1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o radę
Autor Wiadomość
Basia2000 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 546
Pomogła: 188 razy

 #31  Wysłany: 2014-05-29, 22:04  


Ja powiem tak, chłopie nie zawracaj gitary dziewczynom, które wkładają ogrom pracy, poświęcają swój prywatny czas pomagając w sposób merytoryczny często zdezorientowanym chorym i ich rodzinom dotkniętych ciężką chorobą. Odpowiadając na Twoje posty tracą czas, który mogły by poświęcić na odpowiedż ludziom, którzy tej odpowiedzi oczekują. Trochę szacunku, nie jesteś w lunaparku, tylko na forum onkologicznym!!!!!!!!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #32  Wysłany: 2014-05-29, 22:09  


Protestuję, bardzo fajne chłopaki też tu pracują [hehm]
_________________
 
Basia2000 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 546
Pomogła: 188 razy

 #33  Wysłany: 2014-05-29, 22:19  


WIEM, przepraszam fajnych chłopaków :)
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #34  Wysłany: 2014-05-29, 22:41  


Mariuszu, mój drogi, prosty przyjacielu (jeśli tak kolokwialnie mogę się do Ciebie zwracać). Otóż w przytoczonych przez Ciebie wynikach badań kliniczno-kosmetycznych nie ma słowa o leczeniu tym specyfikiem raka. Myślę, że prędzej zrozumienie znajdziesz na jakimś forum dla nastolatków walczących z trądzikiem. Ty zdaje się nie rozumiesz czym się różni lek od suplementu diety... Otóż w przypadku leku należy wykazać, iż jest lepszy niż placebo, i oczywiście sfinansować badania kliniczne. A jeśli chodzi o suplement, to wystarczy wykazać, iż nie szkodzi. A papier wytrzyma wszystko... Niewątpliwie przed reklamowanym przez Ciebie specyfikiem jest świetlana przyszłość. I nie wątpię, iż potencjalnie może stać się on składnikiem odżywek, suplementów wspomagających proces leczenia onkologicznego. I być może, stosowany przez 20 lat spowoduje ograniczenie zachorowania na nowotwory może nawet u 10% grupy badawczej. I badania takie są prowadzone. Gdyby jednak przyniosły jakieś rewelacyjne rezultaty, to środek ten byłby lekiem. A nie jest... Poczytaj sobie wyniki "badań" soku z noni, czy dichlorooctanu. Osoby piszące ulotki mają wybitne zdolności beletrystyczne. Jeśli pracujesz dla firmy która sprzedaje ten specyfik, powinieneś otrzymać premię za upór. Jeśli nie, to pomyśl, czy by dla niej nie pracować...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Mariusz36 


Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 12
Pomógł: 2 razy

 #35  Wysłany: 2014-05-30, 08:11  


Witajcie,

Chciałem nadmienić że wiele osób nie potrafi oddzielić człowieka od problemu, dowodem na to jest ostatni wpis Gazdy o prostym przyjacielu. W moim przekonaniu, żaden ze mnie przyjaciel dla Forumowiczów i za prostego również się nie uważam.
Co do tematu, który poruszyłem i jego merytorycznej części:
1/Znajdujemy się w dziale Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego więc chyba tutaj powinny znaleźć się tematy, które mogą wspomóc proces leczenia a nie go zastępować.
2/Myślę, że każde wpisy powinny być traktowane z szacunkiem, nawet jeżeli nie są zgodne z naszą opinią- apeluję do Administratora żeby wyłapywał sformułowania które kogoś mogą kogokolwiek obrazić,
3/Artykuł który przytoczyłem został opracowany przez Zakład Chemii Analitycznej, Katedra Chemii Medycznej Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, dr.CECYLIA MIELCZAREK, dr. DOROTA KUSZTAL a ta praca (czyli również badania laboratoryjne) była finansowana przez wewnętrzny grant z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
4/jestem zmotywowany jeszcze bardziej do przedstawiania Państwu tematyki związanej z utlenianiem i antyoksydantami, będę szukał i publikował
5/I na koniec moja Żona jest po usunięciu nowotworu złośliwego- jednej z najrzadszej odmiany. Jestem bardzo zdeterminowany, żeby pomóc jej i mojej córce, która może odziedziczyć tą chorobę… nie pojawiłem się na forum, żeby znaleźć "Kółko Matek Różańcowych", tylko wymienić swoje spostrzeżenia i dowiedzieć się czegoś nowego.

p.s. nie jestem pracownikiem tej firmy i pracę też na razie mam ok. więc nie będę jej póki co zmieniał a opór mam we krwi :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #36  Wysłany: 2014-05-30, 09:57  


Mariusz36 napisał/a:
jestem zmotywowany jeszcze bardziej do przedstawiania Państwu tematyki związanej z utlenianiem i antyoksydantami, będę szukał i publikował

Ależ prosimy - tylko, bo może umknęło jak pisałam wcześniej - chodzi o nam o wyniki badań klinicznych bądź inne publikacje naukowe, dot. stosowania substancji u chorych onkologicznie.
_________________
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #37  Wysłany: 2014-06-01, 11:25  


@Mariusz36

Powołujesz się na publikację jakiś dwóch "kosmetyczek", która na dodatek zawiera same tezy, podparte jedynie przekonaniami. Nie wiem jak kosmetolog może napisać wiarygodne opracowanie naukowe na temat wspomagania leczenia onkologicznego.

