1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak krtani
Autor Wiadomość
Przemyslav 


Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2017-08-12, 16:44  Rak krtani?


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Piszę w imieniu swoim oraz mojej mamy. Moja mama jest osobą paląca przed długie lata. Zgłosiła się do szpitala z powodu bólu gardła i chrypki. Oczywiście wcześnie zażywała antybiotyki i itp... jednak nie przyniosło to oczekiwanej poprawy.

W szpitalu poddano ją RTG klatki piersiowej, TK szyi oraz biopsji odcinków z gardła i krtani.

Za dwa tygodnie mają być wyniki histopatologii oraz ma zgłosić się jeszcze na USG szyi i węzłów chłonnych oraz na biopsję cienko-igłową węzłów chłonnych.

O to co jest napisane na karcie wypisowej:

Cytat:
TK Szyi:
Poniżej nagłośni po stronie lewej, na odcinku pomiędzy kością gnykową a chrząstką tarczowatą asymetria tkanek miękkich z obszarem wyraźnie wzmacniającym się po kontraście o wymiarach ok. 24x14 mm - najprawdopodobniej zmiana rozrostowa.
Liczne węzły chłonne obustronnie do przodu od mięśni m-o-s w osi krótkiej do 10 mm. Największy węzeł po stronie prawej 26x10 mm, po stronie lewej 14x10 mm.

RTG Klatki Piersiowej:
Pole płucne bez zmian ogniskowych. Przepona i kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca w granicach normy. Aorta silnie wysycona.


Strasznie się boimy najgorszego, czyli nowotworu, ale i też nastawiamy się na taki wyrok.

Czy jesteście w stanie coś powiedzieć na temat tego co napisałem?
Czy jesteście w stanie polecić jaką placówkę onkologiczną w Polsce, doktora, profesora?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-08-12, 18:46  


Przemyslav napisał/a:
Strasznie się boimy najgorszego, czyli nowotworu, ale i też nastawiamy się na taki wyrok.

Według informacji którą zamieściłeś niestety ale wygląda to na zmianę nowotworową złośliwą, przykro mi.
Zmiana ulega wzmocnieniu po podaniu kontrastu i według lekarza opisującego jest to najprawdopodobniej zmiana rozrostowa czyli niestety rak.
Do tego są powiększone węzły chłonne co niestety jest też złym objawem i mogącym sugerować, że sa tam już przerzuty.
Przemyslav napisał/a:
Czy jesteście w stanie polecić jaką placówkę onkologiczną w Polsce, doktora, profesora?

Zanim ktoś doradzi konkretnie przejrzyj sobie placówki onkologiczne w Twoim rejonie.
http://www.onkomapa.pl//

Przykro mi, że brak z mojej strony pozytywnych informacji ale nie wygląda to niestety na zmiany łagodne. Teraz trzeba poczekać na wynik histopatologiczny, on da dopiero właściwą odpowiedź.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Przemyslav 


Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2017-08-22, 14:54  Rak krtani


Witam wszystkich bardzo serdecznie. Piszę w imieniu swojej mamy u której zdiagnozowana raka krtani a odkładnie według histopatologii:

Cytat:
1. Wycinki błony śluzowej krtani pokryte brodawkowo rozrośniętym nabłonkiem wielowarstwowym płaskim z dysplazją małego i średniego stopnia.
2. Naciekający rak płaskonabłonkowy G2 z rogowaceniem.


Oczywiście jesteśmy zdeterminowani do walki z rakiem, ale chcielibyśmy zasięgnąć opinii lekarzy, gdyż w pierwszym szpitalu powiedziano, że najlepiej byłoby wyciąć całość. A kto wie może część, może radio itd...

Gorąca prośba, czy jesteście w stanie polecić jakąś placówkę medyczną - państwową / prywatną, lekarza, czy do konsultacji, czy do zabiegu? Oczywiście odległości i $$$ nie grają roli (jeśli nie chce tu pisać to napiszcie prywatną wiadomość).

Dziękuję serdecznie za pomoc.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-08-22, 19:08 ]
Nie zakładaj kolejnych wątków, już masz jeden i w nim kontynuuj historię mamy, post zostały scalone.

