1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki wynik radiologiczny pomocy
Autor Wiadomość
Mileydy87 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 1
Skąd: Siedlce

 #1  Wysłany: 2018-01-30, 20:54  Rak nerki wynik radiologiczny pomocy


Witam,
Potrzebuje pomocy. W grudniu zdiagnozowano u mojego taty guza nerki. Od razu dostał skierowanie do poradni onkologicznej. Onkolog wysłała go na tomografię komputerową. Wynik zamieszczam poniżej i proszę o pomoc w interpretacji. Obecnie tatę przygotowują do wycięcia nerki wraz z guzem. 3 tyg. został wpuszczony tam jakiś cewnik nie wiem jak się specjalistycznie nazywa to badanie bo nie mam wypisu ze szpitala ale lekarka tłumaczyła że guza odcięto od naczyń krwionośnych i pobranie wycinka do badania i tu rozpoczeły się wszystkie objawy u mojego taty. brak możliwości złapania oddechu, mdłości, zawroty, brak snu, brak apetytu (już wcześniej go nie miał ale teraz mógłby wogóle nie jeść)i spuchnięte nogi. Lekarz uspokajał że tak może być.
Proszę o pomoc w interpretacji wyniku.
Badanie TK klatki piersiowej wykonane dwufazowo.
w szczelinie międzypłatowej prawej pogrubienie, niewielki zbiorniczek płynu o wym 14x9mm w śródpiersiu liczne węzły chłonne meta o strukturze guza nerki o wym 18x15mm 16x12mm przytchawicze i w lewej wnęce 21x19mm a także przy aorcie zstępującej w śródpiersiu tylnym 18x15mm
płuca bez widocznych zmian ogniskowych meta
zmiany włókniste w płucach
oskrzela drożne, bez cech zwężeń
jamy opłucne bez cech płynu

TK jamy brzusznej i miednicy
wątroba prawidłowej wielkości gładkich obrysach, bez widocznych zmian ogniskowych
pęcherzyk żółciowy prawidłowej wielkości, bez zmian patologicznych
trzustka prawidłowej wielkości o niezmienionej strukturze miąższu
duża guzowata zmiana lewej nerki o charakterze raka nerwokomórkowego o wym 10x12x8cm nie widać nerki, guz nacieka całą nerkę, duże zmiany węzłowe, pojedyńcze i w pakietach o strukturze guza nerki,wybrane o wym 45x38mm przyaortalne prawe, przyaortalne lewe 38x37 i liczne mniejsze
prawa nerka bez zmian podejrzanych, dwa złogi w środkowym i dolnym kielichu do 8mm,
ukm prawej nerki nieposzerzony
naczynia przestrzeni zaotrzewnowej bez widocznej patologi.
pętle jelitowe nieposzerzone, płaszczyzny tłuszczowe zachowane prawidłowo
pęcherz moczowy dobrze wypełniony o gładkich obrysach
narządy miednicy miednicy niepowiekszone
struktury kostne bez zmian meta

proszę o pomoc jestem zrozpaczona czytajac forum to mam wrażenie że niestety wszyscy pytający o raka nerki pożegnali swoich bliskich w przeciągu 6 miesięcy. Ja nie chce się żegnać z tatą. prośba o pomoc w znalezieniu specjalisty województwo mazowieckie mamy 100km od Warszawy
dziękuje
_________________
Milena
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2018-01-30, 21:11  


Mileydy87,
Witaj na forum.
Mileydy87 napisał/a:
Ja nie chce się żegnać z tatą.

Wiadomo, że jak dopadnie choroba to jest ogromne załamanie i ogromny strach, to normalne, na razie nie żegnasz się z tatą i staraj się o tym nie myśleć.
Niestety zbytnio nie pocieszę bo nie wygląda to dobrze, jest guz/rak nerki, są przerzuty w płucach, przerzuty w wezłach, czyli mamy już przerzuty odległe, choroba u taty jest już zaawansowana, bardzo mi przykro.
Poczytaj sobie obecne zalecenia jakie obwiązują w tej chorobie od str. 369
http://www.onkologia.zale...o-plciowego.pdf
,
Jak zapoznasz się z tym materiałem to pytaj, będziemy starali się pomóc.
U taty leczenie będzie już tylko paliatywne, bardzo mi przykro.
Cytat:
Leczenie operacyjne w uogólnionym raku nerki (nefrektomia)
Nefrektomia jest metodą umożliwiającą wyleczenie jedynie wtedy, gdy podczas operacji zostanie
usunięty cały guz. Dla większości chorych z uogólnionym nowotworem nefrektomia ma
znaczenie wyłącznie paliatywne i wymagają oni zastosowania leczenia systemowego. W 2 prospektywnych
badaniach wykazano, że chorzy na zaawansowanego RNK, u których przed rozpoczęciem
leczenia interferonem wykonano nefrektomię, cechowali się znamiennie dłuższym
czasem przeżycia całkowitego w  porównaniu z  chorymi otrzymującymi immunoterapię bez
wcześniejszej nefrektomii. Zabieg ten jest więc wskazany w nowotworze uogólnionym u chorych
w dobrym stanie sprawności, kwalifikujących się do zabiegu operacyjnego. U chorych z pojedynczymi
i możliwymi do wycięcia przerzutami zawsze należy rozważyć zastosowanie leczenia
chirurgicznego. Takie postępowanie może u części chorych wpłynąć na poprawę rokowania.

Z linku przytoczonego wyżej.

Przykro mi, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji, pozdrawiam serdecznie.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #3  Wysłany: 2018-01-31, 11:10  


https://ecz-otwock.pl/292/urologia-2-3-4
https://ecz-otwock.pl/301/oddzial-onkologii
 
Anna_Wawa 



Dołączyła: 06 Cze 2016
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2 razy

 #4  Wysłany: 2018-02-01, 07:26  


Ja również szczerze polecam szpital w Otwocku. Mój tato miał tam półtora roku temu przeprowadzaną operację NSS nerki. Wspaniali specjaliści, personel i warunki godne każdego, chorego człowieka. Szpital wysokiej klasy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group