1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Honorata - komentarze
Autor Wiadomość
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #76  Wysłany: 2012-05-07, 10:01  


Kochani - jestem. I bardzo przepraszam, że nie dałam rady pisać z Polski - siostra ma awarię z komputerem. Myślałam, że dostanę owsików na miejscu, tak bardzo chciałam sie z Wami podzielić tym co się działo. I bardzo za Wami wszystkimi tęskniłam. W tym pędzie i wielkim mieście jakim jest Wrocław, między szpitalem a dzieckiem, w tramwaju, taksówce, na zimnym szpitalnym korytarzu-tam wszędzie myślałm o moich przyciaciołach z forum. Co u was się dzieje? Bo ja po latach emigracji odkryłam po raz pierwszy w życiu, że to nie jest już moje miasto. Ludzie z mojej dzielnicy są już obcy, wszystko się zmieniło. No i mama... kochana moja. Taka dzielna. Nie wiem nawet od czego zacząć... Chyba od początku. Albo od końca. Mama dziś wychodzi do domu. Na drenie, który ma od operacji tzn. od 25 kwietnia. Ma go jeszcze nosić do końca przyszłego tygodnia, bo wtedy ma iść do szpitala na kontrolę. Mama przeszła lobektomię dolnej części prawego płuca, wraz z usunięciem węzłów śródpiersia (doktor mówi, że na wszelki wypadek).Czekamy teraz na wyniki około 1,5 tygodnia jeszcze. Doktor taki wspaniały, że słów brak, opiekował się mamą jak ja dziamdziakiem. A przystojny taki, że żeby mamę rozśmieszyć za każdym razem jak wchodził do mamy, mówiłam że ja jestem gotowa z miejca na to, żeby mi wyciął wszystko co tylko chce. Mama ryczła ze śmiechu. Ale naprawdę mówię Wam, choć to nie czas i miejce, że skubany taki był piękny, że wszystkie baby szły pod nóż jak baranki. I naprawdę wspaniały fachowiec. Bez bez niego mama nie dała by rady. I psychicznie i fizycznie. Anioł z nieba. I udało mi się mamie dostarczyć w niedzielę Stefka do parku szpitalnego. Pogoda była piękna, my na drugi dzień wyjeżdżamy więc po prośbach mamy władowaliśmy krewetkę do taksówki i wio do mamy. Biedna tak się cieszyła, bo cały czas tylko marzyła, by go zdążyć zobaczyć przed naszym odlotem. Wzruszyła się przeokropnie. No i ciągle mówi, że się wybiedziliśmy, bez domowych obiadków i nic małemu nie kupiła w prezencie. Taka jest mama. Więc żeby choć troszkę wnusia rozpieścić, mówi, że była w szpitalnym sklepiku i wyciąga z reklamówki...biszkopty. Wózek do totalnego czyszczenia [no] Ale nic to. Mama dziś w skowronkach !yes!yes! Mi serce rośnie. Siostry na posterunku, by robić zakupy i pomagać mamie. Ja będę już od tej pory przyklejona do komputera i skypa, by być z mamą i Wami. Wrócę tylko z zakupów, bo lodówka pusta i już doczytuję resztę tego co przegapiłam przez te dni i choć będę tęsknic za rodzinką i mamą to wiem, że jesteście tu i dzięki Wam mój świat się nie zawalił.
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #77  Wysłany: 2012-05-07, 11:03  


Honorato, dobrze się czyta takie fajne wieści. :)
Trzymajcie się dzielnie tak dalej. :)
Pozdrawiam Ciebie i serdecznie pozdrowienia dla Twojej wspaniałej, dzielnej Mamy. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #78  Wysłany: 2012-05-07, 12:46  


Honoatkobardzo mnie cieszą dobre wieści :) Martwiłam się już,że coś nie tak poszło,bo nic nie pisałaś.Pozdrawiam cieplutko :papap:
_________________
ewka
 
agamaz 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 2469
Pomogła: 246 razy

 #79  Wysłany: 2012-05-07, 16:10  


Witaj
Miło się czyta takie radosne wieści.
Najważniejsze,że operacja już za mamą ( miłe wspomnienia zostaną w postaci przystojnego lekarza ) a teraz tylko rekonwalescencja ,ale przy tak wspaniałych córkach to mama biegusiem dojdzie do zdrowia [yee] [yee]
Pozdrawiam _littleflower_
_________________
aga
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #80  Wysłany: 2012-05-07, 19:36  


Ulżyło mi,
Zastanawiałem się nad różnymi scenariuszami.
Cieszę się że wszystko idzie zgodnie z planem, gratuluję :flower:
_________________
romek
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #81  Wysłany: 2012-05-07, 20:00  


Honorato ,dobrze że przywiozłaś dobre wiesci ::dance::
Wspaniale ,że mama Was zobaczyła na pewno nabrała chęci do walki a co za tym idzie na pewno lepsze samopoczucie :uhm!:
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #82  Wysłany: 2012-05-07, 20:00  


Honorata, No nareszcie się odezwałaś (ufff) :mrgreen: aż mnie się buźka cieszy jak czytam takie wieści :) Super !
Honoratka cieszę się razem z Wami !

