1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz złośliwy jajnika prawdopodobnie przerzutowy
Autor Wiadomość
Kasiek4123 


Dołączyła: 26 Lip 2016
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2016-07-26, 21:13  Guz złośliwy jajnika prawdopodobnie przerzutowy


Proszę o pomoc nie wiem co oznacza mój wynik badania PET
moje rozpoznanie ognisko meta w jajniku lewym stan po zabiegu operacyjnym 06.2016
problem kliniczny poszukiwanie ogniska pierwotnego.

Zgrubienia śluzówek w lewej zatoce szczekowej, bez wzmożonej aktywności.
Wzmożony metabolizm glukozy w węzłach chłonnych nadobojczykowych lewych(SUVmax4,1 wielk 6 mm), mierne pobudzenie także po stronie prawej( SUV max 2,6)
Miąższ płucny bez strukturalnych i metabolicznych zmian ogniskowych.
Obustronne węzły pachowe z aktywnością nieco poniżej tła (SUVmax 1,7 wielk do 5 mm)najpewniej odczynowe.
Wzmożony metabolizm w ścianach przełyku a całej jego długości ,przede wszystkim nadwpustowo(SUV max 4,7) prawdopodobnie stan zapalny.
Wątroba ,śledziona ,nadnercza i trzustka bez zmian ogniskowych,wykazują fizjologiczny metabolizm glukozy.
Rozlane obszary aktywnosci w ścianach żołądka (SUV max 4,0) prawdopodobnie odczyn zapalny.
Wzmożony metabolizm glukozy w węzłach chlonnych:
-przeponowych górnych prawych(SUV max 9,0 wielk 12 mm)
- przeponowych dolnych poniżej wpustu (SUV max 5,2 wielk 17 mm)
- pakietach węzłów przyaortlanych i okołokawalnych obustronnie,na wysokości L 1-L3.
Najwiekszy pakiet po stronie lewej( SUVmax 6,4 wielk 37×21 mm)
Nierownomierny metabolizm glukozy w macicy,z najbardziej intensywnym ogniskiem( SUVmax 6,5 w części tylnej po stronie prawej
Uklad kostny- fizjologiczna dystrybucja radioznacznika.
Wniosek
Obraz PET przemawia za ogniskami meta w węzłach chłonnych jamy brzusznej,nadprzeponowych,oraz prawdopodobnie nadobojczykowych.
Ognisko w macicy może odpowiadać zmianie pierwotnej- do konsultacji ginekologicznej.
W pozostałych narzadach i tkankach nie stwierdzono zaburzeń metabolizmu glukozy,ktore mogłyby sugerować proces npl.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-07-26, 23:26 ]
Każda historia choroby ma swój własny wątek. Twój post został przeniesiony i proszę tutaj kontynuować pisanie.

[ Dodano: 2016-07-26, 23:29 ]
Dzięki
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2016-07-26, 22:39  


Kasiek4123 napisał/a:
stan po zabiegu operacyjnym 06.2016

Proszę coś więcej o zabiegu napisać i jaki był wynik operacji.

Radiolog opisujący wynik PET sugeruje, że w macicy może znajdować się główne ognisko choroby nowotworowe i to trzeba przebadać ginekologicznie. Poza tym sugerowane są przerzuty w węzłach chłonnych w j. brzusznej, nadprzeponowych i podejrzenie również przerzutowe budzą węzły nadobojczykowe.

Trzeba jak najszybciej pobrać materiał do badań hist.pat, żeby zbadać z czym masz do czynienia bo wygląda to na toczący się proces nowotworowy.

pozdrawiam.
 
Kasiek4123 


Dołączyła: 26 Lip 2016
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2016-07-26, 23:11  


Rozpoznanie zasadnicze: guz lewego jajnika.(D27. N83.2)
Leczenie: wykonano zabieg laparoskopowego usuniecia lewych przydatków w reżimie onkologicznym.
Wynik badania histopatolohicznego:
Nisko zróznicowany rak gruczołowy jajnika najprawdopodobniej przerzutowy. Zmiana pierwotna może znajdować się w przewodzie pokarmowym.
bad IHC:
CK7 ogniskowo+
CK20 ogniskowo+
WT 1, CA 125 (-)
CD×2 +++
Jajowód bez zmian morfologicznych.
 
