1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2016-01-07, 07:44
Rak piersi potrójnie ujemny
Autor Wiadomość
Patrycja23 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 18

 #1  Wysłany: 2016-01-07, 00:01  Rak piersi potrójnie ujemny


Witam mam na imię Patrycja i jestem tu nowa.

Mam problem dotyczący lewej piersi mam Guza ok 2 cm
i powiększony patologiczne zmieniony węzeł chłonnych cokolwiek to znaczy.
Zdiagnozowano raka piersi"najprawdopodobniej " złośliwy
miałam dwie biopsje mamografie i usg i nadal nikt mi nic nie mówi!!!

Boję się strasznie jakie badania są potrzebne by upewnić się czy jest złośliwy,
dlaczego najpierw będę miała chemię, a później wycięcie?

Proszę o pomoc!!! Dziękuję :*
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2016-01-07, 07:53  


Patrycja23,
Przede wszystkim zamieść tutaj wyniki i opisy wszystkich badań, które miałaś wykonane.
Pozdrawiam i czekamy.
 
Mediocris 


Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 23
Skąd: Bydgoszcz
Pomógł: 6 razy

 #3  Wysłany: 2016-01-07, 07:56  


Witaj!
Najważniejszym badaniem w Twojej sytuacji jest badanie histopatologiczne próbki pobranej podczas biopsji. Poznasz typ nowotworu oraz ewentualną obecność receptorów estrogenowych (ER) i progesteronowych (PgR), a także recetora HER2. Sposób postępowania terapeutycznego zależeć będzie właśnie od tego wyniku.

Po otrzymaniu wyniku warto abyś zgłosiła się do któregoś z wyspecjalizowanych ośrodków onkologicznych, jeśli oczywiście będzie to konieczne (chyba, że jesteś w takim ośrodku diagnozowana).

Pozdrawiam,
Marcin
_________________
Weryfikuj/porównuj/krytykuj moje wypowiedzi - nie jestem nieomylny.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2016-01-07, 11:01  


Niestety tak już jest z większością polskich onkologów. Nie mówią. Sami z siebie to będą Cię karmili ogólnikami właśnie takiego typu jak "rak najprawdopodobniej złośliwy" (rak jest zawsze złośliwy). Powinnaś wiedzieć że masz prawo do wszystkich wyników badań jakie były robione i to wyników wydanych Ci na piśmie. Jeżeli od biopsji upłynęło 7 dni, a lekarz powiedział Ci o chemioterapii to znaczy że w znanych mu wynikach jest potwierdzenie raka piersi. I nic tu już sprawdzać nie trzeba. Obecnie jest taka tendencja w leczeniu raka piersi że jeżeli z wymiaru guza guza i ogólnego obrazu wynika że chora powinna mieć chemioterapię - to chemioterapię podaje się przed operacją. Tak wynika z wieloletnich obserwacji że w takim porządku są trochę lepsze rezultaty.

Jak chcesz rozmawiać z lekarzami to musisz zadawać bardzo konkretne pytania, więc ucz się co to jest rak piersi i jak przebiega.

Możesz oczywiście przyjąć także postawę: Wierzę lekarzowi że zrobi wszystko co możliwe, poddaję się proponowanej przez niego terapii i o nic nie pytam. Ale moim zdaniem wbrew pozorom jest to postawa dla ludzi o żelaznych nerwach.
_________________
sprzątnięta
 
Patrycja23 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 18

 #5  Wysłany: 2016-01-07, 14:41  


Wynik z Usg: Gruczoły piersiowe o budowie gruczołowo-tłuszczowej. Pierś prawa bez zmian ogniskowych. Na godz.3Lp przybrodawkowo zmiana hypoechogenna o wym ok. 20mm do pilnej biopsji. W obrębie lewego dołu pachwowego powiększony i patologicznie zmieniony węzeł chłonny o wym ok.28mm meta BIRADS 4b
Wyniki z Biopsji: Komórki atopowe nieokreślonego znaczenia. Bezwzględna weryfikacja hist-pat Zmiany!!!!

[ Dodano: 2016-01-07, 14:50 ]
Wyniki Mammografia Gruczoły piersiowe o budowie gruczołowo-tłuszczowej,mastopatycznej z niesymetrycznym nieregularnym zagęszczeniem w lewej ok.przybrodawkowej,stan po PCI
Gruczoł piersiowy prawy w Mammografii bez ewidentnie podejrzanych zagęszczeń i mikrozwapień. Doły pachwowe bez cech lymphadenopatii BIRADS 4b
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2016-01-07, 15:54  


Patrycja23,
Bardzo wyczerpująco odpisała Ci gaba.
Dopytam jeszcze o tę drugą biopsję - czy ona wykazała coś konkretniejszego niż tylko komórki atypowe?
Nie można rozpoczynać leczenia bez pełnego rozpoznania typu nowotworu.
 
