1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Richelieu
2014-03-21, 20:44
Kasicazlosnica - komentarze (vf7)
Autor Wiadomość
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #586  Wysłany: 2014-03-19, 15:59  


Dla mało uważnych, kopiuję wybiórczo z SB: "(...)bardzo grzecznie, po raz kolejny poproszę: Czytajcie ze zrozumieniem."
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
erin29 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 1669
Skąd: Brzesko
Pomogła: 213 razy

 #587  Wysłany: 2014-03-19, 16:41  


Dla tych co nie doczytali
http://www.forum-onkologi...,120.htm#216114
_________________
" Złapać wiatr , pokonać strach i być ..."
Moja Mamcia 01.10.1954 - 06.04.2012
 
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #588  Wysłany: 2014-03-19, 19:00  


http://muzyka.onet.pl/new...filaktyki/d0fv8
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
fikustt 


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 11
Pomógł: 2 razy

 #589  Wysłany: 2014-03-19, 22:04  


Moze warto abys ty Aska czytala ze zrozumieniem. W modlitwie za kogos i wierzeniu w cud nikt o zdrowych zmyslach nie widzi nic zlego oprocz oczywiscie ciebie.Robisz na tym forum wrazenie jakbys miala ogromny problem sama z soba.Przykre,ze tutaj i teraz trzeba ci to pisaac.
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #590  Wysłany: 2014-03-19, 22:32  


uważam tak samo.
_________________
marysia5
 
solaar 


Dołączyła: 19 Mar 2014
Posty: 3

 #591  Wysłany: 2014-03-19, 22:49  


Przeglądam forum o d długiego czasu, moja przyjaciółka w styczniu odeszła na raka więc forum było dla mnie skarbnicą wiedzy.
Nigdy się nie rejestrowałam ale dziś musiałam bo mam już dość połajanek Joanny. To nie pierwszy i nie ostatni zapewne raz - wczoraj było ostrzej ale zostało wykasowane...
Kasi kibicuję od samego początku i o ile jestem w stanie zrozumieć to, że pilnuje się wątków merytorycznych tak ustawianie ludzi na wątkach kciukowych jest śmieszne i żenujące.
Nie masz monopolu na prawidłowość reakcji i komentarzy.
Tak jak napisała fikustt szkoda że tu i teraz....
Kasieńko przepraszam, musiałam.
 
Basia2000 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 546
Pomogła: 188 razy

 #592  Wysłany: 2014-03-20, 09:12  


Sytuacja Kasi w obecnej chwili wymaga ciszy i skupienia, Joanna to grzecznie proponuje. Ciszej moje Panie bez zbędnych reakcji i komentarzy, tak będzie najlepiej.
 
asiunia176 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2012
Posty: 284
Pomogła: 19 razy

 #593  Wysłany: 2014-03-20, 09:17  


Dać Wam nr do Kasi ? To Was zj... za to co piszecie !
Ludzie wystopujcie, chcecie pomóc to tak jak pisała Jo_a, zasponsorujcie wózek, kupcie konkretne odżywki itd.
Postawcie się w sytuacji Kaśki !
Uwielbiam Kaśkę i miałam okazję z nią pobyć, i wiem, że potrzebna jest pomoc a nie gdakanie !

[ Dodano: 2014-03-20, 09:19 ]
A co do modlitwy to jasne módlcie się, sama to robię, ale po co o tym pisać ! ?
 
butterfly 


Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 93
Pomogła: 18 razy

 #594  Wysłany: 2014-03-20, 11:11  


asiunia176, dzięki, masz rację całkowitą. Nie znam Kasi osobiście (niestety), ale gorąco Jej kibicuję choćby wirtualnie. Przykro tylko, że w obliczu tej sytuacji, jaką jest choroba, w niektórych odzywają się moralizatorskie tony.

Jeśli ktoś chce się modlić za Kasię, nikt mu tego nie zabrania, jedni trzymają kciuki, inni się modlą - i nie trzeba się z tym afiszować, wszak Bóg jeśli ma wysłuchać, nie lubi poklasku i szumu.

