1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
prośba o interpretację wyniku
Autor Wiadomość
FCN 


Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2016-07-14, 17:48  prośba o interpretację wyniku


Witam

zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w interpretacji wyniku badania. W chwili obecnej jestem w trakcie trzytygodniowego czekania na wynik biopsji ale jest to strasznie trudne, dlatego pozwoliłam sobie napisać tutaj, może ktoś kiedys widział podobny przypadek i jest w stanie powiedziec cos więcej. Ciężko czekać spokojnie gdyż rok temu na raka trzustki zmarł mój tata i w takiej sytuacji człowiek widzi wszystko w czarnych barwach. Z góry dziękuję za ewentualne zainteresowanie sprawą. Załączam wynik TK z 2015 oraz wynik EUS z 2016.





IMG_7164.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1301 raz(y) 976,67 KB

IMG_7165.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1253 raz(y) 3,46 MB

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2016-07-15, 15:27  


FCN,
Na histpat trzeba czekać, niestety. Ale póki co wiadomo, że wcześniej były trzy zmiany opisane jako torbielowate a teraz eus znalazł jedną. W badaniach obrazowych nie pojawiało się wzmocnienie kontrastowe, brak innych patologii w obrębie jamy brzusznej. To pozytywne zjawiska.
Czy nie było wykonane sugerowane kontrolne MRI po 3-6 miesiącach od TK? A kiedy kolonoskopia?
 
FCN 


Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2016-07-15, 18:23  


Dziękuję za odpowiedź i pochylenie się nad moim tematem. Nie wykonałam MR ponieważ lekarz stwierdził, że MR nie pokaże tego czego szukają i żaden inny nie dał mi skierowania. Będę próbowała dostać się na kolonoskopię jak tylko otrzymam skierowanie od lekarza rodzinnego ( w szpitalu przy wypisie jasno dali mi znać, że nie ma terminów i mam sobie szukać gdzie indziej). Ogólnie bóle brzucha jakie mam bardziej przypominają dyskomfort, nie biorę leków przeciwbólowych. Towarzyszy mi ciągłe uczucie kłucia z lewej strony bardziej w górnej części i czasem z tyłu pleców( uczucie przebicia czymś na wylot). Oprócz tego ciągłe,nieprzemijające uczucie lekkiej niestrawności, ale apetyt w miarę jest.
 
FCN 


Dołączyła: 14 Lip 2016
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2016-07-31, 13:48  


chciałabym tylko dodać, że w biopsji obraz wyszedł niediagnostyczny,lekarze chcą czekać pół roku zobaczyć czy zmiana urośnie i wtedy się zastanawiać co dalej.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #5  Wysłany: 2016-07-31, 17:53  


To się zdarza, że obraz po pobraniu materiału nie pokaże niczego złego z dwóch powodów, bo albo nic złego nie ma albo lekarz robiąc biopsję nie trafi w miejsce chorobowo zmienione to i nic nie wyjdzie.

Można zrobić jeszcze raz biopsję a można jak lekarz sugeruje powtórzyć badania i zobaczyć co się dzieje.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group