1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prosze o pomoc w interpretacji wynikow
Autor Wiadomość
Agata1974 


Dołączyła: 07 Lip 2015
Posty: 8

 #1  Wysłany: 2015-07-07, 11:54  Prosze o pomoc w interpretacji wynikow


Bardzo proszę o interpretacje wyników Tomografii. To wyniko mojej mamy lat 67 od dwóch pod stało kontrola zdiagnozowana przewlekla białaczka limfatyczna. Prze ostatnie 6 miesiecy wciaz sie przezibiała. W RTG płuc wyszło wzmożenie rysunku oskrzelowego w dol obu płuc

W tomografii:
W segmencie 5 płuca prawego zmiana naciekowa wielkosci 25/15/21 mm oraz cylindrynowate rozstrzenia oskrzeli. Niewielka pasmowata konsolidacja w segmencie 5 płuca lewego. Drobne zwłóknienia w segmencie 10 płuca prawego. Płynu w jamach opłucnych nie uwidoczniono.
W sródpiersiu przednim miekkotkankowa struktura wielkosci 13/12 mm - zachylek osiedzia
Watroba z hypertrofia lewego płata. Nadnercza niepowiekszone. zmiany zwyrodnieniowo-wytwocze kregosłupa.

Mam ma wizyte lekarska dopiero w sierpniu. czy warto czekac co moge już zrobic jakie dalsze badania. Miała robiona spirometrie wiem ze wyszła kiepsko ale nie dysponuje wynikami.
Prosze o pomoc
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2015-07-07, 19:12  


Agata1974,
Na pewno starałabym się o przyspieszenie wizyty albo próbowała umówić u innego lekarza ( o ile to wykonalne). Nie zinterpretujemy wyniku tk przez internet - powinien to obejrzeć albo pulmonolog, albo onkolog albo lekarz Mamy. Zmiany w segmentach 5tych obu płuc plus zmiany w oskrzelach w połączeniu z wywiadem infekcyjnym w ostatnim półroczu mogą sugerować zmiany zapalne lub pozapalne. Ale może to być coś poważniejszego, powiązanego lub nie z rozpoznaną białaczką.
Zdecydowanie lekarz, on musi podjąć decyzję, czy są konieczne inne badania.
Pozdrawiam serdecznie.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2015-07-07, 20:50  


To TK było z kontrastem?
_________________
 
Agata1974 


Dołączyła: 07 Lip 2015
Posty: 8

 #4  Wysłany: 2015-07-08, 06:28  


tak z kontrastem


􀀄􀀅􀀆􀀇􀀅􀀈􀀅􀀉􀀊􀀋 􀀌􀀆􀀍􀀊 􀀎􀀏􀀐􀀑􀀒􀀓􀀔 􀀐􀀕􀀕􀀖 􀀄􀀅􀀆􀀅 􀀇􀀈􀀉􀀊􀀅􀀋􀀌􀀅 􀀍􀀎􀀏􀀐􀀑􀀒􀀏􀀓􀀒􀀎􀀓 􀀏􀀔􀀍􀀕􀀓􀀍􀀕􀀏
􀀄􀀅􀀆􀀅 􀀖􀀗􀀘􀀈􀀋􀀅􀀋􀀌􀀅 􀀍􀀎􀀏􀀐􀀑􀀒􀀏􀀓􀀒􀀎􀀓 􀀐􀀕􀀍􀀎􀀎􀀍􀀎􀀐􀀐
􀀄􀀅􀀆􀀇􀀈􀀉􀀊􀀋􀀊 􀀄􀀄􀀅􀀆 􀀋􀀊􀀌􀀍􀀎􀀏􀀐 􀀑􀀒􀀓 􀀔􀀕􀀒􀀕 􀀖

􀀖􀀅􀀙

[ Dodano: 2015-07-08, 06:34 ]
NAJNOWSZE WYNIKI BADAN
Morfologia

LEUKOCYTY 55,4
ERYTROCYTY 4,3
HEMOGLOBINA 13,1
HEMATOKRYT 39,40
MCV 92
MCH 30
MCHC 33,2
PŁYTKI KRWI 154
RDWS45
LIMFOCYTY 48,67
MONOCYTY 2,00