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-08-22, 18:15  


Przemyslav,
Poczytaj sobie obecne Zalecenia w leczeniu raka krtani od str. 19
http://www.onkologia.zale...%20i%20szyi.pdf
Odnośnie lekarzy poczekaj, może ktoś doradzi z własnego doświadczenia.

pozdrawiam
 
Przemyslav 


Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 7

 #5  Wysłany: 2017-08-22, 18:20  


Tak, tak już czytałem. Czekam właśnie na info od dobrych ludzi dot. polecanych ośrodków i lekarzy - chcemy zasięgnąć różnych opinii.
 
kasiamara85 


Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: Łódź
Pomogła: 2 razy

 #6  Wysłany: 2017-08-23, 21:34  


Witam. Proszę być dobrej myśli. Napisałam panu wiadomość
 
Przemyslav 


Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 7

 #7  Wysłany: 2017-08-25, 17:55  


kasiamara85 napisał/a:
Witam. Proszę być dobrej myśli. Napisałam panu wiadomość


Chciałem serdecznie podziękować w imieniu swoim oraz mojej mamy za możliwość rozmowy oraz wyjaśnieniu pewnych kwestii. Dziękuje jeszcze raz i wszystkiego dobrego dla Pani oraz dla taty. Dużo zdrowia.

P.S. Jakby także coś pomóc to proszę pisać/dzwonić :)
 
kasiamara85 


Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 5
Skąd: Łódź
Pomogła: 2 razy

 #8  Wysłany: 2017-09-04, 09:43  


Witam. Chciałam sypać jak tak czuje się mama? Czy lekarze już ustalili leczenie?
 
Przemyslav 


Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 7

 #9  Wysłany: 2017-09-05, 19:41  Rak krtani - Radioterapia


Witam serdecznie dobrych ludzi :) Moja mama ma mieć naświetlania ok. 35 sztuk przez 7 tygodni w związku z rakiem krtani. I teraz moje pytanie dotyczy samych efektów po naświetlaniu: ból, owrzodzenie, brak apetytu, przełykania itd... Czy macie jakieś sprawdzone sposoby (leki na receptę i bez, kremy, płyny do płukania a nawet ziołowe specyfiki itp...), które mogą pomóc przetrwać i ulżyć w tego typu radioterapii.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-09-05, 21:14 ]
Nie zakładaj kolejnych wątków tylko o wszystko co dotyczy leczenia mamy pytaj w wątku, który już masz wcześniej założony. Posty scalone.

 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #10  Wysłany: 2017-09-06, 16:04  


Przemyslav,
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki. O takich preparatach pisaliśmy już wielokrotnie, poszukaj.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Przemyslav 


Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 7

 #11  Wysłany: 2017-09-06, 16:06  


Madzia70 napisał/a:
Przemyslav,
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki. O takich preparatach pisaliśmy już wielokrotnie, poszukaj.


Już dorwałem wczoraj w nocy ;) Dziękuję :)
 
Przemyslav 


Dołączył: 12 Sie 2017
Posty: 7

 #12  Wysłany: 2018-02-16, 12:28  


Witam serdecznie. Moja mama jest po radioterapii szyi i krtani. Przez miesiąc po radio było OK, jednak po tym czasie zaczęła pojawiać się chrypka, kaszel. Na ostatnim badaniu u lekarza laryngologa stwierdzono obrzęk krtani i nie może jednoznacznie stwierdzić cóż tam się zadziało. Czy znacie Państwo może jakieś specyfiki - naturalne, bez recepty, na receptę, żeby ten obrzęk jak i samą krtań jakoś podleczyć. Może coś do płukania. Następny termin badania już nie długo.

Dziękuję i pozdrawiam :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2018-02-16, 12:34 ]
Post po raz kolejny scalony do właściwego wątku - bardzo proszę pisz w swoim wątku .

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #13  Wysłany: 2018-02-16, 12:43  


Przemyslav,
Nie wiadomo co jest powodem obrzęku więc nie da się doradzić na odległość skutecznego postępowania. Jeśli to nasilenie zmian popromiennych to ważne jest leczenie objawowe, które powinien ustawić lekarz. Nie znam środków tzw.naturalnych, które zmniejszą znacząco obrzęk tkanek. Silne działanie przeciwobrzękowe mają sterydy ( można robić inhalacje), ale to lekarz musi widzieć sens i bezpieczeństwo takiej metody leczenia. Jeśli przyczyna obrzęku jest inna ( nieznana na razie) to nie mamy jak doradzić.
Kiedy została zakończona radioterapia? Czy była podana pełna zaplanowana dawka naświetlań?
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #14  Wysłany: 2018-02-24, 19:59  


Bardzo dobre działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe ma szałwia. Zaparz 1 saszetkę w 1/2 szklanki wody, można płukać gardło, popijać.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group