1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki jasnokomórkowy
Autor Wiadomość
ejo1951 


Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 11
Pomogła: 5 razy

 #76  Wysłany: 2013-12-12, 19:29  


Napewno mozna powiedzieć,że nie jest źle!.U mojego męża tego typu zmiany zostały opisane w pierwszej TK po operacji usunięcia nerki, czv były wcześniej nie wiadomo.Stan taki utrzymywał się przez okres 2 lat i były one opisywane jako zminy bez dynamiki.W pewnym momencie powiększył się węzeł chłonny w śródpiersiu. Niestety w tym momencie diagnostykę chirurgiczną przerwał mu zawał serca. W tej chwili czekamy na wynik biopsji z węzła, ale sytuacja jest niezbyt optymistyczna i wszystko przemawia za przerzutem. Bądź czujny na wszystkie zmiany.
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #77  Wysłany: 2013-12-12, 20:24  


Dziękuję za interpretację Richelieu i informację Ejo1951

Dzisiaj byłem z wynikiem u pulmonologa, który zlecił to badanie i bronchoskopię, jego opinia podobna do interpretacji Richelieu.
Stwierdził, że wg. niego 80% guzki były wcześniej, a poprzednie TK wykonywane było w innej pracowni i opisane przez innego lekarza. Otrzymałem skierowanie na ponowne badanie TK z wykonaniem w maju 2014r. i w tej samej pracowni.
W najbliższy wtorek mam kontrolę w CO i wtedy przedstawię wynik z TK klatki piersiowej i USG jamy brzusznej wykonane w dniu dzisiejszym (badanie OK) jedynie jak w każdym powiększona prostata.

Pozdrawiam Rysiek

.
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #78  Wysłany: 2013-12-27, 19:58  


Podczas kontroli w CO K-ów dostałem skierowanie na PET-TK lecz jeszcze w tym samym dniu telefonicznie poinformowano mnie, że nie zostałem zakwalifikowany na to badanie. Mam skontaktować się z lekarzem kierującym na to badanie, będzie to dopiero 02.01.2014r. i myślę, ze dowiem się jaka była przyczyna niezakwalifikowania.
W miejscu zamieszkania dałem do porównania dwa wyniki z badania TK kl. piersiowej z dn. 04.01.2013r. i z dn. 09.12.2013r. Opis:
Podopłucnowo, obustronnie drobne guzki o średnicy do 3 mm.
Nadprzeponowo w segmencie X płuca lewego drobny pęcherzyk rozedmowy o średnicy 18 mm.
Poza tym miąższ płucny bez zmian ogniskowych z niewielkimi obszarami zmniejszonej powietrzności w płucu prawym.
Jamy opłucnowe wolne.
Aorta nieposzerzona.
Powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia nie stwierdza się.

Wnioski: obraz TK klatki piersiowej w porównaniu poprzedniego z dnia 04.01.2013r. jest stabilny.
Porównania dokonał dr specjalista radiodiagnosta; internista.

Proszę o Waszą interpretację.

Pozdrawiam
Rysiek
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #79  Wysłany: 2013-12-27, 22:47  


Rysiek 62 napisał/a:
Podopłucnowo, obustronnie drobne guzki o średnicy do 3 mm.
[...]
Wnioski: obraz TK klatki piersiowej w porównaniu poprzedniego z dnia 04.01.2013r. jest stabilny.

To pasuje do wcześniej przytaczanej opinii pulmonologa:
Rysiek 62 w poście #77 napisał/a:
Stwierdził, że wg. niego 80% guzki były wcześniej, a poprzednie TK wykonywane było w innej pracowni i opisane przez innego lekarza.


Rysiek 62 napisał/a:
Nadprzeponowo w segmencie X płuca lewego drobny pęcherzyk rozedmowy o średnicy 18 mm.

Zmiana nieistotna pod względem onkologicznym.

Rysiek 62 napisał/a:
miąższ płucny bez zmian ogniskowych z niewielkimi obszarami zmniejszonej powietrzności w płucu prawym.

Zmniejszona powietrzność w płucu prawym najprawdopodobniej wynika z przyczyn nieonkologicznych,
może być skutkiem przebytych chorób, np. stanów zapalnych.

Pozostałe zapisy wyniku wykazują stan mieszczący się w granicach normy.

