1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
Autor Wiadomość
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #46  Wysłany: 2012-10-24, 22:28  


Witaj Asiuniu. Dzięki za pamięć, życzę dużo siły w tym trudnym dla Ciebie okresie.Mąż mój jest w trakcie 4-go cyklu brania sutentu.Skutki uboczne coraz silniejsze, a wszystko jeszcze potęguje strach, co będzie dalej. Pod koniec listopada będzie tomograf, mamy wielką nadzieję że będzie następny cykl leczenia. Ale to wszystko jest okrutne i smutne. Mnie ogarnia depresja i zwątpienie, co będzie jak lek przestanie działać. Tu na forum ciągle przybywa tych strasznych historii, cieszę się że tu trafiłam, ale smutek przyjaciół jest też moim smutkiem, tulę się do Was i Was przytulam.Marysia5. :tull:
_________________
marysia5
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #47  Wysłany: 2012-11-11, 20:22  


witam Was.Piszę, bo nasza sytuacja zaczyna się komplikować. Mąż ostatnio czuł się bardzo źle, po rozmowie telef. z lekarzem prowadzącym nie dokończył 4-go cyklu sutenu /3tabletki/09.11.2011 pojehał na wyniki i tomograf. Zbyt wysoka kreatynina - 1,9 aby wykonać tomograf z kontrastem. Wrócił bez tomografu i ma jechać 14.11.2011 na oddzial, aby obniżyć kreatyninę. Chcę Was zapytać co daję tomograf z kontrastem? Do tej pory było zawsze bez kontrastu z uwagi na podwyższoną kreatyninę w Poznaniu na Garbarach, a teraz miał mieć robione w szpitalu gdzie otrzymywał sutent i lekarz nie wyraził zgody. A co będzie jak kreatynina nie zmniejszy się? Nie wiemy jeszcze jak inne wyniki, np. hemoglobina. Męża wszystko boli, ale gdy pytam o szczegóły, to maskuje się przede mną , mówi że jest słaby.Wydaje mi się że przy oddechu wydziela się dziwny zapach.Nie chciał jeść, wyczytałam na forum o syropie na apetyt i jakby trochę lepiej, nie wiem czy po syropie, czy po tym że nie bierze w tej chwili sutenu. Kłopoty ze spaniem b. duże. Bardzo się boję co będzie z tą kreatyniną i resztą i co pokaże tomograf. Proszę o Wasze wsparcie. Tak wyczytałam, że jeśli sutent przestał działać to może być afinitor, tylko czy uda się go otrzymać? Chociaż wierzę że musi być dobrze, to ta moja wiara często topnieję. Beczę po kątach i jestem nie do życia. Może ktoś coś podsunie, co można jeszcze zrobić dobrego dla jedo zdrowia. Bardzo Was cenię , życzę zwycięstwa w tej mordeczej walce z gadem, przytulam Waszych bliskich, Marysia5. [no]
_________________
marysia5
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #48  Wysłany: 2012-11-11, 21:01  


marysia5 napisał/a:
Chcę Was zapytać co daję tomograf z kontrastem?

Podanie kontrastu pozwala uwypuklić różnice pomiędzy różnymi tkankami (także pomiędzy zdrowymi i chorobowo zmienionymi).
Pozwala także, jako druga faza badania, po uprzednio wykonanej pierwszej bez kontrastu,
uzyskać materiał porównawczy obrazów tego samego obszaru badanego bez oraz z kontrastem,
co pozwala porównywać reakcję badanych tkanek na podanie kontrastu, a przez to uzyskiwać dodatkowe informacje o nich.
W uzupełnieniu mogę polecić np. ten artykuł.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #49  Wysłany: 2012-11-21, 20:28  


Witam Was. Tak jak pisałam mąż miał " czyszczoną" krew, kreatynina chwilowo spadła i tomograf został wykonany. Dzisiaj mąż odebrał SutenT - V kurs. Wyniki krwi podobne do poprzednich, małe różnice, natomiast wyniku TK nie otrzymał i nawet się nie upomniał. Prowadzący lekarz powiedział tylko że wynik jest pozytywny i mąż już o nic nie pytał. Następna kontrola 02.01.2013. Bardzo się cieszę że jest tak jak jest. Strach jakie ten kurs wywoła uboczne skutki., ale jak mówił Jermal to wszystko nie ważne. Życzę wszystkim którzy walczą o lek, aby go otrzymali jak najszybciej i aby zadziałał i nigdy działać nie przestał. Myślę ciągle o naszej Pstrysi czy czuje się już chociaż trochę lepiej, czego Jej ogromnie życzę i trzymam kciuki. Także nie ma wieści od naszej "Wielkopolskiej" Beaty. Beato, pozdrawiam Ciebie i rodziców bardzo gorąco i jestem myślami z Wami. Wszystkich "mieszkańców" FORUM" ściskam i przyjacielsko przytulam. Marysia5. |przytula|
_________________
marysia5
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #50  Wysłany: 2013-01-05, 20:28  


Witam Was serdecznie w Nowym Roku. Chcę oznajmić, że maż rozpoczął VI kurs SUTENTU. Wyniki krwi z 02-01-2013 nie pogorszyły się i tylko się cieszyć. Teraz tomograf 05 lutego i trzeba wierzyć że będzie też dobrze.Boimy się jakie będą teraz skutki uboczne, bo w V cyklu był okres straszny tj. taki ból w biodrach i ramionach, że był strach czy nie poszło dalej do kości, ale to już minęło i może nie będzie tak źle.Pozdrawiam cała rodzinę z FORUM noworocznie i jeszcze raz życzę dużo dobrego. :papap:
_________________
marysia5
 
beata0970b 


Dołączyła: 16 Wrz 2010
Posty: 169
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 24 razy

 #51  Wysłany: 2013-01-05, 23:05  


Witaj Marysiu :)
Super ,że dajecie radę i wyniki ok :) .Tata zaczął 19 cykl a 4 lutego ma tomograf,więc zobaczymy....
U nas skutki oboczne też są b.silne bóle kości są tak mocne ,że ledwo tata chodzi , szybko się męczy.W przerwie jest zdecydowanie lepiej.No i silne biegunki a teraz doszedł od dwóch miesięcy mocny ból gardła.Ale aby tylko tak było to będzie dobrze.Nie musi być lepiej ,żeby tylko nie było gorzej.

