1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o pomoc w interpretacji
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #16  Wysłany: 2019-06-19, 16:56  


Nie miej złudzeń, nie podadzą kontrastu bez wyniku kreatyniny (może miała zrobiony niedawno) wynik jest ważny do 21 dni. Lekarz mógł zapomnieć, jeżeli nic nie znajdziecie to zróbcie prywatnie (w COI to grosze) bo do lekarza trudno się dostać

[ Dodano: 2019-06-19, 18:00 ]
sorry źle odczytałam Twój post, po ponownym przeczytaniu stwierdzam że mój jest bez sensu :-(
_________________
sprzątnięta
 
Trollinka 


Dołączyła: 21 Mar 2012
Posty: 51
Pomogła: 2 razy

 #17  Wysłany: 2019-06-19, 18:08  


Tak, kreatynina zrobiona wczoraj, a TK 1.07 wiec tu ok. Znowu czekanie...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #18  Wysłany: 2019-06-19, 18:30  


Trollinka,

Czekanie jest straszne ale chorych mnóstwo, terminy odległe a czas się liczy. 1 lipca to termin krótki, opis jest czasami do 10 dni, trzeba się dowiadywać i już wyliczyć sobie mniej więcej kiedy będa wyniki tak plus minus i już umówić wizytę u lekarza.

Trzymajcie się.
 
Trollinka 


Dołączyła: 21 Mar 2012
Posty: 51
Pomogła: 2 razy

 #19  Wysłany: 2019-06-24, 13:05  


Tak bedziemy robic, z tymże jak dziś dzwoniłam to jeszcze nie mają grafiku na ten termin.Muszę dzwonić i się dowiadywać.
 
Trollinka 


Dołączyła: 21 Mar 2012
Posty: 51
Pomogła: 2 razy

 #20  Wysłany: 2019-08-06, 14:32  Cd.


Wyniku Tk. Pani doktor z CO w Warszawie nie widzi tu nic onkologicznego. Skierowala mame do poradni w celu powtorzenua kolonoskopii wg to uchylki esicy. Termin kolejnej konsultacji to 10 pazdziernik. Moze ktos jeszcze zerknie czy wszysyko dobrze zrozumialysmy?
Nie moge dodac zalacznika, cos nie dziala?

[ Dodano: 2019-08-07, 09:33 ]
Wynik TK przepisuję ponieważ za nic nie mogę dodać załącznika: Może ktoś mi podpowie czy tu wszystko ok?

Badanie TK KLP, JB, MM wykonane wielofazowo 1.07.2019 w Warszawie w Enel-Med:
Esica koncentrycznie pogrubiała do 35 mm (BPD) na długości 81 mm z licznymi niewielkimi uchyłkami do 7 mm z niejednorodnym wzmożeniem gęstości lokalnych płaszczyzn tłuszczowych i kilkoma węzłami chłonnymi do 5 mm, bez separujących się zmian - najprawdopodobniej pogrubienie esicy w przebiegu uchyłkowatości , bez cech diverticulitis na obecnym etapie. Pęcherz moczowy dobrze wypełniony, gładkościenny. Pozostałe narządy miednicy mniejszej o prawidłowej morfologii bez zmian. Pozostałe pętle jelitowo położone typowo, bez zmian.

Pozapalne guzki i zwłóknienia oraz niewielkie decherze rozedmowe w obu polach szczytowych. (mama ma pochp). Pola płucne równomiernie upowietrzone bez zagęszczeń miąższowych i zmian guzkowych.Restrykcyjnych zmian pozapalnych i rozedmowych nie uwidoczniono. Oskrzela pierwszorzędowe i drugorzędowe prawidłowej szerokości, bez pogrubienia ścian i zagęszczeń okołooskrzelowych. Struktury śródpiersia i duże naczynia prawidłowe. Węzły chłonne wnęk płucnych i śródpiersiowe bez cech limphadenopatii, zwapnienie w węzłach chłonnych oskrzelowo płucnych. pień płucny i tętnice płucne prawidłowej szerokości bez cech nadciśnienia płucnego. Szerokość tętnic płatowych i segmentowych prawidłowa. Jamy opłucnowe wolne, bez cech płynu. Struktury kostne klatki piersiowej prawidłowe.

Wątroba niepowiększona, o prawidłowej gęstości, bez zmian. Drogi żółciowe wewnątrz- i zewnątrz wątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, nie zawiera uwapnionych złogów. Trzustka niepowiększona, z zachowana architekturą zrazikową, bez separujących się zmian. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona o prawidłowych wymiarach, w normie. Nadnercza o prawidłowej wielkości i morfologii, bez zmian guzkowych. Nerki położone typowo, prawidłowej wielkości, bez nieprawidłowych zmian. Obie nerki ulegają jednoczasowemu wzmocnieniu kontrastowemu. Układy kielichowo-miedniczkowe obustronnie nieposzerzone, bez widocznych uwapnionych złogów. Węzły chłonne trzewne i zaotrzewne niepowiększone. Aorta brzuszna drożna, nieposzerzona.

Zlecono dożylne podanie środka cieniującego.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #21  Wysłany: 2019-08-11, 08:08  


Trollinka,

Ja przyznam szczerze też w tych badaniach nie widzę nic onkologicznego. Według wyniku mowa jest o uchyłkach i to one stwarzają te nieprawidłowości. Trzeba zrobić kolonoskopię i wtedy potwierdzą czy uchyłki czy coś innego ale te wyniki na pewno mówią o uchyłkowości.

Pozostały obraz z wyników dobry, tylko co oznacza to:
Trollinka napisał/a:
Obie nerki ulegają jednoczasowemu wzmocnieniu kontrastowemu.

Jakiś stan zapalny?, coś lekarz o tym mówił?

pozdrawiam
 
Trollinka 


Dołączyła: 21 Mar 2012
Posty: 51
Pomogła: 2 razy

 #22  Wysłany: 2019-08-11, 14:52  


Bardzo dziekuję za odpowiedz. O nerkach lekarka nic a nic nie wspomniala, a co to w ogole moze oznaczac?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #23  Wysłany: 2019-08-13, 21:47  


Cytat:
O nerkach lekarka nic a nic nie wspomniala, a co to w ogole moze oznaczac?

Nie wiem co oznacza ale jest taka informacja w TK
Trollinka napisał/a:
Obie nerki ulegają jednoczasowemu wzmocnieniu kontrastowemu.

To znaczy, że może jest jakiś stan zapalny, raczej nic niepokojącego onkologicznie bo dalej lekarz opisuje
Trollinka napisał/a:
Nerki położone typowo, prawidłowej wielkości, bez nieprawidłowych zmian.


Trudno mi zatem określić dlaczego obraz prawidłowy nerek a wzmacniają się kontrastowo, tak jak napisałam może jakiś stan zapalny.

pozdrawiam
 
Trollinka 


Dołączyła: 21 Mar 2012
Posty: 51
Pomogła: 2 razy

 #24  Wysłany: 2019-08-14, 08:16  


Dziękuję!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group