Patrycja23 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 18

 #7  Wysłany: 2016-01-07, 15:58  


Pytałam onkologa to powiedziała,że są zmiany i Przeżut poszedł do węzła
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #8  Wysłany: 2016-01-07, 18:02  


Miałas biopsję cienkoigłową (obecnie jest tendencja do odchodzenia od tego w diagnostyce piersi, bo interpretacja moze byc trudna).
Masz zalecenie badania hist-pat -czyli musiisz miec biopsję gruboigłową pilnie, wtedy będzie konkretny wynik.
_________________
patolog
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #9  Wysłany: 2016-01-07, 18:34  


Poproś o cały wynik drugiej biopsji na piśmie. Ze słów lekarza wynika że to rak, ale ty masz prawo wiedzieć dokładnie, a nie tylko domyślać się.

Ile masz lat? Wiek ma znaczenie zarówno dla rokowań jak i dla wyboru leczenia.
_________________
sprzątnięta
 
Patrycja23 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 18

 #10  Wysłany: 2016-01-07, 22:24  


23 lata dostałam pakiet onkologiczny i tam jest napisane nowotwór o nieokreslinym znaczeniu, jutro mam komplet badań w klinice we Wrocławiu
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #11  Wysłany: 2016-01-08, 04:25  


Patrycja23 napisał/a:
nowotwór o nieokreslinym znaczeniu,
czy tak dokładnie jest napisane?
Wbrew swojej nazwie Invasive Breast Cancer NST(no special type) jest określonym rakiem dawniej nazywanym Ductal Carcinoma (rak przewodowy). To ok 80-90% raków piersi. Żeby było jeszcze bardziej mylące to w niektórych ośrodkach jest on nazywany Invasive Breast Cancer NOS (not otherwise specified). Jak to jest tłumaczone na polski to szczerze przyznaję że nie wiem.

Jeżeli nie jesteś najmłodszą na forum z rakiem piersi to z pewnością na podium. Rak w tak młodym wieku przebiega szybciej i powinien być szybko i zdecydowanie leczony. Poczytaj po kolei wszystkie wątki w tym dziale dotyczące przypadków przed 30 rokiem życia, powinno być nie więcej niż kilkanaście.
_________________
sprzątnięta
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #12  Wysłany: 2016-01-08, 10:06  


Nowotwór o nieokreślonym znaczeniu to nie jest rozpoznanie histopatologiczne tylko wstępna klasyfikacja ICD -10. Nie zwracaj na to uwagi w ogóle. Czekaj na hist pat z biopsji gruboiglowej
_________________
patolog
 
annzaw 


Dołączyła: 14 Kwi 2015
Posty: 9

 #13  Wysłany: 2016-01-08, 18:57  


Oj faktycznie młoda jesteś! A ktoś w rodzinie chorował na nowotwory, zwlaszcza piersi i dróg rodnych? Masz dzieci?
 
ksena3 


Dołączyła: 09 Sty 2016
Posty: 5

 #14  Wysłany: 2016-01-10, 01:30  


Ja też miałam 10 miesiecy temu w rozpoznaniu kod ICD-10 z adnotacją,podejrzenie rozrostu wewnątrzprzewodowego,niestety pozostawiony do obserwacji,lekarze nic nie mówią,wierzyłam,że wiedzą co robią,chociaż drążyłam temat,bo bez powodu krew z piersi nie leci i tak powoli zapominałam o tym,myśląc,że faktycznie trochę panikuję i po prostu taka moja uroda do kontrolnego badania oczywiście na własną rękę,bo na usg państwowe kolejka do czerwca...brak słó :-(
 
Patrycja23 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 18

 #15  Wysłany: 2016-01-11, 11:52  


Czekam na biopsje gruboigłową byłam już u 5 innych lekarzy wszyscy twierdzą, że klinicznie wygląda na nowotwór złośliwy,ale trzeba się upewnić,żeby podjąć jakiekolwiek leczenie! Mam córeczkę i jedno poronienie za sobą! Nowotwór w rodzinie występuje dość często dwie ciocia miały raka macicy piersi nie miał nikt z tego co mi wiadomo

[ Dodano: 2016-01-11, 12:05 ]
Ja miałam na początku małego guza biopsja i usg wporzadku. Za 6 miesięcy do kontroli poszłam szybciej bo nawet nie minęły 4 i stwierdzili,że przyszłam za późno!!!! Dzisiaj miałam mieć operację w Legnicy straciła bym pierś z węzłami bez większych badań. Na szczęście trafiłam na wspaniałą panią doktor z Wrocławia,która powiedziała,że poprowadzi mnie za rączkę przez to wszystko byle tylko się nie załamać
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group