1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki jasnokomórkowy
Autor Wiadomość
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #46  Wysłany: 2013-03-12, 14:03  


Rysiek 62 napisał/a:
Cały opis badania USG jest dla mnie w zasadzie zrozumiały jedynie nie wiem czy "stan po usunięciu nerki lewej-w loży pętle jelitowe" - oznacza że mam przepuklinę pooperacyjną?

Z racji bliskiego położenia jelit i loży po usuniętej nerce położenie jelita w tym miejscu po operacji jest raczej normalne.

Jak sam zauważyłeś, wynik jest pozytywny:
Rysiek 62 napisał/a:
Wnioski: Stan po usunięciu nerki lewej, bez cech wznowy i rozsiewu.
Podejrzenie zapalenia pęcherzyka żółciowego.

jedynie stan zapalny pęcherzyka żółciowego, chociaż onkologicznie niegroźny, wymaga podjęcia odpowiedniego leczenia.

:uhm!:
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #47  Wysłany: 2013-03-12, 14:20  


Bardzo dziekuję za informację.
Rysiek
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #48  Wysłany: 2013-03-16, 18:22  


Witam
W czwartek na wizycie w IO przekazano mi wynik z RTG klatki piersiowej:
pola płucne i rysunek naczyniowy płuc prawidłowy. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Serce niepowiększone, aorta prawidłowa. Wnęki i śródpiersie nieposzerzone.
Przy przekazywaniu tego wyniku zostałem zbesztany-okrzyczany przez prof. że takimi sprawami zajmuję Jego i instytut, a powinienem zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu (dot. krwioplucia i pęcherzyka żółciowego). Dostałem zwolnienie lekarskie na 30 dni i jeżeli dobrze zrozumiałem zgłosić się za miesiąc.Po wcześniejszej reprymendzie nie wiem czy tak ma być? Nie zlecono żadnych badań kontrolnych. Czy to normalna procedura przy leczeniu onkologicznym?
Pozdrowienia Rysiek
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #49  Wysłany: 2013-03-16, 19:16  


Rysiek 62 napisał/a:
W czwartek na wizycie w IO przekazano mi wynik z RTG klatki piersiowej:
pola płucne i rysunek naczyniowy płuc prawidłowy. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Serce niepowiększone, aorta prawidłowa. Wnęki i śródpiersie nieposzerzone.

Wszystkie zapisy mówią o stanie normalnym, bez niepokojących zmian, nie tylko onkologicznie, ale w ogóle.

Rysiek 62 napisał/a:
Przy przekazywaniu tego wyniku zostałem zbesztany-okrzyczany przez prof. że takimi sprawami zajmuję Jego i instytut, a powinienem zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu (dot. krwioplucia i pęcherzyka żółciowego).

Nie wiem, czy to zbesztanie było tak do końca na poważnie (może miało oznaczać, że wszystko jest w porządku ? ;) ),
ja w każdym razie będąc na Twoim miejscu wolałbym wszystko konsultować z jednym lekarzem prowadzącym całe leczenie - onkologiem.

Rysiek 62 napisał/a:
Dostałem zwolnienie lekarskie na 30 dni i jeżeli dobrze zrozumiałem zgłosić się za miesiąc.Po wcześniejszej reprymendzie nie wiem czy tak ma być?

Skoro dostałeś zalecenie zgłoszenia się za miesiąc, to tak ma być: zalecenie to zalecenie.

Rysiek 62 napisał/a:
Nie zlecono żadnych badań kontrolnych. Czy to normalna procedura przy leczeniu onkologicznym?

Na ten temat padła odpowiedź w poście #34 (dwa ostatnie cytaty).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #50  Wysłany: 2013-03-18, 10:28  


Dziękuję za odpowiedz
Po otrzymaniu wyniku z TK i stwierdzeniu guza jestem pacjentem IO i profesora,
tam miałem usuniętą nerkę, operację wykonywał prof. i wszystkie kontrole przeprowadzane przez Niego (jako prowadzący).Ma specjalność onkolog-urolog dlatego leczenie wybrałem u profesora.Po ostatniej kontroli zastanawiam się czy dobrze postąpiłem? Nie wie jak będzie przebiegać dalsza kontrola onkologiczna?