Pozdrawiam i życzę samych lekkich i miłych chwil :)
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #52  Wysłany: 2013-01-12, 17:08  


Witam w nowym roku. Maż ma za soba 10tabletek sutentu w 6 cyklu.Skutki uboczne coraz gorsze, ale najbardziej okrutne w tej chwili jest pieczenie w jamie ustnej. Mówi że czuje się tak jakby miał rozpalony węgiel w buzi. Nie potrafi jeść. Może ktoś z Was zna jakiś sposób na ta dokuczliwość to bardzo proszę o podzielenie się.Pozdrawiam chorych i ich rodziny i życzę dużo siły w walce. :flower:
_________________
marysia5
 
wiki4000 


Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 167
Pomogła: 36 razy

 #53  Wysłany: 2013-01-12, 19:52  


Witaj
Mojej mamie pomagało , jak rozgryzła w ustach kapsułkę witaminy A+E . Ten olej, który zawiera kapsułka działa bardzo łagodząco na śluzówkę jamy ustnej. Trzeba pozwolić rozejść się zawartości kapsułki po jamie ustnej i nie pić przez jakiś czas. Mama powtarzała to kilka razy dziennie.
Jest też inny sposób, który znam od innych chorych i też go stosowaliśmy. Trzeba kupi ananasa w puszce. Opłukać trochę pod wodą i ssać kawałki, aż stracą smak. Ważne jest,żeby nie rozgryzać tylko ssać. Moje mama stosowała najpierw pierwszy sposób, a mniej więcej po pół godzinie ananas. Nie wiem, co pomoże u Was . Dzielę się naszymi doświadczeniami. Życzę szybkiej poprawy i pozdrawiam
Wiki
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #54  Wysłany: 2013-01-12, 20:30  


Wiki - bardzo dziękuję za szybka odpowiedź, już jutro spróbujemy, może akurat nam też pomoże, jak dobrze że jest to forum |buziaki|
_________________
marysia5
 
aniutka34 



Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 504
Pomogła: 98 razy

 #55  Wysłany: 2013-01-26, 20:18  


marysia5, to już 6 cykl u Twojego męża i oby tak dalej :!: A jak skutki uboczne :?: Zaradziliście coś na pieczenie jamy ustnej :?: U mojego Taty po pół roku leczenia nexavarem skutki uboczne zaczęły pomału ustępować, może u Was będzie podobnie :?: Z całege serca Wam tego życzę :!: Pozdrawiam,
Ania
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #56  Wysłany: 2013-01-26, 20:31  


Tak Aniutko, pomogła mi rada Wiki, aby ssać witaminę A+E i kawałki ananasu z puszki. Już po 2 dniach mąż poczuł ulgę i teraz się cieszy że jest lepiej. Teraz znów brak apetytu, bezsenność i biegunki ale cały czas powtarzam za naszym Jermalem, że zawsze może być gorzej i oby tak dalej. 5-go lutego TK to coś napiszę o nas. Pozdrawiam serdecznie Twój zespół /Ciebie i tatkę/ i trzymajcie się super. |buziaki|
_________________
marysia5
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #57  Wysłany: 2013-02-04, 23:35  


już jutro mąż jedzie na TK, prawdę mówiąc skutki uboczne SUTENTU trochę poluzowały, oby wyniki były dobre. Bardzo się boję, chociaż mam dużą nadzieję że będzie ok. Proszę o kciukasy na jutro. Odezwię się jak będzie wynik.pa,pa.



[następne komentarze]
_________________
marysia5
 
Marta281 


Dołączyła: 01 Lut 2013
Posty: 39
Skąd: kraków
Pomogła: 9 razy

 #58  Wysłany: 2013-02-12, 19:55  


I jak tam Marysiu tomograf? Mam nadzieje, że wyszedł pomyślnie!!!! My tez czekamy na wynik tomografu mojego tatusia!!!!Bądźmy dobrej myśli!!! Pozdrawiam trzymam kciuki
_________________
marta
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #59  Wysłany: 2013-02-12, 21:53  


Marta281, Aniutka, witam gorąco. Mąż jest po TK, wynik już jest ale jaki będzie wiadomo dopiero w piątek. Gdy ja dzwoniłam to zawsze panią poprosiłam i coś się dowiedziałam, teraz dzwonił mąż i o nic nie zapytał. Dziękuję za wsparcie i do piątku, zaraz napiszę, chociaż głęboko wierzę że będzie ok. pa,pa.
_________________
marysia5
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #60  Wysłany: 2013-02-15, 22:08  


Marta281, Aniutko i "współtowarzysze" niedoli - mąż ma wynik i to dobry wynik TK, jest stabilizacja i jest następny VII kurs SUTENTU. Wystraszone serce rośnie i przychodzi chwilowo do siebie. Cieszymy się tym szczęściem i nie chce się wierzyć że to już zaczyna się vII kurs. Oby tak trwało wiecznie.Życzę wszystkim najszczerzej z całego serducha tylko takich sytuacji, dziękuję bardzo za kciuki i pozdrawiam ciepło. : |buziaki|
_________________
marysia5
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group