1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Skąd ten nick ??
Autor Wiadomość
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #1  Wysłany: 2012-06-05, 13:29  Skąd ten nick ??


Witojcie,
nie wiem, czy taki temat czasem już nie powstał, ale przy pomocy szukaczki nie udało mi się go zlokalizować... Zainspirowany wpisami pandy zaciekawiło mnie skąd akurat taki, a nie inny nick u Was ;) z czym jest związany, jak powstał, dlaczego itp.
A żeby nie tylko oczekiwać, to sam zacznę...

Pamiętacie "Plastusiowy Pamiętnik"? We wczesnej młodości mniej więcej tak wyglądałem :D

Do tego mama zawsze obcinała mnie na krótko, na jeża, co jeszcze bardziej uwydatniało już i tak odstające uszy :) grzywka opadająca na czoło do kompletu i szydercze spojrzenia starszych kolegów w szkole i na podwórku gotowe :) na początku był "uszaty", "urban", "uszy", ale nie poprawiały mi one humoru, wręcz przeciwnie - reagowałem dosyć agresywnie. W końcu Pan Bóg sprawił, że przybyło mi trochę centymetrów wzrostu, co zdecydowanie pomogło mi zacząć przekonywać ludzi o braku słuszności ich działań w moim kierunku. Aczkolwiek uznałem, że dystans do siebie cenniejszy jest niż złoto, a mając coś, czego nie mają inni warto to wykorzystać. Więc poznając nowych znajomków zacząłem się przedstawiać jako Rafał vel ucho. Ale "ucho" to takie zwyczajne, nie wyróżniające z tłumu. Więc później, w kolorowym okresie szkoły średniej był "ucho van gogh" (tak podpisywałem się koleżankom na piórnikach, koszulkach itp), żeby później zmienić się w "uHo", a następnie pozostać jako "uho" aż po dziś dzień :)

A skąd Wasze pseudo?
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
NusiaD 



Dołączyła: 02 Mar 2011
Posty: 39
Skąd: Kartuzy
Pomogła: 8 razy

 #2  Wysłany: 2012-06-05, 13:35  


Mnie tak (czyli Nusia) nazywał kochany Śp.mąż od imienia Hanusia (trochę to prozaiczne, ale bardzo lubiłam jak do mnie tak mówił)-takie zwyczajne, ale jakie miłe... Już nigdy nikt do mnie tak nie powiedział :-(
_________________
Hanka

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #3  Wysłany: 2012-06-05, 13:51  


NusiaD, :/pociesza:/
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
NusiaD 



Dołączyła: 02 Mar 2011
Posty: 39
Skąd: Kartuzy
Pomogła: 8 razy

 #4  Wysłany: 2012-06-05, 14:01  


uho napisał/a:
NusiaD, :/pociesza:/


Dzięki [wstydnis]
_________________
Hanka

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.
 
panda 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 157
Skąd: podlaskie
Pomogła: 10 razy

 #5  Wysłany: 2012-06-05, 14:04  


panda podoba mi się moja maskotka misia pandy, tak więc... :-D
NusiaD napisał/a:
Mnie tak (czyli Nusia) nazywał kochany Śp.mąż

:tull: Ja na swoje maleństwo [córkę 14lat] ;) wołam Niusia i tak już pewnie zostanie.
A uho to jednym słowem supernick, dla mnie bomba :-D
wpada w oko i ...w ucho ;)
_________________
renia
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #6  Wysłany: 2012-06-05, 16:34  


Mój nick jest tak prozaiczny jak moje imię, zakładając konto na jakimś portalu zaproponowano mi taki początek adresu...a lenistwo zrobiło resztę.
Wiem że nick jest znakiem rozpoznawczym, unikatowym symbolem niekiedy pokazującym nasze cechy charakteru... ale naprawdę nie trawię zwracać się do kogoś korzystając z nick`a dlatego cenię sobie że do znaku rozpoznawczego dodajemy imię, jest mi miło że pisząc do pandy mogę napisać Reniu, czy Niusi - Haniu w innym wypadku mógłbym pomyśleć że zwracam się do swojej żony...
Uho jest oryginalnym nickiem, ale niekiedy te nicki są jeszcze bardziej oryginalne i dziwne a dla mnie zwracanie się per...........jest cholernie trudne.
Dlatego dziękuję Rafale za wywołanie tematu... mogę wreszcie wypowiedzieć się nikogo nie drażniąc... tak bardzo :mrgreen:
_________________
romek
 
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #7  Wysłany: 2012-06-05, 17:19  


roman1130 napisał/a:
Mój nick jest tak prozaiczny jak moje imię, zakładając konto na jakimś portalu zaproponowano mi taki początek adresu...a lenistwo zrobiło resztę.