Pozdrawiam Rysiek
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #51  Wysłany: 2013-03-18, 13:57  


Rysiek 62 napisał/a:
Po otrzymaniu wyniku z TK i stwierdzeniu guza jestem pacjentem IO i profesora, [...]
Ma specjalność onkolog-urolog dlatego leczenie wybrałem u profesora.Po ostatniej kontroli zastanawiam się czy dobrze postąpiłem?

Moim zdaniem postąpiłeś właściwie: leczysz się u lekarza o odpowiedniej (najlepszej w Twoim przypadku) specjalizacji.
Tego wyboru bym się trzymał.

Rysiek 62 napisał/a:
Nie wie jak będzie przebiegać dalsza kontrola onkologiczna?

Ja też tego nie wiem. Ale wiem jak powinna: po raz kolejny odsyłam do posta #34.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #52  Wysłany: 2013-03-18, 21:20  


Dziękuję za odpowiedz i radę.
Rysiek
 
bd 


Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Krakow
Pomogła: 4 razy

 #53  Wysłany: 2013-03-19, 10:17  


Witaj Rysiek.
Nie przejmuj się tym zbesztaniem .Profesor jest trochę szorstki w kontaktach ,ale
jest świetnym lekarzem .Tak masz się zgłosić za miesiąc i po rozmowie o stan zdrowia lekarz da Ci zlecenie na ew.badania i prawdopodobnie dalsze L4. Nie rezygnuj z IO ,bo wszystkie badania kontrolne przeprowadzisz w jednym miejscu na tej samej aparaturze . Rysiek trochę mniej nerwow ,będzie dobrze.
Pozdrawiam
_________________
Bogda
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #54  Wysłany: 2013-03-19, 19:23  


Dziękuję Bogda
Nie zrezygnuję z IO bo jest to dla mie najbliższa placówka o takiej renomie.Profesora również uważam za bardzo dobrego lekarza, do ostatniej wizyty bardzo miły oraz rzeczowy, lecz wtedy odebrałem to jako zakończenie leczenia przez Niego w IO.Póżniej słyszałem że ma humory i pewnie na taki dzień trafiłem.
Dziękuję za informację i wsparcie.
Pozdrowienia Rysiek
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #55  Wysłany: 2013-03-22, 21:53  


Rysiek 62 napisał/a:
słyszałem że ma humory i pewnie na taki dzień trafiłem.

Rysiek nie bierz tego do siebie, każdy ma prawo do gorszego dnia, nawet profesor.
Są ważniejsze sprawy, liczy się to że jesteś w "rękach dobrego specjalisty"
Pozdrawiam serdecznie Ala
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #56  Wysłany: 2013-03-23, 10:46  


Witaj Ala
Dziękuję za słowa otuchy z upływem czasu inaczej na to patrzę.

Pozdrawiam Rysiek
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #57  Wysłany: 2013-04-15, 21:49  


