1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Autor Wiadomość
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #211  Wysłany: 2011-04-28, 21:35  


kubanetka, z tata dobrze.dzis byl jakis zlosliwy ale dalo sie przezyc..nie wiem czy te leki tak dzialaja....jutro jedziemy do szpitala na bronchoskopie i prawdopodobnie na sciagniecie wody...nio zobaaczymy co bedzie jutro..dam znac....Modlcie sie za mojego tatula..dziekuje
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #212  Wysłany: 2011-04-28, 22:43  


Gonia, Oczywiście trzymamy kciuki i modlimy się :) Kochana pozdrów tatkę i ucałuj mamcię ! No i dla Ciebie również OGROMNIASTY buziak !
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #213  Wysłany: 2011-04-29, 21:24  


Duzo by pisac..jutro napisze..dzis nie mam sil....ale Tatus mial dzis naswietlenie( jakies silne) dobranoc

[ Dodano: 2011-04-29, 21:48 ]
Kochani czy mozna naswietlac choremu pluco w ktorym jest woda?tzn plyn?

[ Dodano: 2011-04-30, 10:28 ]
Gonia, Czy moglby mi ktos z Moderatorow albo lekarzy odpisac jak to wyglada od strony medycyny.Czy mozna naswietlac(silniejse naswietlenie 800 setka) pluco w ktorym jest woda.
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #214  Wysłany: 2011-04-30, 19:02  


Witajcie!
Ja chciałabym się dołączyć do pytania Goni i poprosić Moderatorów i lekarzy o Waszą opinię, na którą Gonia oczekuje i której bardzo potrzebuje. Proszę podpowiedzcie jej czy można naświetlać choremu płuco,w którym jest woda ? Jak to wygląda od strony medycyny ? Pozdrawiam.
Gonia a co u Was ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #215  Wysłany: 2011-04-30, 19:49  


słuchajcie jakie moga byc objawy przerzutow do mozgu?

[ Dodano: 2011-04-30, 19:52 ]
Czasami tata ma zmiany osobowosci.potrafi byc zlosliwy i miec czarny humor,bierze deksamatazon a to steryd i lek DHC ten przeciwbolowy i kaszlowy

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-04-30, 20:16 ]
Goniu, domyślam się, że pytasz o swojego tatę - post więc przeniesiony do Twojego wątku.

_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #216  Wysłany: 2011-04-30, 20:20  


W przypadku płynu w płucach powinno się odstąpić od radioterapii, pisała o tym choćby DSS w wątku Eli.

Objawy przerzutów do mózgu są bardzo różne, opisane w wielu tematach na forum (wyszukiwarka). Jednak zmiana osobowości czy gorszy humor mogą również wynikać z przyjmowania glikokortykosteroidów (Dexamethason). Jedyną wiarygodną formą weryfikacji z czego wynika taki a nie inny sposób zachowania pacjenta jest TK głowy.
_________________
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #217  Wysłany: 2011-04-30, 20:23  


Witajcie.Szkoda ze nikt jeszcze oprocz mojej Amelii mi nie odpisal w tak waznym pytaniu.Tata dostal 1 frakcje napromieniowania paliatywnego w warunkach fotonow X6MV na obszar srodpiersia w dawce 800cGy/t.
Tato mial bronchoskopie i lekarz chirurg nie podjal sie punkcji.Woda w plucu byla.Wczesniej na wizycie lekarz powiedzial ze nie mozna naswietlac z woda,dlatego skierowal na odbarczanie.Gdy chirurg sie nie podjal,to ten sam lekarz prowadzacy powiedzial mi wprost ze albo naswietlamy albo jesli mam inna decyzje to moge tate zabrac i zawiezc do innego lekarza.Oprocz tego uslyszalam slowa cytuje:
Pani tata umiera.nie wiem czy zostalo mu po naswietleniu kilka dni,kilka tygodni,moze miesiecy,a moze jeszcze nastepne 7 miesiecy..
Ja zdaje sobie sprawe z tego ze nowotwor jest smiertelna choroba.Ale prawda jest jedna.lekarze przeciez na medycynie maja psychologie.Dlatego nie pojmuje w zaden sposob lekarza.Zdaje sobie sprawe ze czas nam uplywa,ale tak sprecyzowane zdanie lekarza do apcjenta bylo czystym nietaktem

[ Dodano: 2011-04-30, 20:29 ]
absenteeism, Hmmm to dlaczego naswietlenie jednak sie odbylo..ja juz nic nie rozumiem.a co powoduje naswietlenie gdy jest plucu woda.jakie moga byc skutki tego naswietlenia?
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #218  Wysłany: 2011-04-30, 20:46  


Dlaczego się odbyło - to już musisz pytać lekarza.

