1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o pomoc
Autor Wiadomość
aga327 


Dołączyła: 14 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: śląsk
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2013-03-14, 17:59  Prośba o pomoc


Witam wszystkich bardzo serdecznie
Postanowiłam zapisac się na Forum aby zasięgnąc porady oraz podzielic się bardzo bolącą sprawą jaką jest choroba mamy. Własnie mija 10-ta rocznica śmierci taty ktory zmarł na raka płuc po cieżkich cierpieniach, a wczoraj odebraliśmy wynik mamy ktory brzmi
Melanoma malignum metasticum in transit
opis makroskopowy:
Fragment śr. 0,6cm, brunatny
Wnioski i Zalecenia
Biorąc pod uwagę rozpoznanie czerniaka z towarzysząca satelitozą zalecono leczenie operacyjne w Oddziale Chirurgi w miejscu zamieszkania- usunięcie zmiany skóry pięty w jednym bloku z guzkami satelitarnymi i pokrycie ubytków przeszczepem
Wskazane wykonanie rtg klatki piersowej i USG jamy brzusznej.
Prosze bardzo o jakiekolwiek informacje lub wyjasnienie wyniku . Zaden lekarz z ktorym mielismy kontakt nie wyjasnil nam istoty choroby. Nadmienie iż mama ma 79lat skonczone choruje na cukrzycę, nadcisnienie, jest po zawale serca . Rana ktora znajduje sie na pięcie do tej pory leczona byla jako stopa cukrzycowa . Bardzo prosze o pomoc.
Aga
 
aniazet 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 192
Pomogła: 20 razy

 #2  Wysłany: 2013-03-14, 19:29  


Witam Ciebie i przykro mi z powodu Twojej mamy. Wynik z badania histopatologicznego znamienia, który podałaś właściwie tylko stwierdza że jest czerniak i przerzut in transit, nic poza tym nic - nie wiem czy tak powinno być. Pewne jest że najlepiej w sytuacji Twojej mamy jest zgłosić się do centrum onkologii i poddać się zabiegowi tak jak zalecili lekarze. Poza tym w centrum onkologii Twoja mama ma szansę zostać objęta fachową opieką. Rtg płuc i usg jamy brzusznej trzeba zrobić bo czerniak bardzo wcześnie daje przerzuty odległe np. do płuc, wątroby mózgu czy kości. Mam nadzieję, że jeszcze się ktoś odezwie do Ciebie, bardziej kompetentny. Pozdrawiam Ania
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #3  Wysłany: 2013-03-14, 22:07  


Aga, proszę podaj cały opis histopatologiczny. Są tu ludzie, którzy na pewno postarają się ci pomóc ,wyjaśniając go ale albo zeskanuj hist-pat albo przepisz go dosłownie (oczywiście bez danych osobowych.

Mocno ściskam
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
aga327 


Dołączyła: 14 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: śląsk
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2013-03-15, 00:08  


Witam Luika Jesli chodzi o opis histopatologiczny to wlasnie przepisalam wszystko ale przepisze jeszcze raz
Marker ki67+ 30%
Marker Melan A +
Wynik badan IHC przy zgodnosci z obrazem klinicznym i obraz histologiczny odpowiadają
Melanoma malignum metasticum in transit
To wszystko co jest napisane na otrzymanej kartce z wynikami Dodam jeszcze ze czerniak jest wrzodziejący ( rana ktora sie nie goi) i te guzki satelitarne. Zgodnie z zaleceniem lekarza w io bylam dzisiaj u chirurga w miejscowosci w ktorej mieszkam i jestem przerazona, a mama tymbardziej tym co mowil Pan doktor. A mianowicie ze operacja bedzie skomplikowana , ze niema skąd pobrac skory do przeszczepu, i ze mama nie wytrzyma bolu.Na dodatek jest ociązona wiekiem oraz chorobami, bedzie dlugo lezala w szpitalu po operacji, bo bedzie musiala uczyc sie na nowo chodzic Napiszę szczerze ze jestem w takim szoku ze pogubilam sie juz we wszystkim. Jesli napisalam cos niezrozumiale -przepraszam Dziekuje wszystkim za odpowiedzi Z otrzymanych tu dwóch rozumiem wiecej niz od lekarzy. Wydaje mi sie ze odsyla sie nas od jednego do drugiego a prawda chyba taka ze nikt niechce nam jej powiedziec wprost Prosze napiszcie co mamy robic ? Termin przyjecia do szpitala za miesiąc mama coraz gorzej chodzi ale chodzi. Na palcach, ale jest samowystarczalna, tylko rana jest coraz wieksza .
 
