1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak dziąsła lewego dolnego
Autor Wiadomość
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #31  Wysłany: 2010-05-14, 16:04  


Tak, właśnie o to mi chodziło!!!

Co do mieszanki gliceryna plus dodatki, to u mnie najlepiej sprawdziła się taka bez dodatku mentolu ale z nystatyną - ale ja byłam szczególnym przypadkiem (wrażliwym ;) )
_________________
mamanel
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #32  Wysłany: 2010-05-14, 22:24  


No i 2 dni urlopu.Wykorzystam je na załatwienie zaszłości :roll: Niestety choroba spowodowała liczne perturbacje w moim życiu zawodowym :shock: i ktoś musi to posprzątać -Heraklesy nie ustawiają się w kolejce ;)Jestem trochę zajechany jak szkapa po westernie i to w wersji panoramicznej :lol: tak naprawdę jest to rola w której czuję się najlepiej.Cieszy mnie że jedyne co odczuwam jako trudność to wydostanie się ze stolicy po Miami Beach do domu.dobrze że to tylko w piątek.Ćierpliwość mogę poćwiczyć-2,5h zamiast max jednej. :shock: Pozdrawiam wszystkich |happy|
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #33  Wysłany: 2010-05-15, 00:46  


jerzozwiesz@amorki.pl napisał/a:
Jednak to co mi dawali przez sondę równie dobrze mogło robić za lewatywę Łykałem jak gąsior hodowany na wątróbkę,


:trala: :mrgreen:

[ Dodano: 2010-05-14, 23:48 ]
jerzozwieszu, tak trzymaj; wysmiej drania na dobre
:mrgreen:

[ Dodano: 2010-05-14, 23:54 ]
jerzozwieszu a jak z mlecznymi?
Bo naswietlani na brzuch i miednice (ja) nie moga ani mlecznych, ani surowych owocow i warzyw. Nie sluchalam, zarlam grejfruty i jogurty i moze dlatego mam problemy z esica. Przestrzegac wiec nalezy. Bana jak nabardziej ok, tez mi sluzyl, podobnie pure ziemniaczane, kisiele i galaretki. Mniam
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #34  Wysłany: 2010-05-15, 08:48  


Do kefirów i innych wynalazków to jestem przyzwyczajony-to zawsze była podstawa mojego wyżywienia.Perystaltyka się uspokoiła :lol: Nie było tragicznie-tylko raz musiałem się wykąpać ;) Myślę że organizm się przyzwyczaił.Był to pewnego rodzaju szok dla niego :shock: Do Any-zęby masz jak moja siostra :mrgreen: do tej pory mnie to dziwi jak szkielet u rodzeństwa może się różnić.Moje zęby nigdy nie były białe taki jakiś siny odcień.Dzięki temu szybko go wykryłem-jak coś moćno nagryzłem orzech lekki ból.A przecież ząb nie może boleć :cry: poszedłem zjechać dentystkę co mi zmieniała plombkę kazała zrobić foto.Okazało się że pomiędzy5a6 nie ma kości tego wyrostka :shock: chirurgia resekcja histpat a resztę już znacie :-D W ciągu 25 dni lekko spuchnięte dziąsło zmieniło się w guz który zaczął wypychać policzek :brr:

[ Dodano: 2010-05-15, 09:19 ]
Ze skórą 0 śladu na razie-dochtore jak byłem w środę-Pan się opala!!!Nie ja tak mam.Pan ma niebieskie oczy!!!Ale dziadka Węgra :mrgreen: :mrgreen: I trafiony zatopiony.A ja tak mam-popatrzę przez okno słońce,więc brązowieje jak Arab a to że jestem brunet to jak widać już nie widać ;)
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #35  Wysłany: 2010-05-18, 10:32  


Jedna trzecia Florydy już za mną.Mam wrażenie że znoszę ją dobrze.Powłoka zewnętrzna nawet nie zauważyła że robią jej kęsim-Pisk wewnątrz niestety musiałem włączyć Ketonal do akcji.Po operacji obywałem się bez tych gadżetów.Ale krwią nie pluję wszystkie wklejki chirurga dzielnie wytrzymują tylko pieką jak diabli.Nawet od wody mineralnej :shock: Zrobiła mi się niebolesna kulka w miejscu mocowania implantu od strony ucha.Jutro dochtore oceni to organoleptycznie-kontrola.Jest wyczuwalna z zewnątrz.Zaczynam myśleć że jednak moja jama ustna to wytrzyma.Duży plus :mrgreen: Włączyłem do diety szproty w oliwie.Zdają egzamin.Utrata smaku bardzo mi się podoba-wszystko takie pyszne.Niestety smak podobno ma wrócić :uuu: Cóż żadna terapia nie jest doskonała ;)
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #36  Wysłany: 2010-05-18, 17:31  


Apetyt na ryby wydaje się skutkiem radioterapii. Normalnie nie cierpię ryb z puszki a na początku radio i właściwie do dzisiaj zajadam się wszelkimi rybami w każdej postaci i co najmniej raz w tygodniu muszę zjeśc z puszki. najlepiej na raz. Nie za bardzo czułam głód w czasie radio a jedzenie było wręcz torturą fizyczną. dziwię się do dzisiaj że można przeżyć na kubku mleka i 3 łyżkach gotowanej marchewki. podstawą wyżywienia wtedy była właśnie marchewka ialbo gotowana kalarepka ze śmietaną. schudłam20 kg przez 4 miesiące. Niestety teraz już przybyło mi 4 kg. Skóra długo może byc "w normie" ale potem pamietaj by obchodzić się z nią delikatnie i koniecznie nałuszczać tym bardziej że przed tobą lato. jakoś musisz sobie poradzić by unikać słońca. I ząbki też mogą odczuć naświetlania. Potem są jakby pozbawione szkliwa i wrażliwe na ciepłe, zimne i szczególnie słodkie. poza tymi "drobiazgami' da się to przeżyć. Zresztą nie masz innego wyjścia.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #37  Wysłany: 2010-05-18, 18:01  


