1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
pierwotny rak wątroby HCC
Autor Wiadomość
Daenerys 


Dołączyła: 19 Kwi 2015
Posty: 6
Pomogła: 1 raz

 #136  Wysłany: 2015-04-22, 16:58  


Ziołowa, to fakt, że może być jakaś interakcja. A czy Mania stosuje te leki stale, bez żadnej przerwy? Może w przerwach między lekami, jeśli jakieś występują możnaby stosować?
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #137  Wysłany: 2015-05-04, 08:30  


niestety stosuje leki bez przerw :(
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #138  Wysłany: 2015-07-05, 12:51  


i było za dobrze niestety jest dalszy progres w chorobie guzy urosły i niestety przerzut do płuca sie pojawił.... Czekam na wieści co do dalszego leczenia pozdrawiam wszystkiech gorąco
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #139  Wysłany: 2015-07-19, 12:03  


4 sierpień zaczynam nową chemioterapię w nowym szpitalu.... miała być kontynuacja poprzedniej ale po wielu konsultacjach Pani doktor zaproponowała coś innego (paklitaksel) ... cóż zobaczymy jakie tym razem efekty będą. Wyniki w normiej Alt podwyższone 114 aspat 84,

Pani doktor powiedziała że martwią ją moje badania i widziałam to zmartwienie na jej twarzy, nie wiem co mogę jeszcze zrobić, czy coś się da jeszcze zrobić... spotkałm na swojej drodze tyle wspaniałych osób które chcą mi pomóc niestety żadna z nich nie wie jak to zrobić

tymczasem czekamy na efekty mojego nowego leczenia... strach jest wielki większy niż 6 lat temu gdy dowiedziałam się o chorobie... pozdrawiam
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #140  Wysłany: 2015-08-30, 14:29  


2 wlewy paklitakselu poszły super. 3 ledwo się zaczął i juz sie zakończył powód duszności (wstrząs anafilaktyczny) szybka reakcja lekarzy i sytuacja opanowana 4 wlew próba i znów duszność ale Pani doktor znalazła sposób zamiast wlew trwający jedna godzinę u mnie leci 10 godzin 30ml leku na godzinę. Znów jestem wyjątkowa bo lekarz jeszcze takiego leczenia nie stosował :) no i dodatkowa premedykacja i jeszcze dodatkowy steryd przed chemią. Mam nadzieję że to leczenie choć minimalnie przyniesie jakąś korzyść b na prawde jest ciężko.

Mam dość mam ochotę powiedzieć że juz nie mam sił rozłożyc ręce i powiedzieć niech sięe dzieje co chce poddaje sie... ale wiem że nie mogę tego zrobić dla pewnego Pana co ma 7 lat :)

Postanowiłam udać sie do psychoonkologa ale w mojej okolicy gdzie takiego znaleźć? Co by mógł zaprzyjażnić się ze mną i z moim synem a może i odwiedzić w domu gdy będzie taka potrzeba i pomoże ogarnąć ten nieład w głowie... Macie jakieś doświadczenie w tym kierunku ?
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #141  Wysłany: 2015-10-12, 12:48  


Mania potrzebuje Waszej pomocy.
Jest cudowną, młodą dziewczyną. Ma wspaniałego, małego synka, z którym bardzo się zaprzyjaźnili moi synowie.
Ma jeszcze więcej szczęścia - wspaniałych, kochających Rodziców (z tego miejsca ślę Im ukłon i pozdrawiam serdecznie).

Na tym jednak Jej szczęście się kończy. Toczy ciężką walkę, nie tylko z nowotworem, ale i z prozą życia. Życia chorej, samotnej matki. Chorej tak bardzo, że cel walki dotyczy każdego, bezcennego dnia - spędzonego matki z dzieckiem.
Rodzice tulą tych dwoje, ale są osobami starszymi i niezamożnymi. Jak i wielu z nas.
Tylko w tej wielkiej rodzinie jest tylko dwóch mężczyzn... - starszy, dziadek i młodszy, mały wnuczek. Którego mama (kochająca za dwoje rodziców) jest bardzo chora...

Nasza fundacja zweryfikowała sytuację mani i jej rodziny. Byłam, widziałam. Poznałam i dziękuję... Poznać tak dobrych i szczerych ludzi to zaszczyt.
Jako fundacja pomogliśmy jak się dało.

Teraz i Wy możecie...

Rzadko proszę. W tym wypadku nie mam żadnych wątpliwości. Jeśli możecie - pomóżcie mani i Jej synkowi. Każde 10 zł się liczy. Każde jest darem serca.

Magdalena Kręczkowska
Prezes Zarządu
Fundacji Onkologicznej DUM SPIRO-SPERO



» Na walkę z nowotworem | dla Darii i jej synka | zrzutka «



_________________
pozdrawiam, DSS.
 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #142  Wysłany: 2015-10-12, 23:42  To mogłem uczynić.


Tak.
Może za zgodą Mani będzie możliwe upublicznienie bezpośrednio Numeru Rachunku Bankowego?

Przelew wyszedł ode mnie po 15 ej.

