siły-dla samego siebie.Było jednak warto.To że zaczęło się konkretne działanie zwyczajnie mnie jakoś nakręciło.Fakt jakoś to idzie sprawnie ,ponieważ nie ma skutku bez przyczyny...Cóś mi świta,ale nic to ważne że gnój się piecze. :lol:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #12  Wysłany: 2010-05-07, 08:06  Cóż


nieraz nie warto się bawić w negocjacje... :lol:

[ Dodano: 2010-05-07, 18:04 ]
będzie miał 2dni odpoczynku-niech nabiera pewności siebie ;) a od poniedziałku będzie leżał i kwiczał i to cienkim sopranem :lol:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #13  Wysłany: 2010-05-08, 11:18  Mam


naświetlaną jamę ustną.Po kilku sesjach nie powinienem się oddalać od łażienki.Ponieważ na grilla jeżdzę ponad 50km mam wrażenie że pampers mógłby być dobrą inwestycją.Ktoś coś wie?Mogę mieszkać pod CO ale jednak wolę jeżdzić. :-D
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #14  Wysłany: 2010-05-09, 00:35  


jerzozwieszu

Woreczki sie moga przydac. Zeby Ci sie nie przytrafilo jak mnie, juz na parkingu drzwi pewnego razu nie zdazylam otworzyc...

A na serio, odradzam kierowanie sachodem. Na poczatku pewnie sie wydaje, ze jest ok, ale reakcje sa zmienione. Zwlaszcza, ze naswietlaja Ci glowe.

pozdrawiam
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #15  Wysłany: 2010-05-09, 10:49  Nieżle


Ślina jest marki Goodyear ale można wytrzymać.jeszcze trochę i zaniknie miałem taki klajster po operacji więc trochę praktyki już mam :mrgreen: staram się nie oddalać od skutera stacjonarnego pt kibel ale mieszkam w lesie więc aż tak strasznie nie jest ;) A gnój w przyszłym tygodniu przyzna się do wszystkiego-to będzie 6 dni :twisted:

[ Dodano: 2010-05-09, 18:06 ]
Miami Beach.Gnój się przyzna do zabójstwa Kennediego.Wg instrukcji jest bardziej wrażliwy na promieniowanie niż ja.Więc się zabawimy.Nu zajcu pagadi :devil:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group