1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Autor Wiadomość
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #331  Wysłany: 2011-04-29, 14:16  


Mama dzisiaj miała dostac kolejna chemię. Mimo ze HB wyszła OK, inne wyniki są dość kiepskie - napewno leukocyty spadają na łeb...
Więc nic nie podano. Odesłano mamę do domu, powiedziano ze zmiana leczenia, ma się stawić za miesiac, a na 31 maja ma wyznaczony termin TK.

Czy może to być na zasadzie- "już nic dla Pani zrobić nie możemy- ale ściemniamy bo innej wiadomości Pani usłyszeć nie chce?- a w ciągu tego miesiaca... może być koniec?"

Czy mogli lekarze taki termin dać i tak mamie powiedzieć własnie dla tego? że już i tak może nie doczekać tego miesiaca? :roll:
(niestety dzisiaj z mamą nie byłam :( )
Teraz mama odsypia. Jest słaba i zmęczona.
 
 
nikka 


Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 109
Pomogła: 12 razy

 #332  Wysłany: 2011-04-29, 15:15  


Anusia - trzymaj się :*
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #333  Wysłany: 2011-04-29, 21:54  


Nadziejo,

Czytam juz od jakiegoś czasu Twoje zmagania z chorobą Mamy, więc pozwolę sobie wrzucić swoje co nieco.

Nie chce Cię wprowadzać w błąd, ale lekarze mogli nie mieć odwagi powiedzieć mamie, ze niestety nie mogą jej pomóc. Często tak robią lekarze.

Choć nie oznacza to, ze tylko miesiąc pozostał mamie - lekarze niestety skończyli leczenie, bo nie widzą sensu jej podawania, pewnie więcej by zaszkodziło to niż pomogło:(:( To jest ogromnie bolesne stanąć w obliczu takiej sytuacji. Bardzo Ci współczuję. Ale nadzieję, że Twoja mama będzie jeszcze trochę walczyła z tą chorobą.

Dużo siły!
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #334  Wysłany: 2011-04-30, 12:27  


Mama co dziennie mocno wymiotuje. Atossa- pomaga przez chwilę, ale jak tylko osłabia się jej działanie znów mama zwraca. Stolca nie było od 3 dni. Mama jest oslabiona, ma dni słabsze i lepsze.

Pielęgniarka z naszego Hospicjum, podała mamie przeciwwymiotny środek podskórnie. + kroplówkę nawadniającą. Jeżeli do poniedziałku nie bedzie poprawy, mama wyląduje w szpitalu :(
 
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #335  Wysłany: 2011-05-02, 10:25  


po zastrzykach przeciwwymiotnych mamcia czuje się o niebo lepiej. Widocznie żołądek ma już za dużo medykamentów, stąd przy tabletkach wymioty.
Na 20 bodajże mama ma termin TK. Jednak staramy się o przyspieszenie tego terminu.

Pozdrawiam
Ania
 
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #336  Wysłany: 2011-05-04, 10:47  


W tej chwili mamcia wazy 70 kg.

Przynajmniej raz dziennie sa wymioty, nawet zastrzyki nie działają.
Jednak mama mówi ze jak zwróci conieco to nie czuje już takiego ucisku na żołądek.

Czy to może być efekt tworzenia się wody??????

co jeszcze mogę zrobić, jak mamie pomóc żeby się tak nie męczyła z tymi wymiotami?

[ Dodano: 2011-05-04, 20:20 ]
czy napisze mi ktoś w końcu co jest przyczyną tych wymiotów?
mama waży już 69 kg i waga spada, ze stolcem poroblemów nie ma!!!
Conieco je, przed chwilą znów wymiotowała.
 
 
gosia33 



Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 225
Skąd: zabrze
Pomogła: 31 razy

 #337  Wysłany: 2011-05-04, 23:41  


Nadzieja napisał/a:
Czy to może być efekt tworzenia się wody??????
Nadzieja- może być,że woda się zbiera,ale może przyczyna być inna, trudno powiedzieć.
Kiedyś lekarz doradził nam mierzenie brzucha nad pępkiem ( codziennie ) jeśli obwód się zwiększa tzn że płyn się zbiera.
Przepraszam,że więcej nie jestem w stanie Ci nic doradzić..
Trzymajcie się
_________________
gosia33
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #338  Wysłany: 2011-05-05, 15:21  


Nie wiedziałam o tym mierzeniu. dziękuję gosia33, za podpowiedź

Jutro mama będzie miała TK i od razu wynik... Trzymajcie kciuki
 
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #339  Wysłany: 2011-05-05, 19:00  


trzymamy!!!!
ciekawe jakie będą wyniki,
czekamy na wieści..
 
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #340  Wysłany: 2011-05-05, 20:17  


Aniu- jutro będę miała wyniki, wkleję.

[ Dodano: 2011-05-06, 15:02 ]
a jednak, wynik w poniedziałek.
 
