1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak dziąsła lewego dolnego
Autor Wiadomość
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #16  Wysłany: 2010-05-10, 19:16  


Kolejna sesja zdjęciowa za mną.Ogoliłem czachę prawie na błysk i pomogło-dużo lepiej mi się oddycha w masce.Jest dobra,ale ja trochę masy mięśniowej nabrałem nauczony dietą pop-sonda w nosie i wielka strzykawa.Sam się karmiłem 3 sztuki i gotowe. :mrgreen: T4eraz raczej do tego nie dojdzie,ale dmucham na zimne. ;)
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #17  Wysłany: 2010-05-11, 21:40  


To co jerzozwieszu - jutro minie tydzień od Twojego pierwszego naświetlania?
Z tego co zrozumiałam masz naświetlania po jednej stronie? Już po pierwszym tygodniu ślinianki dostają taką dawkę promieniowania, że powoli przestają funkcjonować. Jeśli masz możliwość, to polecam kup sobie OralBalance Gel albo jakiś polski preparat zastępujący ślinę. A propos - co obecnie poleca Centrum Onkologii - jakie preparaty?
Jesteś prawdziwym twardzielem z niespotykanym poczuciem humoru ;) - tak sobie myślę, że panie od naświetlań w CO już Cię pamiętają?
Pozdrawiam !
_________________
mamanel
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #18  Wysłany: 2010-05-12, 08:16  


Tak jest dziś pan dochtor którego z resztą lubię będzie mnie badał organoleptycznie.Jakiś łaciaty łupież mi się zrobił.Na głowie ale po lewej stronie.Nigdy czegoś takiego nie miałem.Zobaczymy jak będzie dalej najważniejsze żeby moja żuchwa to zniosła. :lol: Bez przesady Potiomkin to ja nie jestem ale cóż mogę zrobić?Szkoda tylko że tak ładnie doszedłem do siebie po operacji-teraz radio doprowadza mnie do kolejnej ruiny.

[ Dodano: 2010-05-12, 20:30 ]
Pan dochtor stwierdził że jeszcze jestem w jednym kawałku to wszystko gra,ale moja jama ustna składa się z APSów i powinienem zrezygnować z mumlania wszystkiego co nawet mogłoby ją zarysować.Dostałem jakąś specjalną płukankę-jutro ją zamówię.Przechodzę na odżywianie siłą woli jak ja to nazywam może niecałkowicie ;) Nic to urodzić się to jest ryzyko-póżniej to tylko gra w karty.Cytat ale bardzo go lubię :mrgreen: Dam radę.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #19  Wysłany: 2010-05-13, 08:38  


Polecam przecieranie jedzenia blenderem. I wcale nie trzeba wszystkiego razem. na talerzu leży sobie klopsik zmielonej ryby np., klopsik ziemniaczków i klopsik marchewki. kolorki ładne aż jeść się chce. Już wiem że jedzenie to nie jest twoje ulubione zajęcie ale teraz musisz, może nie dużo ale wartościowo. Ja miałam z czego schudnąć ale ty nie masz. Pamiętaj że skutki uboczne radioterapii wloką się za nami jeszcze miesiącami więc już teraz zadbaj by były jak namniej dokuczliwe tzn dbaj o skórę, jamę ustną i odżywianie. Dość długo walczyłam by włosom i skórze na głowie przywrócić żywotniść. Pomogły mi dopiero witaminy z vichy i belissa z dużą zawartością skrzypu. Lekarka od radio w poniedziałek (pół roku od radio) nadal kazała naświetlaną skórę intensywnie natłuszczać np. oliwką i jeszcze unikać słońca.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #20  Wysłany: 2010-05-13, 09:32  


Dzięki jogi. :-D Na skórę ustaliliśmy z dochtorem Linomag w płynie.Nawet nie wiedziałem że jest taka wersja :shock: Jadam wbrew pozorom nieżle i wspomagam się bananem.Będzie dobrze ;) jedyny problem może stworzyć wnętrze jamy ustnej,ale tu pan dochtor trzyma łapę na pulsie.Powłokę zewnętrzną mam pancerną szczęśliwie więc przy mojej pomocy nic tu nie będzie się działo.