Mówiąc obrazowo - naświetlanie może spowodować, że w płyn w płucu "zagotuje się", co może doprowadzić do niewydolności oddechowej i w konsekwencji zgonu pacjenta. Oczywiście nie jest to pewne, iż tak się stanie, natomiast jest to przeciwwskazanie do naświetlania (przynajmniej wg mojej wiedzy).
Być może lekarz zdecydował się wykonać naświetlanie, bo jest to pojedyncze naświetlanie, ale to tylko domysły.
_________________
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #219  Wysłany: 2011-04-30, 21:28  


Gonia,a jakie dawki Dexamethasonu tatko przyjmuje i jak długo. Faktycznie absenteeism ma racje proś o TK główki.
pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #220  Wysłany: 2011-04-30, 21:35  


absenteeism, tego lekarza nie ma co pytac..on nie dyskutuje.albo sie zgadzam albo nie...a jak nie to do widzenia.zycie....
to mialobyc naswietlenie mocne.dziwi mnie jednak ze skoro lekarz wczesniej mowil inaczej a potem mowi ze naswietlamy albo moge zmienic sobie lekarza...w jakim czasie moze wystapic ta niewydolnosc oddechowa?
MAM PYTANIE CZY JESZCZE INNI MODERATORZY BADZ LEKARZE MOGLIBY MI ODPOWIEDZIEC NA TO PYTANIE?

[ Dodano: 2011-04-30, 21:36 ]
ela1, jedna dziennie a ten lek dhc.. co 12 godzin
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #221  Wysłany: 2011-04-30, 21:53  


Goniu jeżeli 1mg to bardzo mała dawka, my braliśmy 6x 1 mg i było ok, DHC też mieliśmy co 12 godz, aby utrzymywał się odpowiedni poziom przez całą dobę.
Po naświetlaniach z kaszlem powinno się poprawić.
Uściskaj tatke.
pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #222  Wysłany: 2011-04-30, 23:08  


Gonia, jestem bardzo zdziwiona, że przy wodzie w płucu zdecydowano się na naświetlania. Kiedy byłyśmy z Mama na konsultacjach u świetnego onkologa w CO pierwsze co nam powiedział dlaczego naświetlań kategorycznie nie będzie- woda w płucu.
Miejmy nadzieję, że Tacie naświetlania nie zaszkodzą i nic złego się nie przytrafi.

Gosiu jeśli jesteś zaniepokojona zachowaniem Taty, może warto byłoby postarać się o skierowanie na TK głowy. Spróbuj się umówić do lekarza prowadzącego Tatusia i osobiście wyjaśnić wszystkie objawy.

Pozdrawiam.
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #223  Wysłany: 2011-04-30, 23:13  


Goniu
1 mg to mała dawka, raczej typowo po takiej dawce nie powinno nic złego się dziać.
Masz obawy - jak rozumiem - że coś sie dzieje niedobrego w glowie? Objawów przerzutów do mózgu może byc wiele, osobiście słyszałam o: zaburzenia osobowości, zmiana charaktery, agresja, złosliwość, niekontrolowane wybuchy (agresja, złość), dziwne zachowywanie się, splatanie, oszołomienie, ból głowy, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, nawet nagłe wymioty. Może być też zmiana upodobań kulinarnych ( np. ktos czegos nie lubił, nie jadł teraz nagle zaczyna, albo odwrotnie) zaburzenia koncentarcji, pamięci itp.

Mam nadzieję, że to nie przerzuty....

ściskam Cie mocno Goniu
_________________
Katarzynka36
 
 
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #224  Wysłany: 2011-04-30, 23:19  


czkawka napisał/a:
na konsultacjach u świetnego onkologa w CO pierwsze co nam powiedział dlaczego naświetlań kategorycznie nie będzie
jakiegokolwiek pochodzenia: czy to z niewydolności ukł. krążenia czy ze wzg. na nowotw ór płyn w płucach i opłucnej jest ZJAWISKIEM WYKLUCZAJĄCYM NAŚWIETLANIA - czy to paliatywne czy radykalne. Nie ulega to dyskusji. To Błąd w sztuce lekarskiej.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #225  Wysłany: 2011-05-01, 13:43  


Witam WAS wszystkich.Na dzien dzisiejszy tata czuje sie w miare dobrze.nie jest usmiechniety jak wczesniej,slabiej sie czuje.27 mamy dopiero wizyte u lekarza.nie dostalismy skierowania ani na krew ani na rtg czy tk klatki.az boje sie lekarza zapytac o tk glowy bo powie mi jak ostatnio rece opadaja.tata ma zmiany nastrojow,czasem i agresje bo kloci sie o byle co.ale czasem dziwie sie bo niby mowi na temat a za chwile to samo powtarza.nie zdarza sie to czesto,ale istnieje.strasznie sie boje
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group