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #341  Wysłany: 2011-05-08, 01:07  


Nadziejo,
Wymioty Mamy mogą być spowodowane wieloma rzeczami. Na przykład wodobrzuszem, ale też zatruciem organizmu toksynami nowotworowymi, albo wzrostem ciśnienia wewnątrzczaszkowego z powodu przerzutu. A mógł się przyplątać zwykły rotawirus i już. Dlatego trudno jest jednoznacznie określić, dlaczego Mama wymiotuje.
Czekamy na wyniki, trzymajcie się :heart:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #342  Wysłany: 2011-05-09, 20:55  


Madzia70, - dziekuję bardzo za odpowiedź. :)

Nie będę przytaczać całości wyniku- bo też nie mam go w całości przy sobie (nie zdążyłam zrobić ksera.
Zdążyłam jednak przepisac to co najistotniejsze (poprzednie TK ukazało powiększoną wątrobę, jednak bez jakichkolwiek zmian tak jak i w tym przypadku- teraz nie pamiętam- przepraszam, czy mama ma dwie sledziony czy trzustki, w każdym bądź razie i to i to również w wynikach OK) przejdę do sedna, czyli do tego co nas zanipokoiło najbardziej czyli to co nowe.

Nieliczne węzły chłonne okołonaczyniowe do 11 mm. Zagęszczenia w sieci ze zmianami drobnoguzkowymi-najpewniej węzły chłonne, największy do 12 mm. Pęcherz moczowy słabo wypełniony o gładkich obrysach (...)
Duża ilość wolnego płynu w jamie otrzewnowej. Pętle jelita cienkiego miejscami szerokość do ok 39 mm. Zaznaczone zmiany wyrodnieniowe kręgosłupa.


wiem ze bez całości to nie wiele. Całość niestety będę miała w srodę- jedziemy z mamą na konsylium na 13.00 .

Ogólny mamy stan- nadal chudnie, szybko się meczy- wygląda... strasznie :(
Jednak pospaceruje na miarę możliwości. stolec jako tako jest, ale widzę ze z moczem to nie za często mamcia chodzi.
Przyjmuje w tej chwili jedynie srodki przeciwwymiotne w zastrzykach, i środki przeciwbólowe z morfiną.

MST Continus- powodują u mamy mimo wszytko ból żołądka- i niestety nadal wymioty
te które dostała pierwsze z morfiną (niestety nazwy nie pamiętam, mówimy na nie różowe ;) ) powodują ból- raczej t ępe kłucie w zołądku

Narazie- tyle, nie wiem co jeszcze mogła bym napisac.
Nasza cudowna Pani KOrnelia z hospicjum - pani pielęgniarka, jutro pobierze mamci krew, będą również badania na poziom markera. Jutro tez pani doktor z hospicjum też cudowna kobieta, będzie u maci, na wizycie. Aż mi żal że mnie nie będzie.
 
 
anettus


Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 64
Pomógł: 3 razy

 #343  Wysłany: 2011-05-10, 10:22  


Oj kochana u nas bardzo podobnie, chudnięcie , słabość i duży brzuch. Trzymaj się i pamiętaj, że nie ty jedna zmagasz się z chorobą mamy > pozdrawiam !!



[następne komentarze]
 
Erevain21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 209
Skąd: Wrocław/Lublin
Pomógł: 77 razy

 #344  Wysłany: 2011-05-13, 17:19  


Być może podawanie morfiny doustnie ale w płynie nie bedzię powodować takiej reakcji brzucha. Ból moga powodowac wypelniacze, przeciwzbrylacze itp , a mst cotninous to retard pokryty dodatkowo woskami co zmniejsza wchlanianie i nieco wydluza dzialanie .Możesz zasugerować to lekarzowi z hospicjum - tylko wodna postac trzeba bedzie czesciej brac.Robią ją w aptece na zamówienie -z różowej recepty, a odbiera się z dowodem, i dawkuje najdokladniej strzykawką np 5..
pozdrawiam :|
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #345  Wysłany: 2011-05-13, 23:44  


Erevain21, dzieuję za podpowiedź.

Mamie wczoraj się pogorszyło- podejrzewam ze są przerzuty tez jednak do kości...
Wczoraj mama płakała osłabionym glosem do telefonu ze nie potrafi wstać z łozka tak potwornie bolą ja nogi, ręce- ogólnie kości (dzisiaj czuła sie lepiej) pojechałam na onkologię gdzie usłyszałam, ze w srodę na konsylium (stwierdzono ze podadzą mamie "coś czego jeszcze nie miała" nie powiedziano co...) widziano mame było OK, więc skoro dziś sie pogorszyło a pacjentki nie ma tylko jej córka więc jedyną poradą co robić to sprowadzic lekarza rodzinnego...
Zadzwoniłam do lekarza z hospicjum, dzisiaj wieczorem podano mamie kroplówkę nawadniająca ...(+ coś co pani pielęgniarka która - ze zrozumiałych zresztą dla mnie powodów- nie dała rady wczoraj wieczorem przyjechać podała do tej kropłówki coś co uzupełnia brak witamin itp- których przy wymiotach mamy może brakowa- nie wiem o czym była mowa :()

Dzisiaj ogólnie mamusia czuła się lepiej- wczoraj bardzo późnym wieczorem, zajechałam jeszcze do mamusi zajrzeć i skontrolować czy aby na pewno OK.

w srodę mama ma ustalone UKG i EKG + morfologia. W czwartek ma być podane to coś czego jeszcze nie miała- nie wiem czy chemia czy co?...

Ogólnie jest ciężko :(
dziękuję za odwiedziny, za kciuki i jakiekolwiek wpsiy- dl amnie to wazne... Pozdrawiam serdecznie
Ania

anettus, - ja wiem z nie tylko ja się zmagam z chorobą mamy... pamiętam o tym, ale jej choroba dla mnie jest priorytetem, tak samo jak priorytetem jest dla Ciebie stan Twojej mamy :cmok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group