Kasiek4123 


Dołączyła: 26 Lip 2016
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2016-07-28, 21:05  


Witam czy ktoś potrafi mi pomóc i napisać coś na pytanie które wczesniej zadałam?
Pomożcie zlecili mi kolejne badanie tym razem gastroskopie ktora badzie pod koniec sierpnia a ja nie wiem czy mogę dalej czekać.
Prosze o pomoc
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2016-07-29, 11:05  


Jakie jest Twoje zasadnicze pytanie? Czy możesz czekać? Tego nie można ocenić bez badania pacjenta. Masz zmiany nowotworowe w węzłach chłonnych, macicy i zmiany nieokreślone w przełyku i żołądku. W takich wypadkach nie można wszystkiego zoperować lub naświetlić, leczeniem ogólnym jest chemioterapia. Ale żeby dobrać leki do chemioterapii trzeba ustalić jaki konkretnie to rak. Radiolog na postawie wielkości SUV max typuje że ognisko pierwotne jest w macicy, natomiast patolog po przebadaniu guza wskazuje raczej przewód pokarmowy. Zwykle uważa się wyniki histopatologii jako bardziej pewne i pewnie dlatego masz skierowanie na gastroskopię. Termin trochę długi, to jest rutynowe badanie które można zrobić w każdym szpitalu i nie powinnaś czekać dłużej niż kilka dni. Gdzie się leczysz, czy to jest jakieś Centrum Onkologii? Powinnaś mieć założoną kartę DiLO i diagnostyka powinna iść dosyć szybko. Nie piszesz o wszystkim np czy zostałaś przebadana przez ginekologa i sprawdzono sugerowane przez radiologa zmiany. W leczeniu raka zawsze warto przeć na przyśpieszenie diagnostyki - jak bardzo jest to pilne to Ty możesz ocenić na podstawie Swojego samopoczucia (ogólnego, czy czujesz się słabo, masz jakieś bóle itp).
_________________
sprzątnięta
 
Kasiek4123 


Dołączyła: 26 Lip 2016
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2016-07-29, 16:06  


Witam problem z tym że już od usunięcia guza mam założoną karte onkologiczną. Wczoraj byłam prywatnie u innego lekarza i ten kazał sobie przypowieść materiał z mojego guza i powiedział że podda go dodatkowym badaniom. Gastroskopie robiłam pół roku temu i nic tam nie było, przed operacją było łyżeczkowanie macicy i pobrane próbki też nic nie wykazały. Jak dla mnie to tam nie było wczesniej ogniska pierwotnego. Ciagle jakby robiono mi badania po łebkach ale może ten lekarz okarze się dokładniejszy.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2016-07-29, 20:20  


Dosyć często badania robione "profilaktycznie" są jakby mniej dogłębne. Teraz masz wynik PET i każdy z lekarzy zwróci uwagę na sprawy które były przedtem słabo zaznaczone lub zlekceważone bo teraz wiadomo że szuka się raka. Ja bym jednak powtórzyła i gastroskopię (czy poprzednio były pobierane wycinki?) i łyżeczkowanie macicy (teraz z PET wiadomo więcej o podejrzanej lokalizacji). Zwłaszcza w żołądku bywa tak że z zewnątrz widać tylko lekkie zapalenie a w ścianie rozwija się nowotwór. Przed badaniem pokaż wynik PET lekarzowi niech wie że trzeba dobrze poszukać.
Jak masz kartę DiLO to idź się wykłócać o termin gastroskopii, masz raka i należy Ci się szybka diagnostyka po to jest ta karta. Jak Ci pisałam to jest badanie do którego nie ma długich kolejek.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group