1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Autor Wiadomość
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #181  Wysłany: 2020-06-11, 11:39  


Kochani doradźcie co robić ???? jak pisałem o tej zmianie w jamie ustnej w miejscu, gdzie było naświetlanie byłem u radioterapeuty, który mówi, że nie widzi tu tego co twierdzi chirurg dentystyczny, wizytę na radio we wtorek a w następny dzień telefon od chirurga, żebym przyszedł, bo on chce to oglądnąć i mówi, że on tu widzi owrzodzenie, ze radioterapeuci widza to inaczej i dał skierowanie do poradni chirurgicznej na wycinek, wczoraj przedzwoniłem do mojej p. dr. wraca do przychodni we czwartek mam nadzieję, że mnie przyjmie i zobaczy co się dzieje, ten radioterapeuta obmacał palcami, odsuwałem mu język, świecił telefonem nie miał tej lampy co używa moja p.doktor. mówi ,że nic nie widzi.Trzon żuchwy pod językiem tam widzi owrzodzenie chirurg, ja się przyglądam, zona i nie widzimy tam żadnego owrzodzenia, już drugi tydzień żadnego śladu krwi ani ropy, odkąd smaruje to maścią Solcoseryl jest to pasta do stosowania w jamie ustnej, kogo słuchać ????

[ Dodano: 2020-06-11, 12:40 ]
Chciałem dodać, ze to drugi radioterapeuta.
_________________
Janek1
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #182  Wysłany: 2020-06-13, 16:53  


Janek1,
Myślę, że skoro kilku lekarzy ma różne opinie na temat tej zmiany w jamie ustnej to faktycznie zbadanie wycinka wydaje się być całkiem racjonalnym rozwiązaniem - bo pod mikroskopem coś powinno się wyjaśnić.
Ale jeśli, jak piszesz, aktualnie nic u siebie nie widzisz, zmiana zniknęła to sensowniejsza jest dokładna obserwacja.
Nam na forum trudno rozstrzygnąć takie wątpliwości skoro nawet lekarze, którzy Cię oglądają, mają rozbieżne oceny.

Na kiedy masz wyznaczony termin na pobranie wycinka?
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #183  Wysłany: 2020-06-14, 12:34  


missy, nie mam ustalonej daty, mam tylko skierowanie do przychodni chirurgicznej, pierw muszę się zarejestrować (u mnie jest problem, bo zażywam acenokumarol i po ustaleniu daty muszę przejść na zastrzyki) no tak widzę, że jest to inne niż m-c temu nie krwawi nic nie widać gołym okiem, od czasu gdy zacząłem smarować Solcoserylem, jutro, czyli w poniedziałek mam dzwonić, aby się umówić na wizytę z moja p. dr, która mnie prowadziła jest marna szansa już rejestracji na 18.06 i pewna na 02.07 wiem, że ta pani wybada mnie dokładnie, mam nadzieje, że to jest skutek popromienny i obejdzie się bez ciecia.
_________________
Janek1
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #184  Wysłany: 2020-07-03, 13:49  


Kochani jestem po wizycie u pani dr. która mnie prowadziła w trakcie radioterapii o obejrzeniu tej jak ja to nazywam szramy (takiego ubytku) w miejscu, gdzie był ten guz powiedziała, ze tak się dzieje tym bardziej u mnie gdzie to miejsce było już naświetlane kilkadziesiąt lat temu, kazała zrobić fiberoskopie, dała skierowanie i ustalić termin następnej wizyty. Co dziwne, udało mi się w tym samym dniu dostać do laryngologa, przepłukał uszy zbadali mi słuch, zaglądnął do gardła chyba jakimś lusterkiem, ale zdziwił mnie opis tego badania. Treść zaświadczenia. Błony całe, matowe. Niedosłuch odbiorczy w audiometrii. Skrzywienie przegrody nosa.Nosogardło wolne, ujścia torebek słuchowych wolne. Struny głosowe ruchome symetryczne, delikatnie zaczerwienione. Szpara głośni szeroka. Nagłośnia w normie. Dołki językowo-nagłośniowe w normie. Zachyłki gruszkowate w normie. W badaniu jamy ustnej i gardła środkowego brak cech wznowy. Korzeń języka w normie. Czy przez taki badanie mógł coś takiego napisać ? Kiedyś fiberoskopie robiło się przez nos. Czy oparł się na zaświadczeniu z TK, że twarzoczaszka i szyja bez wznowy ? Co ja w te sytuacji mam zrobić termin wyznaczył mi na październik jak będę po następnym TK. zanim ja się opamiętałem co się stało to byłem juz 70 km od szpitala. Zaznaczam dojeżdżam busami i tramwajem, dla mnie to wielka wyprawa.

