1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 39
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki i przerzuty do płuc
Marta281

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 99970

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-05-08, 18:35   Temat: Rak nerki i przerzuty do płuc
Wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
Marta281

Odpowiedzi: 211
Wyświetleń: 115741

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-04-07, 19:01   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
Marysia
Tak bardzo mi przykro wiem co czujesz , przyjmij wyrazy wspolczucia
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak nerki uogólniony
Marta281

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 27148

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-02-06, 12:52   Temat: Rak nerki uogólniony
Bardzo mi przykro, przyjmij wyrazy współczucia, przechodzę przez to samo ::rose::
  Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, kości i węzłów chłonnych
Marta281

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 20920

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-01-20, 21:05   Temat: Rak nerki z przerzutami do płuc, kości i węzłów chłonnych
Bardzo mi przykro wyrazy współczucia
przechodzę przez to samo .
  Temat: Zakończone leczenie systemowe
Marta281

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 11527

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-10, 10:48   Temat: Zakończone leczenie systemowe
Wyrazy współczucia, przechodzę przez to samo co Ty i Twoja rodzina ::rose::
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy ze wznową
Marta281

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 20467

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-01-04, 01:21   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy ze wznową
Dzisiaj o godzinie 20.40 odszedł mój najukochańszy Tatuś. Spoczywaj w pokoju mój tatusiu kocham Cię . Twoja córeczka.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy ze wznową
Marta281

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 20467

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-09-13, 13:27   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy ze wznową
Bardzo dziękuje Izajarz za wsparcie trzymajcie się i bądźcie silni!!! :) :) :)
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy ze wznową
Marta281

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 20467

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-09-12, 20:51   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy ze wznową
Witam serdecznie wszystkich
Oj bardzo dawno nic nie pisalam w swoim watku . Przez caly ten czas bylam najszczesliwsza corka na swiecie udawalo nam sie leczyc tate sutentem, ktory zdobywalismy sami dzieki pomocy aniolow , dobrych aniolow chodzacych po swiecie. Lek dobrze dzialal na mojego tatusia choroba nie postepowala dalej a nawet niektore guzki poznikaly. Moje , Nasze szczescie trwalo do czasu tomografu gdy sie okazalo ze pojawilo sie nowe ognisko. Lekarz zlecil radioterapie i sie zaczelo. Minal jakis miesiac od ukonczenia 10-ciu cykli radioterapi i tata zaczal miec duze dolegliwosci bolowe dokladnie w okolicy guzow , dretwieje mu noga. Nie wiem czy jest to spowodowane radioterapia czy jak twierdzi lekarz spowodowane to moze byc brakiem lekarstwa bo choroba szybko postepuje. Prosze o rade.
Niestety ilu lekarzy tyle opini, sama juz nie wiem co mam myslec. Jedno jest pewne nie potrafie patrzec jak ukochana osoba cierpi, jak bardzo boli a ja nie moge nic zrobic.
Nie dopuszcam do siebie mysli ze to juz tak bedzie tylko cierpienie , opieka hospicyjna i ....... :|

Lekarz pozostawil mi jeszce jeden plomyk nadzieji leki z Indii

Jesli ktos z Was ma doswiadczenie w sprowadzaniu lekow z Indii to blagam o pomoc. Lekarz zasugerowal pazanonib choç stwierdzil ze w naszym przypadku kazdy lek bedzie opoznial postep choroby
Prosze o pomoc , jakakolwiek pomoc.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
Marta281

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 9496

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-04-28, 10:13   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami
::rose:: ::rose:: Bardzo mi przykro
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy ze wznową
Marta281