Jest tam zaś coś co może wskazywać na kategoryczny zakaz zażywania tego tej substancji:
1. Inaktywuje substancje cytotoksyczne - uogólniając, zażywając tego typu preparaty w trakcie chemioterapii zmniejszamy skuteczność leczenia. Leczenia które w zależności od grupy nowotworów osiąga skuteczność bliską 90%.
2. Redukuje ilość i gęstość lipoprotein w wątrobie i we krwi - tutaj nie zagłębiałem się w temat, ale pobieżna lektura sugeruje, że lipoproteiny mają swoje ważne zadanie, a ingerowanie w ich ilość może także mieć negatywny skutek.

Można tak wymieniać bardzo długo i niestety dla producenta tego specyfiku bardzo podobnymi cechami charakteryzuje się wiele antyoksydantów, powszechnie dostępnych, dużo tańszych i lepiej poznanych.

[ Dodano: 2014-06-01, 11:32 ]
Antyoksydantów i polifenoli, które znajdziesz w owocach, warzywach, liściach lub też produktach jak herbaty, kawa, yerba mate lub też zwykłych suplementach witaminowych.

Nie ma w tym nic dziwnego, że antyoksydanty mają pozytywny wpływ na zdrowie(w granicach rozsądku). Jest wiele badań naukowych, które już przytoczyłem np. tutaj i które wskazują na działanie przeciwnowotworowe.

Jednak to działanie jest bardzo słabe, tak słabe że nie jest w stanie nikogo wyleczyć nawet w bardzo wczesnym stadium choroby. Co gorsza połączone z tradycyjną chemią odbija się negatywnie na jej skuteczności.


Reasumując antyoksydanty jako profilaktyka, jako 2-3 herbaty np. zielone, albo ograniczona suplementacja witaminowa pod kontrolą lekarza TAK. Ale nigdy w trakcie konwencjonalnego leczenia.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #38  Wysłany: 2014-06-01, 22:17  


Mariuszu
Może rzeczywiście szukasz czegoś niekonwencjonalnego (to choroba ludzi po świeżej diagnozie raka), chociaż skupiłeś się na jednej substancji (może tak obstawiłeś). Nie będę Cię zniechęcać, bo to jak wirus - każdy musi zwalczyć sam. Dogłębna znajomość tematu u tych co teraz zniechęcają świadczy że też przez ten etap przechodzili.
No więc szukasz i czytasz artykuły naukowe. Podpowiem Ci jak odrzucać te mało poważne. Trzeba czytać bibliografię. W części w której autorzy omawiają podstawy teoretyczne swoich założeń każde stwierdzenie opatrzone jest odsyłaczem do źródła, podany jest tytuł pracy, autorzy i co najmniej miejsce publikacji. To na tej podstawie można ocenić czy mamy do czynienia z nauką czy jej obrzeżem. Liczą się publikacje znanych pism naukowych, podręczniki wskazują że to raczej poziom poniżej doktoratu, pisma uczelniane lub polskie branżowe (w bibliografii) wskazują na lokalny zasięg tematu, czasami trzeba w Google sprawdzić autorów z podanych źródeł. A Ty akurat przytoczyłeś cały artykuł a bibliografię obciąłeś!
Strona internetowa sprzedawcy nie jest wiarygodnym źródłem wiedzy, co najwyżej można na niej znaleźć autorów badań. Ja sprawdziłam raz dokładnie jak to wygląda. Pominę nazwę, suplement nie mający zastosowania w onkologii. Poszłam do autora publikacji która była podana na stronie internetowej. Pan docent (!) bardzo mnie zniechęcał do stosowania tego suplementu, przyznał że zaobserwował deklarowane przez producenta działanie, ale badanie przeprowadził tylko na 8 osobach i to stosując 4 razy większą dawkę niż zalecana przez producenta, wystąpiły skutki uboczne które w dłuższym okresie stosowania poważne uszkodziłyby naczynia. O skutkach ubocznych w omawianej pracy nie napisał bo ich badanie nie było przedmiotem umowy, chociaż producenta w raporcie z badań poinformował. To tak są badane suplementy i taka jest wiarygodność stron producenta lub dystrybutora. Niby prawda ale nie cała.
_________________
sprzątnięta
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #39  Wysłany: 2014-06-10, 14:57  


W linku do filmu podane jest nazwisko min. dr Ratha. Posiłkując się wujkiem google można łatwo znaleźć specyfiki opracowane wg zaleceń w/w doktora.
Specyfiki dr Ratha do tanich nie należą :shock: :shock:
Zestawiając z chorymi na nowotwory, którzy walczą z chorobą wszystkimi możliwymi sposobami jak i skutkami nielekkiej terapii biznes można kręcić.
_________________
Andrzej W.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #40  Wysłany: 2014-06-10, 16:32  


Awilem,
jak dobrze Cię widzieć :)

nawiązując do większości postów w tym wątku - biznes hula, etyka klęczy.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #41  Wysłany: 2014-06-10, 21:47  


A co to jest ta etyka? Gdzie jej szukać?
_________________
sprzątnięta
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #42  Wysłany: 2014-06-11, 08:17  


Ptaszenio napisał/a:
Awilem,
jak dobrze Cię widzieć :)


Cieszę się, że ktoś się cieszy :-D

Cytat:
A co to jest ta etyka? Gdzie jej szukać?

Nie znajdziesz jej tam gdzie na biednych chorych wszelkiej maści mąciciele mogą zarobić kupę kasy. Tam gdzie jest do zarobienia łatwy pieniądz nie ma miejsca na etykę i to jest przerażające.
_________________
Andrzej W.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group