Radi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 205
Skąd: Opole
Pomógł: 69 razy

 #5  Wysłany: 2013-03-15, 07:46  


Witaj aga327
Przykro mi, bo rozumiem Twoją sytuację.... jest trudna i skomplikowana i nie na każde pytanie znajdziesz Tutaj odpowiedź.
Mam podobny typ czerniaka Melanoma malignum metasticum czyli czerniak przerzutowy tz. może drogą naczyń głównie chłonnych "przenosicić ", "rozsiewać się" dając przeżuty na inne organy wewnętrzne np. płuca, wątroba, mózg itp.
Napisałem, że "może"....żebyś wiedziała z jakim masz do czynienia przeciwnikiem.
Najpierw trzeba zrobić wszystkie badania.

Aga :) najlepiej jakby Twoja mama już poszła do szpitala i oczywiście do mądrego onkologa.
Życzę Ci dużo wytrwałości i mądrości w podejmowaniu decyzji
Pozdrawiam :) trzymaj się ciepło :)
_________________
Moja historia choroby http://www.forum-onkologi...ycie-vt6591.htm
Tutaj poproszę o wsparcie... http://www.forum-onkologi...arze-vt6719.htm
 
aga327 


Dołączyła: 14 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: śląsk
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2013-03-15, 20:03  


Dziękuje wszystkim za odpowiedzi na moją prosbę. Przepraszam za chaos w pisaniu, ale jestem tu na forum nowa, laikiem, ktory niezbyt wie jak sie tutaj poruszac, a do tego wszsytkiego strasznie przygnębiona całą sytuacją. Dzisiaj pół dnia biegałam po przychodniach aby uzyskac skierowania na usg oraz rtg , oczywiscie bez mamy tylko z wszystkimi kartkami z wynikiem. Mama pozostala w domu bo ma juz problemy z chodzeniem i zalozeniem buta. To jest juz tak duże i wrzodziejące ze niemożna zalozyc buta. Przyjecie do szpitala za miesiac wiec pozostaje bezsilna , szukam gdzie tylko mogę chirurga onkologa. Dzwonilam , byłam osobiscie w kilku przychodniach i nic wszędzie odległe terminy. Sama już nie wiem co robic chcę pomóc ale widzę ze nie mogę i to mnie dobija. Tak mi strasznie żle jak patrzę na mamę jest taka bezbronna. Nadmienie iz mama nie wie ze ma to draństwo. Po odbiór wyniku poszlam z mama jednak poprosilam aby nie mowiono jej jesli wyjdzie cos zlego , nie wiem czy dobrze postepuję , ale mama jest osobą slabszą jesli chodzi o choroby , pewnie zaraz by się poddała. Do tej pory owo owrzodzenie lekarz w naszej miejscowosci leczyl jako stopę cukrzycową wiec mama jest nieświadoma ze to coś zlego. Moze jestem zła ale myślę ze dobrze postepuję. Chcę aby reszte swojego czasu się nie bała, bo wiem ze strasznie sie boi raka. Przepraszam rozpisalam się. Dziękuję za wsparcie i pozdrawiam cieplutko wszystkich
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #7  Wysłany: 2013-03-16, 09:31  


Proszę o pilny kontakt (wysyłam prywatną wiadomość) - chciałabym Wam pomóc.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #8  Wysłany: 2013-03-16, 22:39  


Aga, trzymajcie się. I pamiętaj,że każdy z nas kiedyś był laikiem. Tu jest tak,że kto może to pomaga. W końcu po to jesteśmy.
Mocno Was ściskam.