Pozdrawiam |uscisk|
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #83  Wysłany: 2012-05-07, 20:51  


Moi kochani - jakże dobrze być tu z Wami, choć serce tęskni za mamą i Polską. Ale cóż, takie życie. Mamcia już oglądała swoje ulubione programy w domku, gotowała ("ręce mam przecież zdrowe"). Wyniki w przyszłym tygodniu, w czwartek. Dzieki Wam jestem wśród przyjaciół, choć niby sama w domu. Właśnie nauczyłam się zdejmować szwy. Rozłupałam Darkowi pół głowy by je wydostać. :mrgreen: Chłopina nawet nie pisnął. W międzyczasie Stefek darł się bo bidak ząbkuje-normalnie dom wariatów. Ten tu z szwami a tamten z paracetamolem dla dzieci, a ja poprostu muszę robić za służbę zdrowia. A mi ten piękny doktorek to nic nie chciał wykroić. Daro mówi, że jak jeszcze raz o nim coś powiem, to mam się pakować i spiep....ać :twisted: I doktorek może mnie nawet przerobić na mielone, ale jak jeszcze raz coś o nim powiem to on chyba oszaleje :dev: Daro miał tzw. tłuszczaki na głowie i choć mama dokładnie poinstruowała mnie jak to zrobić, musiałam użyć trochę siły. Kolejne szwy do zdjęcia w przyszłym tygodniu z pleców. Daro usunął też znamię, które nie podobało się lekarzowi. A teraz ja muszę zdejmowac szwy i jeszcze człowiekowi pomarzyć nie wolno. Mama mówi - nie drażnij chłopa bo się wścieknie z zadrości i pójdzie w czorty. A gdzie on ma niby pójść - jak ja piekę najlepsze ciasta i gotuję najlepsze zupy? ;)
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #84  Wysłany: 2012-05-07, 20:58  


Honorata napisał/a:
A gdzie on ma niby pójść - jak ja piekę najlepsze ciasta i gotuję najlepsze zupy?

Otóż to :brav:
Gdzie mu będzie lepiej [hehm]
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #85  Wysłany: 2012-05-07, 21:01  


Honorata napisał/a:
A gdzie on ma niby pójść - jak ja piekę najlepsze ciasta i gotuję najlepsze zupy? ;)

:-D

[ Dodano: 2012-05-07, 21:01 ]
cleo33 napisał/a:
Gdzie mu będzie lepiej [hehm]

Dokładnie TAK :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #86  Wysłany: 2012-05-08, 18:52  


Nie będę wypowiadać się w kwestii zupy i ciasta... odrobina chili nikomu nie zaszkodziła, a wpływa zbawiennie na cały układ trawienny, na oczy też pomaga....
Myślę, że skoro Ty zajęta jesteś Mamusią i Stefciem, to on bidulek musi znaleźć jakieś wyjście z sytuacji i od czasu do czasu zrelaksować się z jakąś skośną kucharką...

Honoratko mam nadzieję że oboje z Darkiem zwrócicie szczególną uwagę na to nieszczęsne znamię..., pamiętaj że lepiej na zimne dmuchać niżeli...
:flower:
_________________
romek
 
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #87  Wysłany: 2012-05-08, 19:59  


Romanie - o innych kucharkach mowy być nie może. Co innego gadanie o doktorku a co innego mieszanie w ... garach ;) Zgodnie z angielską zasadą "My kitchen-my rules" (moja kuchnia - moje zasady). Znamienia już nie ma, poszło pod nóż i to z sporym marginesem, bo Daro ma aż 4 szwy na plecorkach. Za tydzień w czwartek Daro ma wyniki histopatologiczne. To znamię nie zmieniało się ani nie swędziało. Dwa lata temu lekarz w prywatnej klinice powiedziała tylko że to znamię jest atypowe, więc teraz w tym całym strachu z mamą nakłoniłam go by je wreszcie usunął. Trzeba czekać cierpliwie na wyniki badań. I mamy i Dara. Roman jak czytam o tych Twoich kwiatkach w ogródku to mi się marzyciel włącza...Robótki w ogrodzie mmmm :sun:
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #88  Wysłany: 2012-05-10, 14:24  


Marzyciel się włącza :mrgreen:

Witaj Marzycielko :flower:
Życie ma to do siebie, że po tych najsłodszych marzeniach najczęściej budzi nas solidnym kopniakiem w dpę, a to ze względu na sympatię jaką do nas czuje, bo mogło skopać nam żebra, które są bardziej wrażliwe i dłużej bolą...

Zanim można obejrzeć i powąchać kwiatuszek... trzeba solidnie się nagimnastykować, ale... warto, dla tej jednej ulotnej chwili...

Może jestem już przewrażliwiony, ale naprawdę trzeba uważać na siebie, i naszych ukochanych... to nasze życie jest tak ulotne... :flower:
_________________
romek
 
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #89  Wysłany: 2012-05-10, 21:04  


Honorata, skoro piszesz to pewnie nie śpisz i nie śnisz ;)
Tak więc to prawda :)
Nawet sobie nie wyobrażasz jak dobrze się robi na serduszku czytając takie wieści :)
Ja, mimo iż w tej chwili lekko zaryczana - uśmiechnęłam się :)
Cieszę się razem z Wami :)
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #90  Wysłany: 2012-05-11, 10:46  


Honorata, kibicuję Ci a właściwie Twojej Mamusi,od samego początku i teraz cieszę się z tak dobrych wiadoości. |uscisk|
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group