1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
TK odcinka lędzwiowego- powrót na forum
Autor Wiadomość
tinas 



Dołączyła: 19 Lip 2010
Posty: 61
Skąd: Katowice
Pomogła: 6 razy

 #1  Wysłany: 2015-11-27, 20:27  TK odcinka lędzwiowego- powrót na forum


Witam po bardzo długiej przerwie. 5 lat temu zmarł mój tato na raka krtani, do dzisiaj dziękuję za wsparcie jakie tutaj znalazłam podczas tego trudnego okresu. Od tamtego czasu zaglądałam tutaj ale miałam nadzieję, ze już tylko jako obserwator. Dzisiaj moja mama (lat 65) zadzwoniła do mnie z bardzo niepokojącą informacją. Od kilku lat skarży się na bóle kręgosłupa i leczy na kręgosłup. 3 lata temu trafiła do szpitala, wszystko było w normie. Ponieważ bóle nie mijały lekarz zalecił TK odcinka lędzwiowego.
Wyniki trochę mnie zaniepokoiły i nie wiem czy powinnam je wklejać tutaj czy bardziej dotyczą problemów ginekologicznych. Będę wdzięczna za pomoc.
Chciałam również dodać, ze wizytę u ginekologa już umówiłam ale tak jak w przypadku taty piszę tutaj nie licząc na cud ale wymianę opinii i wasze doświadczenie. Z góry dziękuję za komentarze.

Przedstawiam wyniki rezonansu (mój niepokój wzbudziły ostatnie zdania o guzie macicy):

Na skanach pilotowych prawostronne skrzywienie kregoslupa ,lordoza ledzwiowa zniesiona . Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe krazkow miedzykregowych ktorym towarzysza wyrosla kostne przednich i tylnich krawedzi trzonow kregow o najwiekszym nasileniu w sygmentach od l 4 do s 1 .Na wysokosci s1 s2 torbiel Tarlova srednicy 10 mm .Zmiany obrzekowe wyrostkow lukow kregow l 4 l 5 .Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowo wytworcze stawow miedzykregowych. Masywne zmiany zwyrodnieniowe stawow miedzykregowych modeluja worek oponowy oraz zwezaja zachylki i kanaly korzeniowe przewaga strony prawej .Plyn w lewym stawie miedzykregowym l4 l 5 wypuklina resztkowej tarczy miedzykregowej z uszkodzonym pierscieniem wloknistym oraz zmiany kostne zwyrodnieniowe trzonow i stawow modeluja worek oponowy zwezaja zachylki i kanaly korzeniowe. W dolnym zakresie badania widoczna jest struktura lita laczaca sie z dnem macicy , ktorej srednica wynosi okolo 55 mm guz macicy do weryfikacji usg
_________________
Justyna
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2015-11-28, 08:56  


tinas,
Faktycznie kręgosłup lędźwiowy w opłakanym stanie, poprzesuwane krążki, pouciskany worek oponowy.
Niemniej, jak sama wiesz, to na szczęście nie jest problem onkologiczny.
Co do litej masy dochodzącej/łączącej się z dnem macicy to nie jest to bardzo dokładny opis. Nie do końca wiadomo, czy chodzi o guz w miednicy położony nad macicą i stykający się z nią/naciekający czy raczej o guz wywodzący się z macicy i dochodzący aż do dna.
Bez badania ukierunkowanego dokładnie na ten rejon anatomiczny nie da się nic konkretnego napisać.
Czekamy na wynik usg.
Pozdrawiam serdecznie.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #3  Wysłany: 2015-11-28, 09:01  


Kiedy Twoja mama miała kontrolę ginekologiczną z cytologią i USG jamy brzusznej? Podejrzewam, że daaaaawno temu (o ile w ogóle), na zasadzie "ja nie potrzebuję"?

Pozdrawiam!
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
tinas 



Dołączyła: 19 Lip 2010
Posty: 61
Skąd: Katowice
Pomogła: 6 razy

 #4  Wysłany: 2015-11-28, 21:09  


Dziękuję za odpowiedzi.

W poniedziałek wizyta u ginekologa, niestety po baaaardzo długiej przerwie. Będziemy wtedy mądrzejsi. Mam nadzieję, że będzie dobrze.


Odezwę się jak będzie coś wiadomo.
_________________
Justyna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group