1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi potrójnie ujemny
Autor Wiadomość
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #106  Wysłany: 2015-01-09, 13:21  


Ok, sytuacja brzuszna ( jak to ładnie nazywasz) rzeczywiście pod kontrolą. Jeśli przyczyną bywa obfity posiłek to nie ma powodu do niepokoju. :)
A ręka z tego drugiego Twojego opisu to, owszem, wygląda na cieśń - jeżeli boli Cię w łokciu to tam też może być uciśnięty ( podwichnięty) nerw. Dobry radiolog może w usg tych obu stawów wypatrzeć nieprawidłowości. Neurolog natomiast zasugeruje pewnie badanie przewodnictwa nerwowego. Jeżeli problem jest lokalny to onkolog nic nie powie. Fakt, że u Ciebie może łączyć się polekowa neuropatia z cieśnią.
Ja proponowałabym( jeśli możesz) zrobić usg nadgarstka. I w trakcie uprosić radiologa, żeby zerknął na łokieć. Aha, a jakie leki Ci przepisał neurolog?
 
hundzik 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 74
Pomogła: 10 razy

 #107  Wysłany: 2015-01-09, 13:51  


Gabapentin i Agapurin.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #108  Wysłany: 2015-01-09, 15:13  


Gabapentin to prawie standard przy bolesnej neuropatii,ale czy Ty masz akurat bolesną rwącą neuropatię? Co do Agapurinu to nie wiem. I neurolog też chyba nie za bardzo wie skoro każe się konsultować z onkologiem.
Chyba nie masz innego wyjścia jak pomęczyć onkologa w sprawie ewentualnej neuropatii i Gabapentinu. A nasilające się dolegliwości w prawej ręce możesz pokazać ortopedzie (najlepiej z wynikiem usg). Cieśń da się leczyć, jeśli by to u Ciebie stwierdzono to pytaj, chętnie opowiem ( doświadczenie własne).
 
hundzik 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 74
Pomogła: 10 razy

 #109  Wysłany: 2015-01-30, 09:57  


Na jakiś czas przestałam tu pisać, ponieważ moj problem nie jest w tej chwili onkologiczny.
Ale stoję jakby w miejscu z diagnostyką i leczeniem, a zagląda tu sporo osób, więc może ktoś mi coś doradzi.
Miałam wykonane badanie EMG które wykazało lekką neuropatię obustronną i cieśń nadgarstka prawego.
Byłam u onkologa, nie zlecił żadnych badań, wysłał na rehabilitację, gdzie w sumie mam tylko zlecone kąpiele wirowe na ręce (10 zabiegów).
Byłam w dwóch innych neurologów, jeden odsyła do ortopedy na zabieg cieśni, inny przepisuje psychotropy i sugeruje zespół paranowotworowy.
Biorę leki:Gabapentin, Miogamma, Thiogamma. Na razie bez efektów. Ręka lewa boli, prawa drętwieje i boli.
Neuropatię powinnam mieć podobno w nogach a nie mam dolegliwości i nie powinno być takich bóli jakie mam, a jak na cieśń to za dużo mi drętwieje - objawy "niespecyficzne" :) - to słowa lekarzy.
Ręce obie mam coraz słabsze i coraz większy z nimi problem.
Szukam więc ortopedy od ręki w rejonie północno-wschodnim kraju na NFZ, ewentualnie lekarza, który diagnozowałby dalej.
Leków na mocniejsze nie będę zmieniała, bo te biorę krótko, więc będę je kontynuowała z wielką nadzieją na poprawę.
Jakieś rady proszę.
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #110  Wysłany: 2015-01-30, 13:52  Witaj !