Morfologia krwi (ICD-9;C55)
Neutrofile 7,9
Limfocyty 87,9
Monocyty 3,6
Eozynofile 0,4
Bazofile 0,2

Weryfikazja -rozmaz krwi ICD-9
Gran pałeczkowate 1
Gran segmentowane 6
Gran kwasochlonne 3
Linfocyty 90
w rozmazie krwi obwodowej widoczne liczne cienie komorkowe
Kreatynina 64,00
eGFR 80,3
TSH 3

[ Dodano: 2015-07-08, 06:40 ]
bardzo dziekuje za odpowiedzi, w najblizszą sobote idę z wynikami mamy do pulmonologa ktory pracuje w szpitalu.
 
Agata1974 


Dołączyła: 07 Lip 2015
Posty: 8

 #5  Wysłany: 2015-07-11, 08:08  


Po wizycie, niestety wg lekarza albo to obustronne zapalenie płuc albo zmiana nowotworowa. Zalecono powtórne RTG płuc we wtorek wprowadzono 2 antybiotyki Augmentin i Levox dodatkowo jest inhalowana przy pomocy nebulizatora. Słaba nie chce jesć najgorsze to kaszel PROSZE POWIEDZCIE CO ZROBIĆ sam kaszel ją udusi wszystko ją boli PROSZE CO ROBIĆ POWIEDZCIE
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2015-07-11, 09:34  


A zgłaszaliście lekarzowi, że mama ma tak silny kaszel i że leczenie nie pomaga? Nie możemy tu zalecić leków, które są na receptę, a być może mogłyby pomóc - takie coś może zrobić tylko lekarz po osłuchaniu pacjenta, kontakcie z nim.
Kaszel jest suchy czy mokry?
_________________
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #7  Wysłany: 2015-07-11, 10:42  


Jeśli rzeczywiście jest tak jak piszesz to poproś dziś o wizytę lekarską (nocna i świąteczna pomoc ), może lekarz zdecyduje ze dalsze leczenie będzie konieczne w szpitalu.
Mama jak nie chce jeść to powinna pić, inaczej się odwodni szybko.
_________________
patolog
 
Agata1974 


Dołączyła: 07 Lip 2015
Posty: 8

 #8  Wysłany: 2015-07-12, 07:35  


Zawiozłam wczoraj mame do szpitala na SOR z powodu ogromnego kaszlu, zrobiono EKG, RTG zastosowano Berodual, Pulmicort, płyn infuzyjny. Proponowali pobyt w szpitalu mama nie wyraziła zgody a ja nie oponowałam. Wyniki :
-CTK180/104mmHG
-ASM tony serca czyste
- osłuchowo szmer pęcherzkowy zaostrzony
-brzuch miekki bez objawów otrzewnych
- objawy ogniskowow-oponowe ujemne
wykonano badania lab bez niepokojących odchylen od normy.
CRP 6,37
Konusltacja pulmonologiczna w poradni przyszpitalnej w poniedziałek sprobujemy sie dostać. To szpital w Brzesku. nadal te same leki antybiotyki, infhalujemy Nie zamierzam tylko na to liczyc. na czwartek mam jest umówiona z pulmunolog SIkora która leczy w Szpitalu Jana Pawła w Krakowie
Przepraszam za chaotyczność Proszę o informacje jakie jeszcze moge wykonac badania jak pomóc

[ Dodano: 2015-07-12, 07:36 ]
zapomniałam napisac KASZEL JEST MOKRY NA RAZIE ODPLUWA WYDZIELINE KRWI JESZCZE NIE WIDZIAŁAM
 
