1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Stres przy badaniach kontrolnych
Autor Wiadomość
pe 


Dołączyła: 16 Cze 2015
Posty: 46
Pomogła: 2 razy

 #1  Wysłany: 2017-05-23, 14:02  Stres przy badaniach kontrolnych


Hej, chciałam zapytać Was jak sobie radzicie ze stresem związanym z kolejnymi badaniami kontrolnymi. Dwa lata temu u mojej Mamy zdiagnozowano raka błony śluzowej policzka. Po operacji i radioterapii radykalnej jest pod stałą obserwacją. Co zdążymy już nieco o tym koszmarze zapomnieć ( Mama czuje się bardzo dobrze), to za chwilę stres powraca, bo trzeba zrobić kolejne badania obrazowe. Stres jest ogromny i nas trzyma na długo przed terminem tk, a oczekiwanie do wyniku i otwieranie koperty jest już w ogóle koszmarem. Kolejny termin badań jest w piątek i już chodzimy strute z tysiącem myśli w głowie. Czy ktoś z Was też tak ma? Czy to już jest powód, żeby się udać do psychologa?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-05-23, 16:52  


pe napisał/a:
Czy ktoś z Was też tak ma?

Zapewne wszyscy, choć nie powinnam odpowiadać za ogół ale czytam forum i wiem jak każdy przeżywa kolejne badanie i kolejny wynik.

Niestety to nie mija przez długie lata, każde badanie i wynik jest dla nas ogromnym stresem i tak za każdym razem i kolejnym i kolejnym i kolejnym wynikiem :-(

Nie da się na to nic zaradzić, jeśli uważasz, że psycholog jest w stanie pomóc to możesz spróbować ja uważam, że jak ktoś przeszedł chorobę nowotworową stres z nią związany będzie towarzyszył nam zawsze, z czasem może być łagodniejszy ale zawsze będzie, podobnie jak każdy dodatkowy objaw będzie się kojarzył z lękiem czy to nie wznowa/przerzut i ponowna walka.

pozdrawiam
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #3  Wysłany: 2017-05-26, 18:53  


pe każdy okres gdy badania się zbliżają to stres. Potem badanie i czekanie na wynik i znowu stres. U narazie stabilizacja więc nie ma stresu co dalej. Ale może po każdym badaniu dojść. Niestety.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group