Ja miałam podobne objawy w obu rekach, od dłoni aż do łokci oraz nie miałam siły odkrecac no słoik, byłam na badaniu przepływu pradu, na to badanie skier. dał mi lek. neurolog, po bad stwierdził ze mam niedowład nerwowy czy coś podobnego, było o 8 lat temu, wiec idz do neurologa, anna

[ Dodano: 2015-01-30, 13:54 ]
i do tej pory nie mam siły w dłoniach i łokciach
_________________
anna
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #111  Wysłany: 2015-01-30, 14:23  


anna53,

Hundzik już zrobiła badania przewodnictwa nerwowego, teraz problem w tym, że nie ma konkretnej decyzji co i jak leczyć. Neuropatia, jeżeli się cofa, to bardzo, bardzo powoli. Natomiast cieśń jest patologią lokalną, obrzmiałe w wyniku stanu zapalnego, przerośnięte tkanki w obrębie kanału nadgarstka uciskają nerw pośrodkowy i to powoduje ból, intensywne drętwienie ( zwłaszcza w nocy), utratę siły mięśniowej. Doświadczyłam zarówno operacji cieśni jak i metod nieinwazyjnych więc mogę tylko potwierdzić, że cieśń daje się świetnie leczyć o ile diagnozuje i leczy fachowiec. Myślę, że w przypadku hundzik lekarza obawiają się jej "tła onkologicznego" i stąd to nieszczęsne odsyłanie od lekarza do lekarza :uuu:
 
hundzik 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 74
Pomogła: 10 razy

 #112  Wysłany: 2015-07-02, 10:39  


Witam,
zrobiony mam zabieg operacyjny na cieśń nadgarstka, jest lepiej ale niedoskonale, nie będę się rozpisywać. Powikłanie po chemii w postaci neuropatii jest nadal, ale jest najgorzej.
Dziś chciałabym się spytać co sądzicie o rekonstrukcji piersi a dokładnie kiedy ją mogę zrobić?
Od mastektomii chorej piersi mija rok, od mastektomii drugiej piersi mija pół roku. Chemię skończyłam w październiku 2014. Na tym zakończono leczenie onkologiczne. Badania kontrolne dobre. Z problemów zdrowotnych mam jedynie silne zaparcia powodujące okresowo stany niedrożności z powodu kamieni kałowych.
Zaczyna mi dokuczać brak piersi. Ile czasu w mojej sytuacji trzeba obserwować czy nie ma wznowy miejscowej? Kiedy mogę robić rekonstrukcję? Czy rekonstrukcja mocno utrudnia wykrycie ewentualnej wznowy? Jakie badania piersi robi się po rekonstrukcji? Teraz mam tylko usg blizn.
Czy ktoś może polecić miejsce gdzie można zrobić dobrą rekonstrukcję w Warszawie? A może Białystok lub Olsztyn?


I gdzie?
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #113  Wysłany: 2015-07-02, 13:22  hey


Możesz już się interesować tzn- zapisać się na konsultacje- w tym do psychologa onkologicznego, który musi wydać opinie,że pacjent jest zrównoważony i zdaje sobie sprawę z możliwych powikłań. Proces załatwiania, konsultacji, oczekiwania jest na tyle długi,że już teraz możesz zacząć to załatwiać. Najlepiej w ośrodku bliski zamieszkania. Efekt będziesz mieć dobry- nie miałaś radioterapii???
_________________
iwex
 
hundzik 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 74
Pomogła: 10 razy

 #114  Wysłany: 2015-07-02, 22:05  


Nie było radioterapii. A może któraś z forumowiczek robiła rekonstrukcje w Białymstoku lub Warszawie? to poproszę o info i namiary.
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #115  Wysłany: 2015-07-02, 22:15  


Jak nie miałaś radioterapii to bardzo dobrze,łatwiejsza metoda, niezniszczona skóra. Widzisz- opłacało się nie robić oszczędzającej! CO na Ursynowie-tam robią.Będziesz mieć ładny efekt, podobno te odroczone rekonstrukcje są ładniejsze-tak mi mówił dr Witwicki. W Warszawie na WAM też ładnie robią, tylko trzeba mieć ten papier od psychologa- od tego trzeba zacząć.