Witajcie
W piątek byłem na kolejnej kontroli w IO. Prof. przyjął i ocenił wyniki z USG i badania krwi oraz moczu zlecone przez lekarza rodzinnego, poprzednio bazował tylko na badaniach wykonywanych w IO." Pęcherzyk żółciowym cienkościenny, bezkamiczy z poziomem błotka żółciowego",( oznacza to, że nie ma stanu zapalnego).Stercz powiększony 59x36x44 mm bez zmian ogniskowych.Pozostałe w opisie USG wszystko OK.Badanie moczu OK. Badanie krwi OB 20 mm/h oraz RBC 4,38 [4,6 - 6] 10^6/ul, HGB 12,9 [13,7 - 17,5] g/dl, HCT 39,1 % [40 - 51] pozostałe wyniki w normie. Otrzymałem zwolnienie 30 dni i kontrola 13.05.2013r.
Mam pytanie dotyczące prostaty na którą leczę się od 20 lat, a dotychczas nie poruszałem tego tematu gdyż nagle wyskoczył rak nerki.
Pytanie: czy poddać się kolejnej (6-tej) biopsji na którą skierował mnie urolog u którego leczę się; ponieważ ostatnią miałem rok temu (kwiecień 2012r.) wszystko było w porządku (12 próbek)? Wyniki: 23.10.2012r. PSA całkowite 5,39 ng/ml, dnia 05.12.2012r. TPSA 4,26 ng/ml, PSA FREE 1,419 ng/ml, PSA RATIO o,33.
Obecnie z dnia 25.03.2013r. TPSA 5,32 ng/ml, PSA FREE 1,557 ng/ml, PSA RATIO 0,29 i skierowanie na biopsję, a termin wykonania 05.06.2013r. Przed biopsją chcę jeszcze raz zrobić badanie PSA iść do innego urologa i ewentualnie zrezygnować z tej biopsji.
O obecnych wynikach z PSA i ewentualnej biopsji nie informowałem Prof. z IO.
Pozdrawiam Rysiek.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #58  Wysłany: 2013-04-15, 23:10  


Rysiek 62 napisał/a:
czy poddać się kolejnej (6-tej) biopsji na którą skierował mnie urolog u którego leczę się; ponieważ ostatnią miałem rok temu (kwiecień 2012r.) wszystko było w porządku (12 próbek)? Wyniki: 23.10.2012r. PSA całkowite 5,39 ng/ml, dnia 05.12.2012r. TPSA 4,26 ng/ml, PSA FREE 1,419 ng/ml, PSA RATIO o,33.
Obecnie z dnia 25.03.2013r. TPSA 5,32 ng/ml, PSA FREE 1,557 ng/ml, PSA RATIO 0,29 i skierowanie na biopsję, a termin wykonania 05.06.2013r. Przed biopsją chcę jeszcze raz zrobić badanie PSA iść do innego urologa i ewentualnie zrezygnować z tej biopsji.

Moim zdaniem jeśli masz skierowanie, to korzystaj z niego.
Wprawdzie stosunek FPSA do TPSA jest względnie wysoki, a wartość FPSA można uznać z racji Twojego wieku za jeszcze mieszczący się w okolicy normy,
to jednak mając takie skierowanie nie zaniedbywałbym wykonania tego badania, tym bardziej że dla mężczyzn po 45 / 50 r.ż. zaleca się wykonywanie regularnych corocznych kontroli (choć oczywiście niekoniecznie biopsji) pod kątem profilaktyki zachorowania na raka prostaty.
Dość wysoką wartość TPSA oraz zalecenie lekarza uznałbym za dostateczne argumenty za wykonaniem biopsji
(zobacz na ten temat Zalecenia (2011 r.), str 311-312).

Rysiek 62 napisał/a:
O obecnych wynikach z PSA i ewentualnej biopsji nie informowałem Prof. z IO.

Raczej szkoda. Nie dlatego, by miał się Tobą zajmować pod tym kątem, ale uważam, że dobrze byłoby, by Twój obecnie prowadzący leczenie onkolog miał wszystkie istotne informacje dotyczące Twojego stanu zdrowia.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Rysiek 62 


Dołączył: 12 Sty 2013
Posty: 137
Pomógł: 4 razy

 #59  Wysłany: 2013-04-17, 17:50  


Dziękuję za odpowiedż.
Do wykonania biopsji mam jeszcze trochę czasu, ale prawdopodobnie poddam się kolejnej, aby nie żyć w niepewności. O wynikach PSA i ewentualnej biobsji poinformuję Profesora na kolejnej kontroli w IO w dniu 13.05.2013r.

Pozdrawiam Rysiek
 
aniutka34 



Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 504
Pomogła: 98 razy

 #60  Wysłany: 2013-04-17, 18:42  


Życzę pozytywnych wyników i wszystkiego dobrego :!: Pozdrawiam,
Ania
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group