DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest częścią Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rituximab
Autor Wiadomość
kasicamar27 



Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 9
Skąd: Nottingham
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2011-11-15, 19:10  Rituximab


Chcialabym zapytac czy ktos z panstwa mial doczynienia z lekiem o nazwie RITUXIMAB!
7 lat temu w Polsce stwierdzono u mnie Zairnice Mialam usunietego wezla chlonnego a po tym radioterapie.
Teraz choroba powrocila lecz jak sie okazuje nie byla to ziarnica lecz chloniak nieziarniczny .
Jestem w takcie leczenia tym lekiem , mieszkam w Wielkiej Brytanii.
Z tego co udalo mi sie zebrac w internecie jest to nowoczesna metoda leczenia nowotworow tego tupu.
Potrzebuje pomocy , chcialabym wiedziec jakie sa skutki uboczne po skonczeniu tej terapii. Dziekuje Kaska
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 30 razy

 #2  Wysłany: 2011-11-15, 20:16  


Leczą cię schematem RCHOP?
Ja przeszłam leczenie tym schematem. Trudno powiedzieć jakie skutki uboczne powiązać z Rituximab a jakie z pozostałą chemią. Ogólnie zastosowanie go cieszy się powodzeniem w chłoniakach nieziarniczych.
 
kasicamar27 



Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 9
Skąd: Nottingham
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2011-11-15, 20:38  


Podaja mi ten lek dozylnie jeden raz w tygodniu, terapia trwa 4 tygodnie. Wczoraj zaliczylam 2 dawke . Mam dziwne udczucie w plucach ciezko mi sie oddycha i odczuwam ogolne zmeczenie. Ciezko mi jest znalezc w internecie cokolwiek wiarygodnego wiekszosc to ksiazkowe terminy .
Czy uwaza Pani ze jest to normalne odczucie zwiazane z leczeniem?
Lekarz powiedzial ze moze wystapic infekcja druk oddechowych a przy tym duza goraczka ...
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 30 razy

 #4  Wysłany: 2011-11-15, 21:34  


Ale dostajesz tylko Rituximab czy inne leki też, sterydy, chemię?
Mnie lekarz przestrzegał o dusznościach ale nie miałam takich problemów.
Myślę, że jutro powinnaś pokazać się nawet interniście, żeby cię osłuchał. A jak masz możliwość, to skonsultuj się ze swoim onkologiem.
Ogólne zmęczenie jest raczej normalne, bo i choroba osłabia i dodatkowo lek.
A problemy z oddychaniem koniecznie trzeba zbadać.

[ Dodano: 2011-11-15, 21:35 ]
A ha i nie mów do mnie Pani;)Jestem chyba niewiele starsza od ciebie...
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2658
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 192 razy

 #5  Wysłany: 2011-11-15, 22:04  


kasicamar27,
witaj na forum
mój mąż miał podawany Rituximab przez 12 cykli plus chemia i sterydy na oddziale onkologicznym taka była decyzja onkologa ponieważ nie można takiego leczenia wdrożyć ambulatoryjnie , co do duszności mogą występować koniecznie zgłoś to onkologowi , czy te duszności występują w czasie podania czy po podaniu Rituximb ? jeżeli te objawy występują w trakcie cyklu to podawanie leku musi być przerwane , tak czy inaczej musisz koniecznie zgłosić to onkologowi
pozdrawiam .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 30 razy

 #6  Wysłany: 2011-11-15, 23:59  


sonia, ja miałam ambulatoryjnie. W Polsce podobno to standard jeśli nic się nie dzieje.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 1428
Skąd: warszawa
Pomogła: 443 razy

 #7  Wysłany: 2011-11-16, 15:19  


Na medlineplus (nie wiem dlaczego link mi nie wychodzi) znajdziesz pełną informację o tym leku i o wszystkich skutkach ubocznych które trzeba raportować lekarzowi i oczywiście informację że jeżeli mają być poważne skutki uboczne to występują już po pierwszej dawce.
_________________
sprzątnięta
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 30 razy

 #8  Wysłany: 2011-11-16, 15:51  


Miało być, że nie miałam ambulatoryjnie;)
 
kasicamar27 



Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 9
Skąd: Nottingham
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2011-11-16, 17:23  


Dzis jej troche lepiej chociaz mam jeszcze to dziwne uczucie... Widzialam sie dzis z moim onkologiem powiedzial ze nic groznego sie nie dzieje . Najlepsze jest to ze gozy sie zmniejszaja , ale nie chce sie przedwczesnie cieszyc :) Dziekuje za pomoc

[ Dodano: 2011-11-16, 17:31 ]
Do Kobiecinki :)
Wiesz biore tylko rituximab . Rozmawialam dzis z lekarzem powiedzial mi ze jesli maly goz zniknie calkowice a wiekszy zmniejszy sie, to wtedy zastosuja u mnie radioterapie lecz jesli obydwa zostana wtedy podadza mi chemie.
Wydaje mi sie ze dotrwam do konca a pozniej bedzie lepiej ...
Ciesze sie ze znalazlam takie forum milo jest z kims porozmawiac :)
Dziekuje

[ Dodano: 2011-11-16, 18:12 ]
Gaba Dzieki ... Ciekawych rzeczy sie dowiedzialam swietnie opisana strona
http://www.nlm.nih.gov/me...ds/a607038.html Zamieszcze tego linka moze ktos jeszcze skorzysta :)
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 30 razy

 #10  Wysłany: 2011-11-17, 20:19  


Kasica, trzymaj się dzielnie.
Jak guz się zmniejsza to cudowny objaw;)
Pisz jak będziesz czegokolwiek potrzebowała.
 
kasicamar27 



Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 9
Skąd: Nottingham
Pomogła: 1 raz

 #11  Wysłany: 2011-11-17, 20:47  


Czekam z niecierpliwoscia na poniedzialki jeszcze 2 dawki :) A 21 grudnia bede miec PET/SCAN i sie wyjasni co dalej .
Dziekuje za wsparcie dla mnie to bardzo duzo .
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 611
Pomogła: 103 razy

 #12  Wysłany: 2012-03-29, 22:30  


kasicamar27, - odezwij się proszę.Napisz jak się czujesz. |buziaki|
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group