Agata1974 


Dołączyła: 07 Lip 2015
Posty: 8

 #9  Wysłany: 2015-07-17, 14:43  


W tej chwili mam dochodzi do siebie, choć jest słabsza niż przed chorobą, kaszle sporadycznie W poniedziałek wymusiłam wizyte w poradni pulmonologicznaj w Brzesku. Pani doktor nawet nie obejrzała wyników badan tylko wydała skierowanie do szpitala. Nie chciałam zostawiac mamy w szpitalu poniewaz we srode miałyśmy umowioną wizyte w Krakowie u polecanej panią doktor która pracuje w Szpitalu Jana Pawła. Pani doktor wnikliwie obejrzała wszystkie wcześniejsze wyniki badań także te sobotnie z SOR. Tomografię płuc wykonaną 2 tygodnie wcześniej której opis wkleiłam powyżej zabrała do szpitala celem konsultacji. Na dzień dobry stwierdziła astmę przepisała wziewne leki, pochwaliła leczenie - benodul podany nebulizatorem zatrzymał ataki kaszlu. We czwartek po konsultacji z lekarzami ze szpitala pani doktor potwierdziła nasze obawy co do nacieków na płucach. Za dwa tygodnie z nowym RTG mamy sie zobaczyc na wizycie. Jeśli wyjdzie dalej niepokojąco mama musi zostac w szpitalu i poddac sie badaniom diagnostycznym. Niestety kondycja psychiczna mamy nie jest najlepsza już sobie wmówiła ze to rak i nic ją nie uratuje. Staram się odcinac ją od takich mysli i organizowac czas np dzisiaj bedzie montowana szafa w jej sypialni a w sierpniu malowanie domu. Wyniki badan z SOR wkleje w weekend jak tylko odbiore je od mamy. Niestety RTG otrzymałam tylko płytkę bez opisu ale pani doktor stwierdzila że widac cos ale moze to jest tluszczak.
 
Agata1974 


Dołączyła: 07 Lip 2015
Posty: 8

 #10  Wysłany: 2015-07-18, 17:41  


Właśnie wróciłam od mamy. Nie kaszele ale widac ze jest słaba narzeka że w nocy bolą ją plecy oraz płuca lub nerki.
Czy może to być efekt po napadach kaszlu?
Wizyte mamy zaplanowaną w nastepującej kolejności 27 lipca RTG 29 lipca wizyta u pulmonologa. Pani pulmonolog od 1 sierpnia jest na urlopie i także w związku z tym zastanawiam się czy nie przyśpieszyć wizyty o tydzień. Czyli należałoby zrobić RTG w ten poniedziałek a w tą srodę wizyta. Tylko że poprzednie RTG miała wykonywane zaledwie tydzień temu ale wg pani doktor jest żle wykonane i powinno byc wykonane takze z boku.
Po prostu obawiam się że mama powinna jak najszybciej miec zrobioną bronchoskopie a nasza lekarka od 1 sierpnia bedzie na urlopie i zwiazku z tym badania sie rozpoczną dopiero pod koniec sierpnia.

BARDZO BARDZO WAS proszę poradzcie co robić. Nie chcę niczego zaniedbać.
 
zonio 


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 17
Pomógł: 2 razy

 #11  Wysłany: 2015-07-20, 16:15  


Napiszę co ja zrobiłem i co dzisiaj zrobiłbym bezzwłocznie.
Powtarzam - bezzwłocznie, czytaj natychmiast.
Żona chodziła po lekarzach i wykonywała kolejne badania. Oczywiście stojąc w kolejkach i oczekując na kolejne terminy. By coś przyspieszyć robiliśmy niektóre badania odpłatnie. Trwało to równy rok. Wreszcie uległa namowom i zdecydowała się na szpital. W szpitalu przeprowadzono badania w trzy dni łącznie z CT. Niestety okazało się, że jest guz w płucach.
Mam ogromny żal do siebie i jeszcze większy do lekarzy, którzy leczyli ją wziewami, kropelkami, pigułkami, zlecając kolejne badania, a potem kolejne i czas leciał i nic, i znowu nic a ona chudła, słabła a guz sobie rósł i rósł, aż osiągnął wielkość przyzwoitej pomarańczy.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #12  Wysłany: 2015-07-20, 16:39  


Jeżeli była robiona 2 tyg temu TK to ja zupełnie nie rozumiem dlaczego teraz zlecany jest rtg. Dla mnie jedyne wyjaśnienie to że zmiany były niejednoznaczne i lekarz ma nadzieję że się coś cofnęło. Ale mimo wszystko rtg w tej sytuacji ma duże szanse znowu być niediagnostyczny.

