1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
proszę o interpretację-brak diagnozy od długiego czasu
Autor Wiadomość
asia333 


Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 185
Pomogła: 26 razy

 #31  Wysłany: 2016-03-07, 09:57  


Nika007, trzymaj sie kochana, ściskam bardzo mocno!
Pamiętaj że musisz zadbać o Tatę ale i o siebie.
Buziole
 
Nika007 


Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 19

 #32  Wysłany: 2016-03-07, 23:19  


Dziękuję :-)

Tata dziś też nie dostał chemii. CRP bardzo wysokie. szukają źródła infekcji... straszne jest to oczekiwanie...
 
Nika007 


Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 19

 #33  Wysłany: 2016-03-09, 21:49  olej RSO


Witam

Wiem, że temat kontrowersyjny, ale nie mam już nic do stracenia. Zapytam wprost... czy ktoś jest w stanie skontaktować mnie z lekarzem, który ma jakieś doświadczenie w stosowaniu tego oleju. A jeżeli nie to, z kimś, kto ma dostęp do tego leku? mój e-mail nika007@onet.pl
 
Nika007 


Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 19

 #34  Wysłany: 2016-04-07, 12:58  czy to normalne po chemioterapii?


Witam

Pytanie może infantylne, ale chciałabym zapytać osoby, które przechodziły chemię lub obserwowały osobę leczoną-czy postępujące osłabienie organizmu to może być efekt chemioterapii, a nie tylko postępującego procesu nowotworowego, jak długo to może trwać i co można zrobić w celu przyspieszenia regeneracji?

Przypominam, że chodzi o dużego guza 10x10 cm - niedrobnokomórkowy rak płuc. Tata jest po jednej serii chemii- karboplatyna z winorelbiną i po tygodniu wlew z samej winorelbiny. Nastepnie po dwóch tygodniach zaczęła się druga seria- po tygodniu tata miał dostać kolejną dawkę winorelbiny (w tabletce), ale lekarz powiedział, że jeżeli będzie bardzo słaby to ma nie przychodzić. Podjęliśmy decyzję o pominięciu tej dawki, bo obawialiśmy się, że przy obecnej kondycji taty jego stan tylko się pogorszy.

Co do skuteczności dotychczasowego leczenia to zostanie ona oceniona za 10 dni na badaniu TK. Z pozytywnych "odczuć" taty wnioskowaliśmy, że guz się trochę zmniejszył, bo tata nie odczuwa już żadnego ucisku jak do tej pory, może spać w dowolnych pozycjach i nie przyjmuje żadnych leków przeciwbólowych (wcześniej był ketonal, tramal, fentanyl i morfina). Niestety jego kondycja jest tragiczna. Przejście kilku kroków powoduje zmęczenie, jest bardzo osłabiony, schudł ponad 10 kg. Wyniki badania krwi wskazują na początki anemii, ale wg lekarza absolutnie nie kwalifikuje sie to do przetaczania krwi. Leukocyty w normie.

Dlatego chciałam zapytać,czy może tak po prostu być osłabiony po chemii i jest szansa na regenerację. Tata porównuje się do innych pacjentów, których spotkał na oddziale, którzy byli po chemii w dużo lepszej kondycji i to go "dobija". Ja z kolei znam historię osób, które po chemii długi czas leżały "bez życia" w łóżku. Lekarz niestety nie udzielił nam konkretnych informacji. Odnoszę wrażenie, że każde złe samopoczucie taty będzie teraz 'zwalane" na karb zaawansowanej choroby nowotworowej, a może jest to jakieś zaburzenie dodatkowe, które można wyrównać... Jutro na własną rękę chcemy wykonać podstawowe bad krwi. Zobaczymy, czy coś się pogarsza w stosunku do tych sprzed tygodnia ze szpitala.

Bardzo proszę o kilka słów komentarza. Czy to może być ogólne "zatrucie" organizmu chemią (od ostatniego wlewu minął tydzień)

pozdrawiam
 
Marcin J 


Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 665
Skąd: Trojmiasto
Pomógł: 91 razy

 #35  Wysłany: 2016-04-07, 14:03  


Ja moge tylko powiedziec z wlasnego doswiadczenia.
Na kazdego chemia dziala inaczej, u na Tesc wziol dwie, praktycznie tego nie odczul, niestety nie tylko on, rak tez... nastapila progresja i cztery miesiace od rozpoznania Tescia juz nie bylo wsrod nas.

Ale widzac ludzi na oddziale chemi jednego dnia wiele sie mowilo i wiele sie widzialo, ludzie nie byli w stanie wysiedziec, lerzeli na krzeslach, inni w formie ze gdybym nie wiedzial ze przyszli na chemie w zyciu nie pomyslal bym ze sa smiertelnie chorzy.

W tescia chorobe tez nikt nie mogl uwierzyc, praktycznie do trzech tygodni przed smiercia czul sie dobrze, do konca nie przyjol do wiadomosci faktu ze umiera.

Niestety choroba potrafi przyspieszyc, i zmeczenie i slabosc przychodza szybko.

Takze moze byc to powodem wyniszczenia przez chemia ale tez moze byc to fakt postepu choroby, byc moze ze choroba przyspiesza i niestety bedzie juz tylko gorzej, tak bylo u nas, a byc moze ze potrzebuje czasu na regeneracje po wyniszczajacej terapi, Nadzieje trzeba miec, to ona w tej chorobie trzyma chorych przy zyciu i w dobrej formie.

Zycze powrotu sily Tacie
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #36  Wysłany: 2016-04-07, 16:51  


Przy dużym i nagłym osłabieniu producent karboplatyny zaleca zgłoszenie tego lekarzowi w trybie zwykłym (nie jako pilne). Jako pilne należy zgłaszać trudności w oddychaniu.

To należy do lekarza zbadanie co dokładnie jest przyczyną (powinno być zbadane serce). Podstawowe badania krwi niczego jednoznacznego nie wykażą.
_________________
sprzątnięta
 
Nika007 


Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 19

 #37  Wysłany: 2016-04-07, 22:34  


nie ma trudności w oddychaniu.saturacja w porządku. u kardiologa byliśmy-tata miał zrobione echo. jest ok. wszystko jest niby ok, a tata ledwo rusza ręka i nogą.....

nie wiem już co robić....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group