1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #331  Wysłany: 2011-09-13, 09:29  


Gonia napisał/a:
No wlasnie lekarz nie powiedzial nam nic,tylko przepisal proszki

Na recepcie jest często zapisane dawkowanie leku. No i .. po prostu czasem trzeba zapytać "jak to brać?" słysząc, że lekarz coś przepisuje :) wiem, że lekarz powinien Wam to sam powiedzieć, ale skoro podobno tego nie zrobił, to nie można wyjść z gabinetu nie wiedząc, jak brać lek.

Co do dawki - macie ją na opakowaniu leku (ile mg ) ...
_________________
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #332  Wysłany: 2011-09-13, 14:53  


zapytalam pana lekarza,odpowiedzial ze debilem nie jestem i wszystko jest na opakowaniu...nie chce juz dyskutowac na temat tej rozmowy z lekarzem...Na recepcie jest napisane 1-2 co 12 godzin...teraz tata bierze jedna tabletke,bo skonsultowalam z innym lekarzem roniez onkologiem
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #333  Wysłany: 2011-09-13, 15:00  


Skoro 1-2 tabl. co 12h to pewne macie 60 albo 90 mg.
Najważniejsze, żeby nie przekraczać 240 mg na dobę (zwróć na to uwagę, gdybyście zwiększyli dawkę jednorazową przy tabletkach 90 mg).
_________________
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #334  Wysłany: 2011-09-13, 15:19  


mamy 60 mg
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Funia 


Dołączyła: 30 Mar 2011
Posty: 228
Pomogła: 27 razy

 #335  Wysłany: 2011-09-13, 18:57  


Gonia napisał/a:
zapytalam pana lekarza,odpowiedzial ze debilem nie jestem i wszystko jest na opakowaniu..


przepraszam Cię Goniu, Ty zapewne nie jesteś, ale jak to czytam, to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Pan doktor jest.
Nie ma słów na takich skurkowańców.

Ps. Dzięki Ci Boże, Opatrzności, etc. za lekarzy, którzy stanęli na drodze gdy odchodziła moja Mama.
No może poza dr K z wewnętrznego (starej pulmonologii) Szpitala na Walczaka w Gorzowie, on z lekarzem Goni mógłby sobie przybić piątkę.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #336  Wysłany: 2011-09-13, 20:33  


Funia, Dla mnie najwazniejsze jest to zeby tata sie czul lepiej,a jesli Pan Bog Go zabierze,to mam nagrania i wiem juz co zrobic...Oby jak najmniej ludzi malych na naszej drodze...
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #337  Wysłany: 2011-09-15, 18:51  


Goniu jak tatuś?
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #338  Wysłany: 2011-09-15, 20:14  


iwona2010, Troszke lepiej bo w dzien szyje...zauwazylam ze przy mnie chce byc silny...mamcia mowila ze przed moim przyjsciem z pracy,siedzial i usypial na siedzaco,a jak przyszlam do domo z petarda nutridrinkow(tatkowi najlepiej smakuje waniliowy) i uslyszal domowfon to od razu usiadl do maszyny i zaczal szyc.gdy weszlam i zapytalam czy wypil i jadl dzis to wszystko dokladnie opowiadal haha kochany!!! Nie jest zle,ale tez juz wiem nie bedzie nigdy jak kiedys..wtedy caly czas sie smial,zartowal,teraz troszke mniej..boi sie nadchodzacych mieisecy..tak jak mowilam u nas w rodzinie odchodza wrzesien pazdziernik listopad...tata wiem ze sie boi listopada..duzo sie modle i prosze,ale wiem ze to wola Boza..powiem Ci ze nie mam dobrych przeczuc...mimo tego ze Tatuslo czuje sie w miare dobrze...nie wiem dlaczego...Wiem jedno nutridrinki postawily Go ,,na nogi"
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
marysiax 



Dołączyła: 06 Sie 2011
Posty: 85
Pomogła: 19 razy

 #339  Wysłany: 2011-09-15, 20:49  


goniu, coś jest w tym odchodzeniu w określonych miesiącach
w mojej rodzinie - ze strony taty - to sierpień (oboje rodzice taty, wujkowie, a nawet cioteczni bracia)

bardzo bałyśmy się z mamą sierpnia
mój Tatunio zaczekał do 3 września abym w spokoju mogła rozpocząć nowy rok szkolny :)

Goniu, będzie dobrze :)
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #340  Wysłany: 2011-09-15, 20:55  


Gonia, jaki wogóle jest plan na dalsze leczenie, kontrole itp ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #341  Wysłany: 2011-09-15, 20:55  


marysiax, Oby jak najdluzej Bog dal Mu chodzic po tej Ziemi....

[ Dodano: 2011-09-15, 20:57 ]
Anelia, Moja siostra kochana;-) 21 naswietlenie...ma byc frakcja podwojna...mamy bezposrednio zglosic sie juz na radioterapie,wiec napewno nam jej nie cofna..a co dalej?Bog Jeden wie...
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #342  Wysłany: 2011-09-17, 12:07  


Kochani za 10 dni u nas mija rok walki z nowotworem..Jestesmy dzielni i modlimy sie kazdego dnia o nastepny...Ostatnie dni nie przyniosly nam dobrych wrazen..Tatko slaby..pracuje ale jest wolniejszy,zaczyna niepewnie stawiac kroki..sa dni ze normalnie chodzi po domku a sa slabsze dni gdy wolno,powoli stawia noge za noga...po zazyciu dhc zrobil sie wolniejszy..w przyszlym tygodniu mamy naswietlenie,mam nadzieje ze Pan Bog pozwoli jeszcze naswietlic Tatula plucko.niby jest remisja w plucu ale stan widocznie sie pogorszyl..cialo i organizm juz widac zmeczony choroba..Czas pokaze,modlimy sie o kazda chwile i dziekujemy za ten czas ktory dostalismy
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #343  Wysłany: 2011-09-17, 17:58  


Goniu, trzymam za Was mocno kciuki :/pociesza:/
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #344  Wysłany: 2011-09-17, 22:02  


JustynaS1975, Tatus juz spi a ja siedze i czytam Wasze wpisy...Jutro niedziela Tatus chce isc do kosciolka na msze jak co tydzien...mam nadzieje ze uda sie dojsc.wyjdziemy wczesniej zeby isc powoli..Trzeba sie cieszyc kazda chwila nam dana...Dobrej nocki Kochani
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #345  Wysłany: 2011-09-17, 22:07  


Goniu, dobrej nocy Tobie, Twojemu Tacie oraz udanej niedzieli.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group