To mogłem uczynić.

Maniu jestem z Tobą.
obertas

[ Dodano: 2015-10-13, 00:32 ]
Nie pomyślałem-zapomniałem.
Publiczna zbiórka mamony wymaga stosowych dokumentów pozwoleń. :?ale?: :<: :!:
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #143  Wysłany: 2015-10-13, 09:09  


Dziękuję :) wasze słowa dużo dla mnie znaczą. ... Dziękuję że do mnie piszecie, wiem żE nie jestem sama.

Wczoraj się dowiedziałam nie tyko wątroba ale mam też liczne przerzuty wv płucach, te guzy Co były urosły...

Bardzo się boję, powiedziałam synowi Ze mój brzuszek czuję się gorzej a on bardzo płakał :( jestem silna i mam chęci do walki , jeszcze nie rozmawiałam osobiście z lekarzem.
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #144  Wysłany: 2015-10-19, 11:57  


w czwartek jadę na rozmowę do pani doktor, myślała o mnie i chce dalej leczyć... :)
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #145  Wysłany: 2015-10-24, 20:46  


Witajcie
Dostałam kolejną chemioterapie, w tabletkach endoxan. Niestety również w tym przypadku Pani doktor nie dała żadnej gwarancji m-ca poprawę. Musimy wierzyć... wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę 50mg. Wyniki morfologii i biochemii super tylko a może aż alat150 wsparcie 80 .
 
Karina Święch 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 334
Skąd: Kraków
Pomogła: 83 razy

 #146  Wysłany: 2015-10-24, 21:25  


Bardzo się cieszę Daria że podjęto kolejną próbę leczenia i trzymam kciuki żeby choć trochę pomogło. Wiesz dobrze że nikt nie da Ci gwarancji czy to leczenie akurat zadziała (miejmy nadzieję) ważne abyś jak najdłużej funkcjonowała w miarę normalnie. Mojej mamie przesunęli termin operacji na 2 listopada ale bez względu na wszystko tańczymy zumbę w Ostrzeszowie.
_________________
Zbyt szybko się to potoczyło 08.12.14 -18.02.15
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #147  Wysłany: 2015-10-25, 08:24  


Część postów została wydzielona do => tego wątku <=
Komentarze niemerytoryczne, wyrazy wsparcia, otuchy, kciuki i inne są jak najbardziej potrzebne wielu walczącym. Jednak proszę to robić w odpowiednich wątkach.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #148  Wysłany: 2015-11-10, 18:48  


Co polecacie na zgage?... przy moim raku boję się zażywać tych różności wszystkich które polecają w aptekach. Zależy co zjem ale często pojawia się wieczorem.


Po psklitakselu doszłam już do siebie mimo wielu zmian nowych czuję się dobrze... ENDOXAN miał ktoś z nim doczynienia? Chętnie posłucham rad.

Czy jest możliwość powrotu do chemii która działała najlepiej ? Co o tym myślicie ? Wizyta u onkolog dopiero za 2 tygodnie...
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #149  Wysłany: 2015-11-10, 19:21  


Z produktów działających lokalnie, nie poprzez wchłanianie się, mogę polecić Gaviscon. Tylko, że ta warstwa Gavisconu w żołądku oznacza, że inne leki trzeba brać w dużych odstępach czasu ( żeby się wchłonęły). Czyli tak, jak przy większiści specyfików zobojętniających kwas solny w żołądku.
Ale nie wiem czy to zadziała, bo nie wiem co powoduje u Ciebie tę zgagę. Czasem letnia woda pomaga, czasem letnie mleko. Albo spanie na podwyższonych poduszkach - ale to wszystko w przypadku zbyt dużej ilości kwasu w żołądku. Jeśli zgaga ma inne podłoże to chyba tylko odpowiednia farmakologia coś może dać.
Co do chemii "najlepszej" to masz na myśli doksorubicynę? Bo o niej pisałaś chyba w kontekście dawki życiowej.
Pozdrawiam ciepło.
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #150  Wysłany: 2015-11-10, 20:23  


Doksorubicyna ta wzięłam ile mogłam . Ale pomagało mi tez cistplatyna z gemzarem brałam przez 2 lata i najpierw zmiany się pozmniejszaly potem stabilizacja po 2 latach zaczęło rosnąć to była kwestia 2 lub 3 milimetrów. Pani doktor zrobiła przerwę i ruszyło wszystko. Bardzo bym chciała wrócić do systemu PG choćbym miała za niego zapłacić z własnej kieszeni. Zakonczylam go w marcu a w sierpniu podano mi palitaksel teraz endxan. Jeśli ma mi to nie pomóc to dlaczego nie spróbować tamtego. Oczywiście porozmawiamy o tym z lekarzem ale to dopiero 19 listopada.

Zgaga zaczęła się niedawno więc podejrzewam skutek chemioterapii. Uważam na to co jem... Ale jeść muszę choć najlepiej się czuję na glodnego, Ale jem 1/4 tego jadalam w tamtym roku abczuje się po tym objedzona... no i potem zgaga
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group