1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak jelita/OIOM/opieka
Autor Wiadomość
Hobgobllin 


Dołączyła: 10 Mar 2017
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2017-03-10, 21:57  rak jelita/OIOM/opieka


Witajcie,
jestem całkowicie zielona w tym temacie a i informacje mam skąpe dot. choroby- więc może pokrótce napiszę ogólny zarys.
Mój dziadek jest świeżo po usunięciu jelita grubego ( mniej niż 72h), podczas operacji wynikły jakieś komplikacje ( podobno guz był większy niż zakłądano i dodatkowo dziwnie umiejscowiony). Po operacji był na OIOMIe podłaczony do respiratora, ale podobno stan stabilny.
Dzisiaj został przeniesiony na oddział ogólny- leży świeżo po operacji, pod respiratorem z 5 innymi osobami ( chodzącymi, jedzącymi, których można odwiedzać).

Moje pytanie brzmi:
czy faktycznie tak szybko się po takiej operacji przenosi się pacjenta na ogólną salę gdzie ludzie wchodzą/wychodzą... Boję się że istnije duże niebezpieczeństwo zarażenia czymś, zabrudzenia etc.dodatkowo pod względem psychologicznym słabo, jeśli reszta się porusza, je a on nie. Dodatkowo wydawało mi się że jest to pacjent tzw.wysokiego ryzyka a wiadomo, że np na oddziale ogolnym jest mniej pielęgniarek a więcej pacjentów, więc siłą rzezcy czas reakcji na cokolwiek niepokojącego jest mniejszy.

W zasadzie nic nie wiemy więcej, oprócz tego " tak ma być, guz poszedł do badania histopatolicznego" ....

Przepraszam jeśli w powinno być w innym wątku, ew. proszę o przeklejenie i pokierowanie gdzie mogę uzyskać jakieś informacje nt dalszego leczenia i ogólnie wszystkiego...
Pozdrawiam :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2017-03-10, 23:16  


żeby dać jakieś informacje o leczeniu to trzeba coś wiedzieć o chorym, a tu tylko wiek i wiadomość o operacji. Poczytaj inne wątki dotyczące raka jelita, zorientujesz się jakie informacje trzeba przedstawić i zdobędziesz ogólną wiedzę. Następnie zadaj konkretne pytania.

A co do obecnej sytuacji to nie napisałaś czy chory jest w kontakcie z otoczeniem i czy jest zdolny samodzielnie podnieść alarm jeżeli coś będzie źle. Od strony sanitarnej to wspomaganie oddychania respiratorem nie wymaga jakiś szczególnych reżimów sanitarnych. Przeniesienie świadomego chorego do sali ogólnej niczym mu nie grozi, obecność innych raczej mu pomaga - zawsze coś się dzieje, można liczyć na pomoc. Czasami pod respiratorem leży się również w domu, a w bardziej zamożnych krajach chory ma wózek, akumulatory i przenośny respirator - z pomocą drugiej osoby może zwiedzać muzeum (widziałam na własne oczy w Paryżu).

Bardziej niepokojące jest to że rodzina nie uzyskuje pełnych informacji, bo lekarz powinien rozwiać wątpliwości rodziny czy nie za wcześnie przeniesiono chorego. Ja mogę tylko powiedzieć że jeżeli stan jest stabilny to z OIOMu przenoszą już po 24 godz., ale wszystko zależy od stanu chorego, to każdorazowo lekarz decyduje.
_________________
sprzątnięta
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #3  Wysłany: 2017-03-11, 17:29  


Hobgobllin,
Ja z mojego doświadczenia powiem, że u nas po dobie przeniesiono z OIOM ale na salę pooperacyjną, gdzie było tylko dwóch pacjentów nazwijmy to w stanie wymagających pomocy i obserwacji lekarsko -pielęgniarskiej, jeszcze pod obserwacją sprzętów typu praca serca, ciśnienie, pompa z lekami przeciwbólowymi. Dopiero po 4 dniach było przeniesienie na salę ogólną. Może to zależy od szpitala, miejsc, ilości operacji i potrzeby łóżka.

Hobgobllin napisał/a:
W zasadzie nic nie wiemy więcej, oprócz tego " tak ma być, guz poszedł do badania histopatolicznego" ....

Tu lekarz mógłby więcej powiedzieć, jaki był zakres operacji, co podejrzewa, ogólne informacje a dokładnie jaki jest wynik otrzymacie z wyników histopatologicznych.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group