Co do sponsoringu, nie jestem w stanie kupić wózka (a wiem z autopsji ile takie cacka kosztują - sama niestety muszę korzystać z tego cuda), nie wiem jakie odżywki czy witaminy przyjmuje Kasia, w grę wchodziłaby ew. darowizna - skromna co prawda, ale jestem zdania, że każda złotówka się liczy. A do tego ważny jest czas.
Zbierane są środki w ramach 1%. I słusznie. Tak się składa, że "siedzę" trochę w temacie NGO. Są pewne procedury nie do przeskoczenia chyba i które mnie osobiście denerwują, a mianowicie to, ile Kasia dostanie w ramach 1% procenta będzie wiadomo w bodajże dopiero sierpniu br., US przekaże kasę na konto fundacji w październiku dopiero - tak to na ogół wygląda. Piszę o tym nie dlatego by zniechęcić kogokolwiek do przekazywania 1% (gdybym miała na to wpływ, do odpis byłby 3% + jeszcze kilka regulacji - ale to temat na inną politykę), bo to słuszna idea. Chciałam tylko zauważyć że wsparcie Kasi jest potrzebne na bieżąco, tu i teraz.

Nie wiem, czy mogę w Kasiowym pokoju pobałaganić trochę, ale tak pomyślałam, że może zgłosić historię Kasi do portalu siepomaga.pl i wypromować to na fb? poprzez tę stronę prowadzone są zbiórki na konkretne cele, na leczenie i rehabilitację również, ludzie wpłacają różne kwoty. Obsługa szybka. Nie wiem tylko, co się dzieje z pieniędzmi, jeśli nie uda się w ustalonym czasie zebrać założonej sumy pieniędzy tylko np. połowę. Ale to jest do sprawdzenia.

Kasiu, trzymaj się ciepło:) i wracaj, jakoś nudno tu bez Ciebie. I chciałabym móc usłyszeć kolejne kawałki w twoim wykonaniu.
Życzę Ci siły i spokoju.

Przepraszam, musiałam wyrazić swoje zdanie. Jeśli mój post naruszył regulamin/kogoś uraził - proszę Admina o usunięcie.
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #595  Wysłany: 2014-03-20, 12:20  


We Wrocławiu można bezpłatnie wypożyczyć wózek, trzeba wpłacić kaucję.
( wiem tylko, że wypożycza jakaś organizacja działająca przy kościele, mama kupiła używany wózek za 300 zł ktoś ze znajomych jej sprzedał)
Jak będzie taka potrzeba to się dowiem co to za organizacja, może w Warszawie też jest taka.
Pozdrawiam serdecznie
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #596  Wysłany: 2014-03-20, 12:50  


Moze ja powiem inaczej.
Jo_a miala na mysli konkretna realna pomoc chorym ( i wydaje mi sie, ze nie chodzi tylko o Kasie, ale i o ogół chorych).
Parafrazując - jeśli ktoś z uwaga i zrozumieniem czyta watek Kachy to wie jak wyglada sytuacja i doprawdy nie wiem, za co jest to trzymanie kciuków i wysylanie serduszek...
Najlatwiej jest wkleic kwiatek i napisac jeden za drugim, ze sie modli i mysli. Ale juz by cos zrobic realnie to trudniej. Po protu zaczac dzialac dla chorych. Sadze, ze i tego Kasia by chciala.

Sama nie moge czytac, tych kciukow i modlitw - trzeba miec troche empatii by wiedziec, ze teraz naprawde potrzeba tu spokoju.. A jak sie modlicie, dobrze - ale nie trzeba sie z tym afiszowac. Skad wiecie czy Kasia by sobie tego zyczyla..nie rodzina, czy znajomi.. ale Kasia?

Bardzo Was prosze o uszanowanie tego czasu i miejsca..
A Jo_a wie, chyba z wszytkich tu zgromadzonych, najlepiej co i jak by autorka chciala...co wypada, a co nie..
 
fikustt 


Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 11
Pomógł: 2 razy

 #597  Wysłany: 2014-03-20, 14:33  


To, ze trzymamy kciuki nie oznacza ze materialnie nie pomoglismy.Jedno nidewyklucza drugiego.Mi sie wydaje, ze dla wiekszosci chorych wsparciem jest wiedza ze zwlaszcza obce osoby wierza, kibicuja, modla sie.Nie mozemy Kasiu tego powiedziec wiec piszemy.
Jednak moze Kasia sobie tego nie zyczy.Dobrze w takim razie ze wiemy.Nikt juz teraz nie bedzie sie narzucal iuszanuje jej wole.Szkoda ze wczesniej nie zostalo to napisane, bo wiadomo kazdy jest inny.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #598  Wysłany: 2014-03-20, 17:06  


butterfly napisał/a:
wszak Bóg jeśli ma wysłuchać, nie lubi poklasku i szumu.


Tak.
I teraz w spokoju i ciszy, w myślach i sercu potrzymajcie Ją za rękę. Niech idzie spokojnie i nie samotnie.
Ma najlepszą opiekę.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #599  Wysłany: 2014-03-24, 09:04  


::rose::

żegnaj Kasiu...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group