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 20467

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-03-09, 11:12   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy ze wznową
Witaj Izajarz
U nas sytuacja wygląda tak jak poprzednio. Póki co sami szukamy dla taty leczenia , i dzięki pomocy dobrych ludzi i mojej determinacji udaje nam się nam tatę leczyć sutentem oczywiście pod kontrolą lekarza.
W chwili obecnej nie ma dla mojego taty leczenia finansowanego przez nasze ukochane państwo owszem wchodzą nowe leki jak np. aksytynib ale co z tego jak w przypadku mojego taty on się do nich nie kwalifikuje aksytynib jest w drugiej linii leczenia po sutencie. I tak jest ciągle co wchodzi nowy lek i pojawia się jakaś nadzieja na leczenie to kryteria kwalifikacji do tegoż leku zaraz weryfikują wszystko i nadzieja niestety umiera.
Zastanawiam się ile jeszcze przyjdzie nam czekać na lek , do którego tata się w końcu zakwalifikuje. Oby nie było za późno.
Paradoks całej naszej sytuacji jest również w tym , że o ile wszystkie leki które tata zażywał w ramach finansowania przez Państwo Interferon, Nexavar, Afinitor nie działały na niego choroba nadal postępowała o tyle sutent , który jesteśmy zmuszeni sami szukać działa na mojego tatę i choroba nie dość , że się dalej nie posuwa do przodu to jeszcze guzy mu maleją co potwierdzają tomografy . Pisaliśmy już pisma i wnioski wszędzie z prośba o pomoc przedkładając tomografy , wyniki badań i nic . Nikogo nie interesuje , że lek działa nie dostanie sutentu, bo zażywał wcześniej interferon. Tak są skonstruowane sprytnie przepisy. Leki są ale kryteria kwalifikacji do nich nie pozwalają ich chorym ludziom zażywać.
Powinno się liczyć życie ludzkie a nie pieniądze.
Długo nie pisałam na forum i pewnie dalej bym nie pisała gdybyś Izajarz nie spytała co u Nas bo po prostu nie chce jeszcze zasmucać innych chorych lub ich rodzin.
Zamiast walczyć z rakiem walczy się jeszcze z przepisami, ustawami.

Szukam także badań klinicznych dla taty ale na razie nic nowego nie ma.
Pozdrawiam wszystkich :)
Marta
  Temat: Guz i torbiel na nerce + możliwe przerzuty
Marta281

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 27655

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-01-09, 18:32   Temat: Guz i torbiel na nerce + możliwe przerzuty
Bardzo mi przykro, brak słów ::rose::
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
Marta281

Odpowiedzi: 211
Wyświetleń: 115741

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-01-08, 09:14   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
Witaj Marysiu
Dużo dużo zdrowia w nowym roku dla Ciebie i męża i jak tam u Was ? Mam nadzieje, że wszystko idzie ku lepszemu :)
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy ze wznową
Marta281

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 20467

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-12-24, 10:14   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy ze wznową
Witaj Marku
Długo nie opisywałam nic na forum bo w Naszym przypadku kompletnie nic się nie zmieniło, mogłabym przepisać mój ostatni post słowo w słowo. Naszą nadzieją jest przyszły rok być może wtedy jakiś ośrodek w Polsce dostanie badania kliniczne do , których mój tatko by mógł się zakwalifikować. Mam nadzieję, że z Bożą Pomocą tak się własnie stanie.

Wszystkim chorym i ich rodzinom z okazji Świat Bożego Narodzenia z całego serca życzę wiary w Moc Bożego Miłosierdzia, zdrowia, wielu sił w walce , i nadziei która potrafi przezwyciężyć wszystko.
Niech Was wszystkich Bóg Błogosławi :)
Marta z rodziną
  Temat: Marysia5 - komentarze (vf6)
Marta281

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 33427

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-12-16, 19:00   Temat: Marysia5 - komentarze (vf6)
Będzie dobrze Marysiu, modle się za Was :) :) :)
  Temat: Marysia5 - komentarze (vf6)
Marta281

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 33427

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-06-13, 10:22   Temat: Marysia5 - komentarze (vf6)
Witaj Marysiu
Czasem jest troszkę pod górkę, ale z pomocą Bożą wszystko się da przezwyciężyć.
Wierzę w to głęboko , że kolejny cykl będzie dla Was dużo dużo lepszy i spokojniejszy.
Trzymam mocno kciuki :)
Marta
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group