[ Dodano: 2020-07-03, 14:52 ]
Chciałem dodać, że z tymi badaniami mam się wstawić do pani dr. początkiem sierpnia.
_________________
Janek1
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #185  Wysłany: 2020-07-15, 15:38  


Kochani macie jakiś medykament, który przyspieszyłby zanik wgłębienie, które powstało w miejscu guza po naświetlaniach i delikatnie obok nich, jestem już 7-mcy po radio, smaruję to maścia Solkoseryl nie widzę zmian ani w jedną, ani w drugą stronę, pani dr. powiedziała, że ta maść nie zaszkodzi zapomniałem zapytac czy jest jeszcze coś, co można zastosować, pozdrawiam
_________________
Janek1
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #186  Wysłany: 2020-07-16, 18:15  


Janek1, na szramy wiem że jest super MAŚĆ CEPAN ale nie wiem czy to o to chodzi. :?ale?:
_________________
♥♥♥
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #187  Wysłany: 2020-07-16, 19:56  


Cepan jest do stosowania na skórę, do jamu ustnej się nie przyda.

Janek1, czy to wgłębienie Ci przeszkadza, jest niezagojone? Coś się w tym miejscu nadal dzieje - jakaś nadżerka, ciągłe pęknięcia śluzówki? Czy po prostu jest wgłębienie?
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #188  Wysłany: 2020-07-16, 22:14  


missy, przepraszam, źle odczytałam o co pytał Janek1.
Oczywiście że Cepan jest na skórę :okok"
_________________
♥♥♥
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #189  Wysłany: 2020-07-17, 09:52  


missy, wgłębienie mi nie przeszkadza, długość gdzieś 15mm nie jest głębokie wygląda na zagojone nie widać zmian ropnych, nie widać nadżerki, jakich pęknięć, po każdym posiłku czyszczę, płukam rumiankiem i smaruje, muszę jeszcze dopisać, że w trakcie czyszczenia czuję delikatność tego naskórka, gdybym docisnął bardziej to pokaże się taka krwinka jakby ukłucie igłą ale zaraz znika, to wgłębienie nie różni się kolorem od innej części. W ostatnim wpisie poknociłem maść Solkoseryl stosuję 2-mce, pozdrawiam
_________________
Janek1
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #190  Wysłany: 2020-07-18, 09:26  


Twój opis nie wygląda niepokojąco. Jeśli lekarz również ocenia wygląd tego miejsca jako „normalny” po leczeniu to najlepszą opcją będzie dalsza staranna higiena jamy ustnej i obserwacja.
Pozdrawiam.
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #191  Wysłany: 2020-08-19, 13:19  


Kochani jestem po wizycie u radioterapeuty, pani dr. nie popatrzyła mi na ten ubytek, tylko zbadała mnie przez jak to nazywam dotyk, dokładnie dotykała tego wgłębienia i okolic naświetlanych stwierdziła, że tam jest ok. fiberoskopia ok.i znów przekazała mnie onkologom, chyba że się coś będzie działo niedobrego to mam kontakt. Mam jeszcze jedno pytanie 2 tygodnie temu przesiedziałem w pomieszczeniu klimatyzowanym koło 8 godz. nadrugi dzień zaczął się silny katar po prostu ciurkiem lało się z nosa kaszel, katar ustąpił, ale co jakiś czas mnie pokaszluje i czuje takie charczenie nad tym moim chorym płucem jak odkaszle to spokój co to może być. Zapytałem onkologa na wizycie nie osłuchał mnie tylko badał przez opukanie w okolicy płuca, kazał się położyć na kozetkę dotknął palcem w okolicy wątroby i powiedział, że trudno powiedzieć co to mogło być,następna wizyta koniec września, TK mam początkiem września. czy może znacie jakiś skuteczny płyn na płukanie jamy ustnej po radioterapii ?
_________________
Janek1
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #192  Wysłany: 2020-08-19, 15:10  


Janek1,
Nawdychałeś się jakichś paskudztw z klimatyzacji - oprócz kurzu ( roztocza a w zasadzie ich odchody) są tam też inne „rzeczy”, można sobie wyhodować niezły katar. A katar potem płynie do krtani i kaszel krtaniowy może długo jeszcze męczyć.

Co do płynu do płukania to chyba już wcześniej lepiej zorientowane ode mnie osoby podpowiadały Ci różne specyfiki. Pytanie na co ma być ten płyn - na afty, na grzybicę, na podrażnienia, na suche śluzówki?
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #193  Wysłany: 2020-08-22, 14:13  


missy, Obyś miała rację, chodzi mi o dobry preparat na podrażnienia i suchą śluzówkę.
_________________
Janek1
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #194  Wysłany: 2020-08-27, 13:35  


Co do płynów to zdecydowanie najwięcej osób polecało zawsze płyn do płukania jamy ustnej Biotene.

Są też inne specyfiki, bez typowego przeznaczenia dla pacjentów po radioterapii, które nawilżają, odkażają, odświeżają:
spray Glosal, płyn Solus Nano, spray Tonimer Gola.
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #195  Wysłany: 2020-09-09, 16:01  


Kochani możecie mi powiedzieć co znaczy wpis w TK "w segmencie 6 płuca prawego guzek o wielkości 18 mm o płatowych obrysach (poprzednio 15,5 mm)" chodzi mi to, co znaczy płatowych obrysach.
_________________
Janek1
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group