1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2012-04-11, 06:26
Rak tarczycy brodawkowaty
Autor Wiadomość
Kasia13x 


Dołączyła: 11 Kwi 2012
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2012-04-11, 01:32  Rak tarczycy brodawkowaty


Witam wszystkich serdecznie!

Potrzebuje rady osób które miały bliską osobę chorą na raka tarczycy brodawkowatego lub same walczyły z chorobą.

U mojej mamy zdiagnozowano raka tarczycy brodawkowatego.
Najpierw biopsja cienkoigłowa i podejrzenie o raka złośliwego. Wyniki zostały potwierdzone w CO w W-wie.
Mama powtórzyła biopsję w Bydgoszczy, ale czeka na wyniki.
Na operację w Warszawie będzie musiała poczekać, w Bydgoszczy miałaby w terminie koniec kwietnia/ początek maja.
Czy lepiej poczekać i dać się zoperować w Warszawie czy wybrać Bydgoszcz?

Proszę doradźcie. Więcej na forach widze informacji i pacjentów z CO w Warszawie. Czy to znaczy że jest tam lepsza opieka?
Chciałbym mamę wesprzeć w tych trudnych chwilach. Jest podłamana, choć tego nie pokazuje.
Sceptycznie podchodzi do mojego pozytywnego nastawienia, kiedy mówię jej o wielu przypadkach osób które wygrały z chorobą.

Dziękuje wam za każdą radę i wskazówkę.

Pozdrawiam
Kasia
 
Margareth 



Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 139
Pomogła: 6 razy

 #2  Wysłany: 2012-04-11, 13:31  


Nie wiem, jak CO w Warszawie, ale CO Bydgoszcz ma dość dobrą myślę opinię. Oczywiście ostateczna decyzja tak czy owak musi należeć do Was!

Niemniej, na pewno więcej porad, czy konkretów na forum będziesz mogła oczekiwać, jak wstawisz jakiekolwiek wyniki badań zrobione dotychczas, czyli wynik BAC, jakieś wypisy ze szpitala i inne dokumenty związane z rozpoznaniem choroby. Jakiekolwiek konkrety pomogą obeznanym na forum osobom, przekazać Ci konkretne porady dot. konkretnie Waszego przypadku.

Pozdrawiam i życze wytrwałości, trzymajcie się!
 
 
wiolal 


Dołączyła: 11 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: szczecin
Pomogła: 2 razy

 #3  Wysłany: 2012-04-11, 19:34  


Ja przeszłam w ubiegłym roku leczenie raka brodawkowatego. Wszystkie informacje o tej chorobie są zmieszczone w zakładce "ważne tematy" powyżej, stąd czerpałam wiedzę i jestem wdzięczna temu forum, że ją umieściło.
Odnośnie wyboru szpitala wybrałam ten we własnym mieście, wychodząc z założenia, że tego raka leczy się poprzez wycięcie tarczycy a więc rutynowy zabieg chirurgiczny stosowany również z powodu guzów niezłośliwych oraz innych chorób tarczycy.
Co do martwienia się na zapas, myślę że nie należy wchodzić w rolę "ciężko chorego", gdy nie ma ku temu powodów. Statystyki i rokowania w raku brodawkowatym tarczycy są najlepsze z możliwych, nie potrzebny jest więc strach i wyobrażanie sobie najgorszego. Niech mamusia pyta się lekarzy o wszystko, bo tu ważna jest rzetelna informacja o chorobie.
Życzę powodzenia.
_________________
wiola
 
sosenka 



Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd: Lublin
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2012-04-15, 20:38  


Nie martw się. Moja mama jest 5 dni po operacji w Centrum Onkologii w Gliwicach z powodu raka brodawkowatego tarczycy. Wszystko wraca do normy (oprócz głosu, który na razie jest zachrypiały, ale nie u każdego tam musi być). Na pewno już się zorientowałaś, że rak brodawkowaty jest najłagodniejszą z groźnych form raka tarczycy i że w jego przypadku rokowania są pozytywne. Trzeba tylko poddać się leczeniu i zaufać medycynie. Głowa do góry - będzie dobrze!
 
AlfabetMorsa 


Dołączyła: 23 Mar 2012
Posty: 6

 #5  Wysłany: 2012-04-24, 20:10  


Witaj,
Ja chorowałam na raka brodawkowatego w grudniu 2011 r. Byłam operowania w Centrum Medycznym Damiana dlatego, że bardzo zależało mi na tym, aby operowała mnie dr Elżbieta Stachlewska z COI w Warszawie, ale prawdopodobieństwo trafienia pod jej rękę w COI obarczone było dużym ryzykiem. Podobno ona jest jedną z najlepszych specjalistów od raka tarczycy, chociaż w COI jest jeszcze kilku innych specjalistów. Operacje zniosłam bardzo dobrze, w 3 dobie opuścilam szpital z leciutką chrypką, która w ciągu 7-10 dni zupełnie ustąpiła. Po operacji (całkowita ablazja tarczycy, centralnego układu chłonnnego i częściowo košci i mięśnia gnykowego) miałam terapię jodem radioaktywnym w Szpitalu na Saszerów. Na badania kontrole idę w lipcu.
Jeśli mogę w czymś konkretnym pomóc proszę o pytania.
_________________
AlfabetMorsa
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group