[ Dodano: 2015-07-20, 16:40 ]
Się skasowało, dodałam że też uważam że szpital teraz to najlepsze wyjście.
_________________
sprzątnięta
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #13  Wysłany: 2015-07-20, 18:08  


rtg był diagnostyczny (na tyle ile może być).
powtórka jest potrzebna do kontroli czy cofa się zapalenie płuc.
_________________
patolog
 
Agata1974 


Dołączyła: 07 Lip 2015
Posty: 8

 #14  Wysłany: 2015-07-20, 20:11  


Bardzo dziekuję za odpowiedzi RTG z pewnością zrobię. W tą srodę niestety wizyta lekarska nie bedzie mozliwa dopiero w kolejną środę, dlatego RTG zrobimy w poniedziałek.
Mama akutulnie przebywa z wnukami, wnuki wyjeżdzaja 29 lipca do Szkocji. Nie mam serca zabierać im babci do szpitala, ani babci odrywac od ukochanych wnuczat. Natomiast od 29 lipca kiedy mama ma kontrolną wizytę a 2 dni wcześniej RTG zaczynamy "WALCZYĆ". Mama wie że wtedy nie odpuszcze i na badania bedzie musiała, jeśli zaleci lekarz zostać w szpitalu, nawet jesli w tym czasie nie bedzie lekarza prowadzacego.
To niezmiernie trudne kiedy cała rodzina odpycha istnienie "raka", tłumaczą że to tylko zapalenie płuc, nieleczona astma, gdy patrzy na Ciebie jak na hipochondryka. Niestety nikt nie chce przeczytac wyników i do lekarza pytac tez nie chodzi. Gdy czytam posty widze jak bardzo mogą się mylić. Wolę byc nazwana histeryczką niż coś zaniedbać.
 
Agata1974 


Dołączyła: 07 Lip 2015
Posty: 8

 #15  Wysłany: 2015-07-28, 19:25  


Jutro jadę z mamą na kontrole o pulmonologa. W zależności od wyników mama zostanie lub nie skierowana do szpitala celem pogłębienia badań Wklejam aktualne wyniki badań BARDZO bardzo proszę o odpowiedz o interpretacje nie wiem o mam myśleć szczególnie o wyniku RTG

[ Dodano: 2015-07-28, 19:35 ]
Może przepisze będzie łatwiej OPIS RTG :
Pola płucne bez zagęszczeń miąższowych, jamy opłucnowe wolne, sylwetka serca powiększona, aorta piersiowa wydłużona.
OB 9
CRP met.immunochemiczna 1,18

MORFOLOGIA KRWI ICD-9; C55
Leukocyty 57,2!!
Erytrocyty 4,4
hemoglobina 13,3
Hematokryt 41
MCV 92
MCH 30
MCHC 32,4
Płytki krwi 167
RDW-SD 45,0
RDW-CV 14,
PDV 16,0
MPV 12,0
P-LCR 41,20
PCT 0,2
Neutrofile 4,57
Limfocyty 51,63 !!!
Monocyty 0,79
Eozynofile 0,16
Bazofile 0,1

MORFOLOGIA KRWI
Neutrofile 8,00
Limfocyty 90,2
Monocyty 1,4
Eozynofile 0,3
Bazofile 0,1

WERYFIKACJA -ROZMAZ KRWI
Gran. segmentowane 13
Gran. kwasochłonne 1
Limfocyty 84
Monocyty 2
LICZNE CIENIE KOMÓRKOWE

BARDZO BARDZO PROSZĘ O WSZELKIE UWAGI z góry bardzo dziekuję za każdy komentarz

Proszę o interpretację ....







IMG_0554.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1366 raz(y) 65,21 KB

IMG_0550.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1989 raz(y) 114,73 KB

IMG_0551.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2562 raz(y) 121,29 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group