Co do wody - spróbuj pić wodę niegazowaną źródlaną.
Gazowana z zasady jest kwaśna. Mineralne też są za "ostre".
_________________
mamanel
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #38  Wysłany: 2010-05-18, 19:16  


Będę pił kranówę-Własną oczywiście.Moje prywatne ujęcie wody jest rewelacyjne. :trala: W terenie Muszynianka-ona się sprawdza.
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #39  Wysłany: 2010-05-18, 21:06  


Czyli będzie tanio i zdrowo :uhm!:
_________________
mamanel
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #40  Wysłany: 2010-05-19, 09:28  


Rano spojrzałem w lustro-ryzykant ;) Opalenizna mi się pokazała taki różowiutki prosiaczek.Smażą mnie z dwóch stron-jednak :mrgreen: Chyba zmienię nick- Azja Tuchajbejowicz jak się patrzy.Mam nadzieję że skończy się tylko na przypiekaniu i obejdzie się bez pala. ;)Wczoraj wieczorem zginęła mi puszka szprotek.Okazało się że woziłem ją na Florydę jako wyposażenie naświetlań-chyba mi odbarwili szarą komórkę-co będzie pod koniec?Może zawieszę oponę w ogrodzie i będę robił jako atrakcja turystyczna :shock:

[ Dodano: 2010-05-19, 20:53 ]
Dochtore dzisiaj gruntownie mnie zbadał.Grzebał mi w paszczu i grzebał.Wreszcie stwierdził że jest zadowolony z moich postępów i postawy.Wziąłem moją teczkę od naświetlań ale ni czorta nie mogę nic pojąć :cry: :uuu: To jednak lektura dla inteligentnych ;) Sesji będę miał 30 w kajecie było 27 frakcji.Jakieś szyfry czy co?Futro mi się dobrze trzyma broda nie chce wyłazić.Muszę urządzić wycieczkę i kupić jakąś delikatną elektryczną maszynkę do golenia.Mam zakaz mycia zębów-tylko dokładnie płukać nie jeść niczego co mogłoby wejść między nie.Coś zaczyna do mnie docierać że radio i APSy to jazda bez trzymanki i to na brzytwie :shock: Ale będę miał szczęście :lol:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #41  Wysłany: 2010-05-21, 21:53  


2 dni wolnego :-D Jeszcze trzy razy Floryda i półmetek-nawet nie wiecie jak się cieszę :mrgreen: Futro jeszcze się trzyma ale jak próbuję skubać wyłazi ;) wykryłem że jajecznica jest łatwo jadalna.Jak wyszedłem ze szpitala po operacji miałem taki film na nią-przez rok tyle jajek nie zjadłem.Czegoś mi musiały dostarczać :) Apetyt mam niezły.Dopóki jesteś zwycięzcą-wygrywasz.Ktoś mi to kiedyś powiedział-Miał rację :uhm!:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #42  Wysłany: 2010-05-23, 23:18  


Budyń też nie wchodzi między zęby. Kaszka manna z żóltkami jest pożywna. Serek homo z przecierem pomidorowym, kisiel, mleko miksowane z bananami, pieczone jabłka, marchewka gotowana na miękko... ( przypominać sobie dalej? ) jeszcze jakiś czas po radio możesz mieć problemy z jedzeniem ale dasz radę przecież. Tylko potem na podobne jedzenie nie będziesz mógł patrzeć. Wiem, wiem nie jesteś fanem "produktów spożywczych" ale skracająca się lista potraw możliwych do przełknięcia może i dla ciebie być problemem.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #43  Wysłany: 2010-05-24, 09:46  


Dziękuję wszystkim-jest to dla mnie podwójne święto-wczoraj po południu oddałem ostatnie zlecenie JESTEM NA BIEŻĄCO Z PRACĄ-NIE MAM POŚLIZGU.Nikt mnie się nadmiernie nie czepiał wiedzą co się stało,ale garb dla samego mnie był koszmarny :uuu: Mam to szczęśliwie za sobą :mrgreen:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #44  Wysłany: 2010-05-26, 20:50  


Półmetek 15 świeczek już za mną i tyleż samo przed.Wczoraj nawet nie wiedziałem że mam radio dziś 2 jaja jak z kamienia-jedno centralnie podbródek drugie po lewej stronie i bliżej krtani.Franca limfa się zbiera nieraz spływa sprawnie a nieraz jest jak jest.Jaśnie oświecany jestem z dwóch stron-prawa nieoperowana praktycznie nie zauważam naświetlań.Ale APSy są wieczne-krwioplucia nie ma :lol: Jeszcze tylko trzy tygodnie-zważyłem się 4 kg wyparowało.Dobrze wiedziałem co robię tucząc się przed Florydą-myślę że poniżej 70 nie zejdę ;) Ale...Kto wie...Najlepiej działała sonda-25 w 3 tygodnie.Bez efektu jojo :mrgreen: 3majcie się kochani |happy|
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #45  Wysłany: 2010-05-29, 11:03  


jak weekend Jerzyku???

pozdrawiam. :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group