1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POGADUCHA
Autor Wiadomość
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #376  Wysłany: 2010-01-26, 09:39  


Dzień doberek :)
W ten piękny mroźny dzionek hi hi :)
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #377  Wysłany: 2010-01-26, 10:29  


Nie wiem jak Wy ale ja mam juz dość tych mrozów. U mnie w łazience jest tak zimno że masakra. Co z tego,że jest centralne jak z kratki wentylacyjnej wieje mroźne powietrze-taką mamy super wentylację w bloku...
Jak siadam na klopie to po tyłku wieje mi mroźne powietrze i mam wrażenie jakbym była w jakimś wychodku na dworze. A jak się wyjdzie z wanny po kąpaniu to tragedia. Oczywiście zgłosiłam do spółdzielni i co- nic...Otwarta wentylacja w oknie w pokoju nie pomaga,rozszczelnienie okna też. Aby zlikwidować napływ zimnego powietrza w łazience np. podczas kąpieli muszę mieć otwarte w pokoju okno. No i fakt,wtedy w łazience ciepło ale człowiek rozgrzany z kąpieli wchodzi do wyziebionego pokoju. Kukuła jakaś...
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #378  Wysłany: 2010-01-26, 11:49  


edi - u mnie tak gwizdało w kuchni - spółdzielnia - zero reakcji - no to się z mężem wkurzylismy i zrobilismy tekturkowa zaslone pod ta krate i teraz juz mi nie wieje!!!! a spółdzielnie mam gdzies!!! ;)
_________________
kaja
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #379  Wysłany: 2010-01-26, 13:27  


EDI to sie nie dziwię ze masz dość zimy.

Przed chwilą wstał Macko. Dotknełam go za uchem a tam wielgachna kulka twarda, nie wiem czy nie na węźle chłonnym. Nie boli go to... Co to może być? :roll:
 
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #380  Wysłany: 2010-01-26, 15:16  


Nadzieja napisał/a:
Co to może być? :roll:

pewnie powiększony węzeł chłonny
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #381  Wysłany: 2010-01-26, 15:37  


Jeśli jest po infekcji to zapewne węzeł. U dzieci często się takowe utrzymują, powiększone odczynowo, po infekcji zazwyczaj niebolesne.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #382  Wysłany: 2010-01-26, 20:49  


edi, ja sobie radzę w ten sposób,że na czas kąpieli "przykładam" do otworów wentylacyjnych w łazienkach i kuchni gazety, są zasysane przez powietrze i wiatr nie hula :) . Ogólnie mam gwizdy w wentylacji, wycie psa sąsiadów i krakanie ptaków w kominie, orkiestra że hej podczas czynności higienicznych :--:
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #383  Wysłany: 2010-01-26, 21:13  


madziorek napisał/a:
edi, ja sobie radzę w ten sposób,że na czas kąpieli "przykładam" do otworów wentylacyjnych w łazienkach i kuchni gazety, są zasysane przez powietrze i wiatr nie hula :) . Ogólnie mam gwizdy w wentylacji, wycie psa sąsiadów i krakanie ptaków w kominie, orkiestra że hej podczas czynności higienicznych :--:


Madziorek,
U Edi Te gazety nie bylyby wsysane (prawidlowo) tylko wydmuchiwane (u niej z tej kratki wieje!). Choc pod namiotem z gazet w wannie byloby zapewne cieplej ;)

Edi, a masz otwor/y w drzwiach od lazienki?
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #384  Wysłany: 2010-01-26, 21:26  


Zosiu
Wyobraziłam sobie tą fruwającą prasę po łazience Edi :lol: , ale jej doradziłam, niech mnie...
Edi wybacz, Zosiu może niech ona już nic nie zatyka... Edi zadzwoń do spółdzielni, że zgłosisz do staży pożarnej,kominiarzy i pogotowie gazowe- na administrację na pewno podziała przybędą w ciągu godziny.
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #385  Wysłany: 2010-01-26, 23:48  