DSS :*
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
aga327 


Dołączyła: 14 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: śląsk
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2013-03-19, 14:21  


Witam wszystkich bardzo serdecznie . Dziękuję za dobre slowa wszystkich dobrych ludzii do mnie piszących , które naprawdę bardzo dużo dla mnie znaczą. Dzięki wspanialej bezinteresownej osobie ktora się ze mną skontaktowala jestem pokierowana co robic , aby pomoc mamie. Wczoraj otrzymalam skierowanie na RTG klatki piersiowej ktore zaraz zostalo wykonane , mam już wynik niestety nie rozumię co jest? Niewiem rowniez gdzie mam wpisac wynik aby uzyskac pomoc w przetłumaczeniu. Będę wdzięczna jesli napisze mi ktos gdzie mam taką informację otrzymać. Z góry dziekuję za odpowiedż Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2013-03-19, 14:22  


Przepisz wynik tutaj, w wątku.
_________________
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #11  Wysłany: 2013-03-19, 14:23  


Witaj
Masz swój wątek więc wyniki wpisuj w nim a któs z moderatorów na bank odpowie, przetłumaczy co oznaczają ;)
Pozdarwiam
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
aga327 


Dołączyła: 14 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: śląsk
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2013-03-19, 14:31  


Dziękuję za tak szybką odpowiedz Poniżej podaję opis badania
Zmniejszenie przejrzystości dolnych pól płucnych , raczej ocienienie przez tkanki miękkie. W obrębie obu płuc dość liczne zagęszczenia smużaste i drobnoplamiste z przewagą zmian w dolnych polach płucnych . Wnęki poszerzone , raczej naczyniowe. Poza tym pola płucne bez zageszczeń ogniskowych . Sylwetka serca znacznie powiększona w całości . Cechy miażdzycy aorty.

[ Dodano: 2013-03-19, 19:07 ]
Witam ponownie i proszę bardzo o interpretację opisu badania RTG który umiescilam wyżej. Przepraszam za niecierpliwość , ale niemam do kogo zwrócić się o pomoc Dziękuję

[ Dodano: 2013-03-20, 08:33 ]
Witam bardzo cieplutko Dzisiaj przed kilkunastoma minutami zadzwonila do mnie Pani z ośrodka zdrowia lekarza rodzinnego , mam jutro podejsc z mamą na USG jamy brzusznej. Bardzo się boję co tam wyjdzie. Bardzo proszę jesli ktoś możemi pomóc odczytac ,to wczoraj zamiescilam opis badania RTG powyżej niewiem czy wszystko z płucami dobrze? Pozdrawiam i dziękuję
 
aga327 


Dołączyła: 14 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: śląsk
Pomogła: 1 raz

 #13  Wysłany: 2013-03-20, 20:13  Ponowna prośba


Witam serdecznie
Jestem na forum nowa i niebardzo wiem czy dobrze sie po nim poruszam, pisałam wczoraj kilka pytań w związku z opisem RTG ( prosiłam o przetłumaczenie) jednak niewiem czy w odpowiednim miejscu zadalam pytanie. Proszę oczywiscie jesli to mozliwe o informację kto mógłby mi pomóc Pozdrawiam
 
Agati 


Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Pomogła: 9 razy

 #14  Wysłany: 2013-03-20, 20:21  


Witaj,
ja niestety nie przetłumaczę, ponieważ się na tym nie znam, ale proponuję napisać wiadomość prywatną do administratora z prośbą o pomoc. (kilka postów powyżej).
Pozdrawiam serdecznie
_________________
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.”
James Dean
 
aga327 


Dołączyła: 14 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: śląsk
Pomogła: 1 raz

 #15  Wysłany: 2013-03-20, 20:32  


Dziękuję Agati
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group