1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
ejo1951

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5401

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-07-11, 19:14   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
W tej chwili mój mąż jest leczony paliatynie (przerzuty do kośći , płuc). W ostatniej TK wykonanej w maju br, był zapis, ze jest niewielka ilość płynu w miednicy małej. W chwili obecnej ilość płynu chyba znacznie się powiększyła bo w okolicy oby pachwin widoczne są uwypuklenia , które powodują wyczówalny ucisk. Mąż przyjmuje diured w dawce 10-20 mg . Moje pytanie brzmi: czy w przypadku pojawienia się większych dolegliwości bólowych spowodowanych gromadzeniem się płynu możliwe jest jego ściągnięcie , tak jak to się robi przy gromadzeniu płynu w jamie brzusznej?
  Temat: Rak nerki zaawansowany
ejo1951

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8464

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-06-18, 17:43   Temat: Rak nerki zaawansowany
Bez znajomości nazwy leku podawanego w chemioterapii i wyniku badania TK trudno jest zrozumieć logikę działania lekarza. Chorzy na raka nerki są leczeni chemioterapią w tabletkach w ramach programow terapetycznych. Jeżeli u pacjenta w TK stwierdzi się progresję choroby, wowczas lekarz zobowiązny jest do zaprzestania podawania leku.
W zależności od przebiegu leczenia i kondycji pacjenta moze być podany inny lek, ale wybór jest bardzo ograniczony.
Napewno pacjent powinien otrzymać informację o stanie zdrowia, ale często bywa też tak,że pacjenci nie rozumieją wszystkich zawiłości ,o których informują ich lekarze. Proponowałabym ,aby ktoś z rodziny porozmawił z lekarzem lub udał się znim na wizytę.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
ejo1951

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 11839

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-04-23, 20:02   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
W opisach badań czesto występuje określenie ,że zmiany ulegają wzmocnieniu kontrastowemu,ale nie wszystkie jednoznacznie określają ,że zmiana jest złośliwa.Inerpretacji moze dokonać tylko lekarz , zlecając ewentualnie inne badania.
Pozdrawiam.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
ejo1951

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 11839

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-04-22, 22:08   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Najprawdopodobniej Tata dostanie skierowanie na operację chirurgicznego usuniecia guza.
Zmiana nie jest zbyt duża, w zależności od umiejscowienia możliwa jest również operacja oszczędzajaca nerkę. O tym decyduje chirurg urolog w trakcie operacji. Po badaniu histopatologicznym wycietego guza możliwe jest określenia jego rodzaju.
Pozdrawiam.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
ejo1951

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7075

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-11-24, 15:18   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
W Warszawie polecam Prof. Henryka Zielińskiego
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
ejo1951

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7075

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-11-22, 13:38   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Wiem,że zabiegi termoablacji są wykonywane przed zabiegami chirurgicznego usunięcia guza lub nerki, ale nie u wszystkich pacjentów. U mojego mężą nikt takiego zabiegu nie proponował, tylko od razu przystąpiono do usunięcia guza, jednak w trakcie operacji okazało się , że jest konieczne usunięcie całej nerki. Ja również czytałam w internecie ,że takich zabiegów już się nie wykonuje. Najprostszy sposbób to skonsultować to w innym ośrodku urologicznym. Życzę powodzenia.
  Temat: Guz nerki ?
ejo1951

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4756

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-11-11, 20:29   Temat: Guz nerki ?
Moim zdaniem Twój tata powinien mieć jaknajszybciej wykonaną tomografię komputerową jamy brzusznej z kontrastem. Są dwa różne wyniki (tomografia komputerowa klatki i usg jamy) i należy koniecznie rozwiać wątpliwości i wyjaśnić jaki jest naprawdę stan. Już wielokrotnie spotkałam się z tym ,że wynik usg nie odzwierciedlał stanu faktycznego, ze względu na umiejętności wykonującego badanie.Należy wyegzekwować od urologa skierowanie na tk.
  Temat: Rak nerki uogólniony
ejo1951

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 21253

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-10-24, 12:26   Temat: Rak nerki uogólniony
Witaj adgol2004, bardzo wzruszyly mnie Wasze problemy. Wydaje mi si e, że powinieneś spróbować położyć Tatę na oddziele onkologicznym , bo tylko tam może otrzymać kompleksową pomoc. Skoro jest leczony aktualnie votrientem, ma pelne prawo do takiej opieki szpitalnej, a nie tylko paliatywnej. Może pomogą coś naświetlenia, może jakieś zabiegi odbarczające u ortopedy lub neurochirurga.
Mój mąż ma przerzuty do kośći w całym organizmie, ale od lipca br maiał już 3 naświetlenia przeciwbólowe, co 4 tygodnie dostaje krplówkę z biosulfonianów, a leki przeciwbólpwe ma tak ustawione, że praktycznie nie odczuwa bólu.Następnym razem nie wzywaj karetki, tylko można spróbować udać się na SOR tam gdzie jest onkologia i spróbować połozyć na oddział.
Pozdrawiam i wspólczuję.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
ejo1951

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 46333

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-12-12, 19:29   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Napewno mozna powiedzieć,że nie jest źle!.U mojego męża tego typu zmiany zostały opisane w pierwszej TK po operacji usunięcia nerki, czv były wcześniej nie wiadomo.Stan taki utrzymywał się przez okres 2 lat i były one opisywane jako zminy bez dynamiki.W pewnym momencie powiększył się węzeł chłonny w śródpiersiu. Niestety w tym momencie diagnostykę chirurgiczną przerwał mu zawał serca. W tej chwili czekamy na wynik biopsji z węzła, ale sytuacja jest niezbyt optymistyczna i wszystko przemawia za przerzutem. Bądź czujny na wszystkie zmiany.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
ejo1951

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5401

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-18, 21:45   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Mój mąż miał usunietą nerkę z powodu guza - rak jasnokomórkowy.
Operacja była wykonana 1.5 roku temu.

W ostatniej tomografi kontrolnej pojawił się zapis
"Powiększył się węzeł chłonny oskrzelowo - płucny prawy do 30x21 mm (poprzednio 13x9 mm), hiperwaskularny.
Powiekszył sie guzek na lewym zarysie serca do 8 mm, poprzednio 6 mm"

Czy moze to świadczyc o istnieniu przerzutów ?

Poprzednia TK była wykonana 6 m=cy temu.
  Temat: MDS
ejo1951

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3880

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-04, 11:00   Temat: MDS
Został u mnie zdiagnozowany MDS w początkowej fazie rozwoju. Czytałam , ze jst to mało poznanna choroba nowotworowa i przbieg jej leczenia w dużęj mierze zależy od doświadczenia ośrodka medycznego.
Czy ktoś jest w stanie udzielić informacji, które ośrodki w kraju są najlepsze pod tym względem?.Trepanobiopsję miałam robioną w Klinice Onkologii na Wołoskiej w Warszawie.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group