dokładnie tak samo zrobiłam :oops:
roman1130 napisał/a:
nie trawię zwracać się do kogoś korzystając z nick`a dlatego cenię sobie że do znaku rozpoznawczego dodajemy imię,
[yee] [yee] [yee]
roman1130 napisał/a:
mogę wreszcie wypowiedzieć się nikogo nie drażniąc... tak bardzo

jestem teg samego zdania ,dziękuję :flower:
_________________
aga
 
Reszka.78 



Dołączyła: 29 Lis 2011
Posty: 948
Pomogła: 136 razy

 #8  Wysłany: 2012-06-05, 17:31  


Mój nick? Jestem obrzydliwie mało oryginalna. "Pożyczyłam" go sobie od bohaterki książki "Wiedźma.com.pl". Bohaterka jest jedną z naprawdę niewielu postaci kobiecych w literaturze, które lubię. Mam ich obecnie całe trzy sztuki! :mrgreen:
Dlaczego akurat Reszka, a nie któraś z pozostałych? Bo bardzo lubię pisarkę, która ją wymyśliła :)

Pozdrawiam
 
uho 



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 166
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 11 razy

 #9  Wysłany: 2012-06-06, 09:59  


roman1130 napisał/a:
Mój nick jest tak prozaiczny jak moje imię, zakładając konto na jakimś portalu zaproponowano mi taki początek adresu...a lenistwo zrobiło resztę.
Wiem że nick jest znakiem rozpoznawczym, unikatowym symbolem niekiedy pokazującym nasze cechy charakteru... ale naprawdę nie trawię zwracać się do kogoś korzystając z nick`a dlatego cenię sobie że do znaku rozpoznawczego dodajemy imię, jest mi miło że pisząc do pandy mogę napisać Reniu, czy Niusi - Haniu w innym wypadku mógłbym pomyśleć że zwracam się do swojej żony...
Uho jest oryginalnym nickiem, ale niekiedy te nicki są jeszcze bardziej oryginalne i dziwne a dla mnie zwracanie się per...........jest cholernie trudne.
Dlatego dziękuję Rafale za wywołanie tematu... mogę wreszcie wypowiedzieć się nikogo nie drażniąc... tak bardzo :mrgreen:


a ja mam całkiem odwrotne odczucia ;) Oczywiście, są sytuacje, kiedy nie ma opcji, nie wypada, nie jest w dobrym smaku zwracanie się do kogoś używając ksywy. Ale są ludzie, którym np. nie odpowiadają nadane przez rodziców imiona, a wymyślony przez nich nick, pseudonim, w jakiś sposób podnosi ich samoocenę, pozwala lepiej poczuć się w społeczeństwie. Poza tym w tłumie Rafałów może być kilku, a po zawołaniu "uho!" (koniecznie przez samo "h" :D) na 99% zareaguję tylko ja :)

Ja mam ogromny sentyment do wszelakich ksyw, często łapię się też na tym ( co chyba nie do końca jest dobre), że jak wspominam czasy szkoły średniej, czy podstawówki, albo pierwszą pracę, to pamiętam ksywy, ewentualnie nazwiska kolegów, ale z imionami mam już ciężko :)
_________________
"Pomyśl Choć Przez Chwilę, Podaruj Uśmiech Swój
Tym, Których Napotkałeś Na Jawie I Wśród Snów..."
 
 
klikers 



Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Pomógł: 30 razy

 #10  Wysłany: 2012-06-06, 12:42  


U mnie historia z nickiem wygląda tak że kiedyś w wieku hmm może 17 lat byłem wręcz straszliwie uzależniony od komputera i gier komputerowych potrafiłem siedzieć przy kompie nawet dłużej niż 24 godziny i grać bądź szperać w necie więc dużo KLIKAŁEM i stąd ten nick :) Na szczęście uspokoiłem się z tym komputerem już :mrgreen:
_________________
Znajdziesz mnie też na
Facebook!
 
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #11  Wysłany: 2012-06-06, 12:46  


A ja mam nick od swojego imienia :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #12  Wysłany: 2012-06-06, 12:53  


Moja pierwsza czesc nie trudno sie domyslec od imienia Iwona. Najczesniej znajomi i przyjaciele nazywaja mnie Iwka lub Iwcia..

A ciag cyferek 3219... a ta zagadke pozostawiam zdolnym hakerom ( ktorzy by w zasadzie musieli wlamac sie do mojej glowy ) lub matematykom do rozwiazania i zycze powodzenia co u mnie te cyferki znacza lub z czym sie wiaza ..
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #13  Wysłany: 2012-06-06, 13:06  


21 marzec 1989 roku?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #14  Wysłany: 2012-06-06, 13:13  


to nie jest nic zwiazanego z data ;)

Oj myslalam, ze na wiecej pomyslow Ciebie akurat stac ;)
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #15  Wysłany: 2012-06-06, 13:14  


Pomysłów to ja mam dużo, ale nie nadają się do publikacji... :lol:
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group