Co do "kulki " Maciusia- nie miał zadnej infekcji, jest zdrowiutki jak ryba, a ta kulka jest raczej na kości a nie na węźle chłonnym, nie rusza się jest twarda i nie boli, Maciuś też się nigdzie nie udezył... Oj oby to nic groźnego :roll:

Tu mniejwięcej widać to zgrubienie
http://img709.imageshack..../dsc00370tt.jpg
 
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #386  Wysłany: 2010-01-27, 09:24  


Kratkę wentylacyjną mam w drzwiach a do spółdzielni i kominiarza zadzwonienie nic nie da. Juz byli kilka razy. Dwa lata temu zaczadziła się córka sąsiada-na szczęście w ostatniej chwili udało sie ją odratować. Spółdzielnia cały czas twierdzi ze to wina lokatorów bo nie grzeją w mieszkaniach i nie wietrzą mieszkań dlatego tak się dzieje. Dla mnie to bzdura. To jest wina wadliwego ciągu ale tam ręka rękę myje i nic nie możemy zrobić...
Wina lokatorów że nie grzeją...tak a spółdzielnia w tym roku nawet na klatkach schodowych nie grzeje....
 
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #387  Wysłany: 2010-01-27, 10:53  


edi ja na Twoim miejscu juz dawno bym te kratke zakleila czyms, mozna na to jakis kaseton nakleic czy nawet kawalek foli. Skoro masz kratki w drzwiach od lazienki to wentylacja bedzie tyle ze wszystko bedzie szlo na mieszkanie. Wg mnie jednak lepsze to niz wygwizdow w lazience.
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #388  Wysłany: 2010-01-27, 11:18  


Ja specem w dziedzinie kominologii stosowanej nie jestem :mrgreen: ale na moje oko to wentylacja powinna powietrze zasysać a nie dmuchać. Jak dmucha to jest do bani. Zresztą niedawno u nas sprawdzali szczelność instalacji gazowej oraz działanie wentylacji i facio przykładał wentylatorek i sprawdzał czy jest ciąg powietrza a nie dmuch :)
Ta spółdzielnia coś ściemnia albo żałuje kasy na czyszczenie wentylacji.
Cieplejszych wiatrów w łazience i najważniejsze w WC bo jak tu z gazetą wejść :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Andrzej W.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #389  Wysłany: 2010-01-27, 11:34  


Edi, u nas czasem wieje z kratki a czasem działa prawidłowo. Mąż kupił taka kratkę którą można zamykać i otwierać - pociąga się za sznurki po bokach.
Jeśli wieje z kratki to ją zamykamy np. na czas kąpania.
Kosztowało to ok. 30 zł.
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #390  Wysłany: 2010-01-27, 14:50  


Próbowałam zakleić czymś kratkę ale jak ona jest zasłonięta-nawet trochę to wtedy gaśnie mi świeczka przy piecyku gazowym w łazience. Żeby się świeczka zapalała przy zasłoniętej kratce muszę mieć w pokoju otwarte okno-nawet mikrowentylacja nic nie daje. Był kominiarz ostatnio i powiedział że wiele razy już zgłaszał do spółdzielni po przeglądzie że wszystkie mieszkania "środkowe" na kazdym piętrze w klatce mają złą wentylację ale spółdzielnia głucha na to. Cały czas twierdzą że to wina lokatorów bo nie grzeją mieszkań...
Jutro wybieram sie do spółdzielni z awanturą. Tak dalej być nie może. Mój mały właśnie po niedzielnej kąpieli w tej kostnicy się rozchorował. To skandal aby w XXI wieku człowiek kąpał dziecko tylko raz w tygodniu. Naprawdę tylko raz w tygodniu go kąpię bo się boję częściej. No i właśnie niedzielną kąpiel przypłacił chorobą. A ja to się też boje kąpać. Jestem po zapaleniu płuc i nie uśmiecha mi się choroba od nowa.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group