[ Dodano: 2010-05-13, 10:00 ]
Jeszcze zażywam serki tzw Wiejskie takie w kulkach.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #21  Wysłany: 2010-05-13, 13:37  


Najważniejsze to słuchać lekarza. Ja nie byłam do końca posłuszna i zjadłam raz pół truskawki w czasie radio, co skończyło się bolesną plamą na języku do końca radioterapii.
_________________
mamanel
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #22  Wysłany: 2010-05-13, 13:55  


:shock: jestem pod wrażeniem śmiercionośnej truskawki.Nie żartuję.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #23  Wysłany: 2010-05-13, 14:27  


och kochani jesteście.

Jerzozwierzu, skoro smakują Ci banany, jedz, jedz - nie żałuj sobie!!!!!

Smacznego !!!!
 
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #24  Wysłany: 2010-05-13, 19:52  


Robię to raczej z rozsądku.Odkryłem je w szpitalu odżywiając się sondą.Musiałem wzbogacić menu o jakiś dopalacze i wymyśliłem.Banany mandarynki i cieniutkie kabanosy.Robiłem z tego takie kęsy żeby wrzucić do gardła i nie zapaprać jamy ustnej.Wypaliło :mrgreen: Jednak to co mi dawali przez sondę równie dobrze mogło robić za lewatywę :roll: Łykałem jak gąsior hodowany na wątróbkę,piguły mnie przyłapały miały ubaw nie z tej planety.Do tej pory jak kontroluje chirurg moją żuchwę to wpadam do nich i się śmiejemy że dawno się tak dobrze nie bawiliśmy :lol:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #25  Wysłany: 2010-05-13, 21:39  


też nie kazali mi jeść owoców w czasie radio ale sama nie wiem dlaczego
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #26  Wysłany: 2010-05-14, 08:51  


Owoce opisali w książeczce radio że są kwaśne i mogą podrażniać jamę ustną.Mam nawet wkładkę do niej taki dodatek dla jamy ustnej.Banan jest neutralny a jednocześnie bardzo pożywny i w moim przypadku mi służy.To są z tego co widzę bardzo indywidualne reakcje.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #27  Wysłany: 2010-05-14, 10:49  


Pod koniec radio nawet bananów nie mogłam już jeść. Na szczęście te trudności mijają.
_________________
mamanel
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #28  Wysłany: 2010-05-14, 11:05  


Do mamanel-nie martwię się na zapas.Mixtura 10składnikowa-rewelacja-woda mineralna mi tylko szkodziła nadaje się do picia ale ogólnie wysusza nie zwilża.Wybrnąłem tuż przed rakiem z czegoś znacznie gorszego i szybszego.Fakt to już nie wróci ale szanse miałem 10krotnie mniejsze niż teraz,więc i tak dam radę :lol: Ostatnio miałem szczęście ;) I pomyśleć że u lekarza byłem w 81roku a zaziębiony w 96. :shock: Ząb mnie nigdy nie bolał to co mam 24 jest zdrowe-2 niewielkie plomby.Teraz zbieram za tak długi komfort życiowy :lol:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #29  Wysłany: 2010-05-14, 11:17  


Cytat:
I pomyśleć że u lekarza byłem w 81roku a zaziębiony w 96. :shock: Ząb mnie nigdy nie bolał to co mam 24 jest zdrowe-2 niewielkie plomby.Teraz zbieram za tak długi komfort życiowy :lol:


:lol: Też myślę, że świetnie dasz radę.

Cytat:
Mam nawet wkładkę do niej taki dodatek dla jamy ustnej.


Masz możliwość zeskanowania i wklejenia tych materiałów?
_________________
mamanel
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #30  Wysłany: 2010-05-14, 12:47  


Chodzi Ci o skład tej mixtury?To było na recepcie fakt mogłem zeskanować zanim zrealizowałem tylko to pisał lekarz :uuu: ogólnie 10%gliceryny zestaw witamin smak lekko mentolowy stosowanie łyżka na pół szklanki wody to co udało mi się odczytać :mrgreen:

[ Dodano: 2010-05-14, 13:12 ]
1jaką?


[ Dodano: 2010-05-14, 13:15 ]
2druga strona


img124.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1596 raz(y) 531 KB

img125.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1604 raz(y) 450,16 KB

_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group