Wygląda na to, że jest dobrze. :uhm!:
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #80  Wysłany: 2013-12-28, 10:09  


Richelieu

Bardzo dziękuję i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Pozdrawiam
Rysiek
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #81  Wysłany: 2014-01-12, 13:37  


Dzisiaj mija rok jak trafiłem na forum. W ciągu tego roku bardzo dużo dzięki Wam dowiedziałem się o mojej chorobie i uzyskałem wsparcie psychiczne.
Obecnie w piątek dostałem skierowanie na MRI klatki piersiowej dla zdiagnozowania guzków w płucach. Wcześniej nie zakwalifikowano mnie dwukrotnie na PET-TK, twierdząc że guzki są za małe aby diagnoza była trafna (nie wiem czy dotyczy to czułości i swoistości ?). Psychicznie niestety jestem w dołku w oczekiwaniu na wynik badania.

Pozdrawiam Rysiek
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #82  Wysłany: 2014-01-12, 17:15  


Rysiek62 - bądź dobrej myśli. Jeśli bronchoskopia nie wykazała zmian nowotworowych, to tak jest. U męża tak było, że wynik bronchoskopii wskazał na przerzuty. Musisz się troszkę wyciszyć i uwierzyć źe jest dobrze. Wiem że to bardzo trudne ale nie można tracić nadziei. Życzę Ci dużo dobrych wyników i zdrowia w Nowym Roku. Trzymaj się, pozdrawiam mile. :papap:
_________________
marysia5
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #83  Wysłany: 2014-01-12, 20:00  


Marysia5 - bardzo dziękuję i również pozdrawiam Ciebie i męża. Staram się myśleć pozytywnie, ale trudno to przychodzi.

Pozdrawiam Rysiek
 
aniutka34 



Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 504
Pomogła: 98 razy

 #84  Wysłany: 2014-01-25, 14:09  


Rysiek, trzymam kciuki !
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #85  Wysłany: 2014-01-29, 19:13  


Aniutka 34
Dziękuję.
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #86  Wysłany: 2014-02-02, 21:35  


Piszę w sprawie dalszego diagnozowania stwierdzonych w TK guzków w płucach.
Nie wykonano mi badania MRI ponieważ mało ośrodków wykonuje rezonans klatki piersiowej, a jeżeli dotyczy płuc to odsyłano mnie do CO K-ów gdzie otrzymałem skierowanie. Z braku przystawki również tutaj nie można wykonać tego badania.
Dostałem trzeci raz skierowanie na PET-CT w CO Gliwice, ale w piątek telefonicznie poinformowany zostałem, że ponownie nie zakwalifikowano mnie do badania:

-mam pytanie, jakie można wykonać badanie i gdzie ?
-czy czekać na badanie TK które mam mieć 01.04.2014r. w ośrodku gdzie miałem poprzednie ?
-czy stwierdzone guzki mogą powodować ból prawej strony klatki piersiowej,łopatki i barku ?
Bardzo proszę o informację.
Pozdrawiam Rysiek
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #87  Wysłany: 2014-02-02, 21:51  


Rysiek 62 napisał/a:
czy czekać na badanie TK które mam mieć 01.04.2014r. w ośrodku gdzie miałem poprzednie ?

Wobec małych rozmiarów tych guzków i braku bezpośrednich podejrzeń onkologicznych
termin badania za 2 m-ce raczej wydaje się być odpowiedni.

Rysiek 62 napisał/a:
czy stwierdzone guzki mogą powodować ból prawej strony klatki piersiowej,łopatki i barku ?

Moim zdaniem jest to bardzo mało prawdopodobne, raczej wręcz wykluczone:
poza tym, że płuca są nieunerwione i zmiany w nich nie bolą,
to same guzki są tak małe, że nawet w okolicach unerwionych nie powinny dawać odczuwalnych dolegliwości.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #88  Wysłany: 2014-02-03, 20:26  


Richelieu
Dziękuję za informację.

Pozdrowienia Rysiek
 
adgol2004 


Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 26

 #89  Wysłany: 2015-08-16, 10:30  


Panie Ryszardzie, co u Pana? Czytam cały ten wątek, który jest bardzo interesujący. Jako że urywa się w roku 2014 pragnę spytać, jak obecnie się Pan czuje i jakie ma Pan wyniki.
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #90  Wysłany: 2015-08-19, 21:20  


adgol 2004

Od lutego 2014r. cały czas jestem pod kontrolą onkologiczno-urologiczną w Centrum Onkologii Kraków. W czerwcu ub. roku miałem wykonane TURP (prostata)w CO K-ów. Kontrole co 3 m-c USG jamy brzusznej, krew i mocz - wyniki dobre. Wyniki TK jamy brzusznej i klatki piersiowej w tym okresie w normie. Jedynie duża przepuklina pooperacyjna po usunięciu nerki.
Pozdrawiam Rysiek

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2015-08-19, 21:27 ]
:)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group