[ Dodano: 2015-07-02, 22:18 ]
poczytaj sobie na amazonki.net jest dużo na ten temat- na forum i expert radzi-wątki dr Witwickiego :)

[ Dodano: 2015-07-02, 22:20 ]
http://amazonki.net/dyskusje/list.php?280
_________________
iwex
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #116  Wysłany: 2015-07-06, 09:58  


Rekonstrukcję przeprowadza się co do zasady rok po zakończeniu leczenia- czyli u Ciebie -październik 2015

[ Dodano: 2015-07-06, 09:59 ]
http://amazonki.net/artyk...strukcji-piersi
_________________
iwex
 
hundzik 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 74
Pomogła: 10 razy

 #117  Wysłany: 2016-01-10, 12:09  


Witam,
po pewnej przerwie.
Podsumowując: jestem po obustronnej mastektomii, bez rekonstrukcji na razie, usunięte jajniki, zoperowano cieśń nadgarstka, mam chyba nadal neuropatię (czuję np.osłabienie mięśni przy wchodzeniu po schodach, jakby nogi posłuszeństwa odmawiały)

Mam pytanie: czy to prawda, że po usunięciu jajników mogę mieć bóle kostne? Mam bóle kręgosłupa, bóle kości przedramion i jednego podudzia.
Bóle nasilają się po wysiłku, czasem bolą w nocy i nie mogę spać. Zlecono rtg kręgosłupa odcinka piersiowego, wyszły najróżniejsze zmiany zwyrodnieniowe (od czego?). Po obejrzeniu wyniku rtg zlecono mi rezonans kręgosłupa, odcinka piersiowego. Będę miała robiony we wtorek.
No ale przedramiona dokuczają chyba bardziej niż plecy.Jakie badania zrobić? Coś mi się obiło o uszy, że po usunięciu jajników tak może być, a więc co na to poradzić?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #118  Wysłany: 2016-01-10, 13:38  


Poprosić POZ o skierowanie do poradni osteoporozy. Nie musisz jej mieć, ale tam są najlepsi specjaliści od leczenia różnych procesów kostnych. Ewentualnie endokrynolog, ale nie taki który zajmuje się tylko tarczycą (tacy są w przewadze). Tak ogólnie to powinnaś mieć sprawdzony poziom wapnia we krwi, fosforu, poziom wit D3, sprawdzoną wydolność nerek. Młoda jesteś to nie daj się nabierać na takie "może tak być". Jest to jakaś patologia, trzeba ją zdiagnozować i ewentualnie leczyć.

A tak ogólnie to jak ja słyszę od lekarza "może tak być" to coś się we mnie robi niedobrego.
_________________
sprzątnięta
 
hundzik 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 74
Pomogła: 10 razy

 #119  Wysłany: 2016-09-18, 18:30  


Witam po długiej przerwie. U mnie w miarę ok, wyniki dobre, jestem w trakcie rekonstrukcji obu piersi.
Wracam na forum, bo denerwuję się moim dzieckiem i nie wiem gdzie zasięgnąć porady. Mamy umówioną wizytę w poradni onkologicznej (tryb pilny ponad miesiąc czekania), ale do tej wizyty chyba zwariuję. Nie wiem czy sprawa jest błaha i mogę spać spokojnie czy lepiej tą wizytę przyspieszyć a może przed wizytą wykonać jakieś dodatkowe badania aby mieć już coś z głowy.
Syn, lat 7, miał usuwany guz tkanki podskórnej z prącia. Wynik histopatologiczny: Spindle cell lipoma WT1 + reakcja w śródbłonkach naczyń.
Spać spokojnie?
Jeśli trzeba przekierujcie mnie na inne forum.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #120  Wysłany: 2016-09-26, 17:51  


hundzik,
Lipoma nie jest niepokojącą sprawą 🙂
Zakładam, że to była drobna zmiana? I została doszczętnie usunięta?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group