1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz szczytu prawego 33/37/57 mm
Autor Wiadomość
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #76  Wysłany: 2011-02-08, 19:01  


Być może są to przerzuty do mózgu, mój Tato jak był w złym stanie też się tak zachowywał - mówil, ze się dziwnie na niego patrzymy, krzyczał na mamę, że Go bije itp.

Trzymaj się dzielnie!!!! Ile nam siły trzeba i jakie pkłady jej musimy wykorzystać wiemy tylko my, którzy towarzyszą chorym bliskim.
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #77  Wysłany: 2011-02-08, 21:29  


mama przed chwilą mnie nie poznała, nie potrafiła powiedzieć kto ja jestem i kim jest mój mąż dzieci nasze poznała.
Dodatkowo od 3 dni robi jej się wylew w prawym oku i boli ją to oko. czy ten stan spowodowany jest morfiną czy może czymś innym? Ogólnie albo jest przestraszona albo zła. Dziwnie patrzy w ściany albo w sufit. Czasami jest nieobecna. Nie potrafi odpowiedzieć czy chce pić, czy jeść czy jej zimno. Nie potrafi zdefiniować.na wszystko odpowiada nie.
Może powinniśmy na jakieś badania ją zabrać ? Robiliśmy tylko badanie krwi.
 
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #78  Wysłany: 2011-02-08, 22:25  


Spike czy Wy macie jakąś pomoc z Hospicjum???

Może ktoś do Was przyjedzie i oceni czy można jakoś jeszcze pomóc

Myślę, że trzeba być przy mamie teraz blisko.....ale to napewno robicie!!!

Wiesz, że niepoznawanie najbliższych to nie jest dobry znak....

Trzymajcie się mocno!!!
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #79  Wysłany: 2011-02-09, 00:00  


Kasieńko KOchana
Boże, nie chce pisać tak okrutnych słów, ale takie zachowanie Mamuni to chyba jednak dowód na przerzuty do mózgu :-(


Przykro mi ogromnie...
Przytulam...
_________________
Katarzynka36
 
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #80  Wysłany: 2011-02-09, 11:59  


dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i zainteresowanie pomimo swoich klopotów jesteście ze mną.
Mama dziś zapomniała że jest chora i bardzo dziwiła się że ja prawa łopatka boli. nie wiedziała od czego. dzwoniła do niej swietłana - moja bratowa a mama do niej powiedziała: wiesz swietłana chodzi po podwórku z dzieciakami i nie chce do mnie przyjść a ja muszę jechać z hubisiem (moim synem) do szpitala.
ugotowałam mamie rano kluski lane na mleku
zjadła cała miskę. Zauważyłam ze jak lepiej psychicznie to wtedy jest bardziej bólowa a jak ma od poniedziałku takie jazdy z zapominaniem to fizycznie jest trochę sprawniejsza.
mama jest pod opieką hospicjum domowego od października 2010 r.
Własnie za 2 h ma być dr z pielęgniarka
Czego się dalej spodziewać?
 
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #81  Wysłany: 2011-02-09, 12:48  


spike40,
nie wiem co ci powiedzieć.......
wszystko wskazuje na to,że nie jest dobrze,że w główce mamy coś się niedobrego dzieje,musicie mieć teraz jescze więcej siły,różne są objawy przerzutów do mózgu,mój wujek np.oprócz tych objawów które opisujesz ,stał się jak dziecko,potrafił cały dzień bawić sie nitką,mysląc,że to samochodzik
przykre to wszystko,patrzeć jak ukochane osoby zmieniają się w inne osoby,ale może w tym imaginowanym świecie jest im lepiej....
życzę dużo siły i dużo zdrówka
 
Lena W. 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 423
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 51 razy

 #82  Wysłany: 2011-02-09, 13:54  


W całym swoim nieszczęściu w trakcie choroby,a pozniej i smierci Męża,jak by to okrutnie nie brzmiało,dziękuję Bogu za to że nie miałam do czynienia z tak okrutną zmianą osobości Kazimierza. Owszem,były i zaniki pamięci,i agresja,ale nie w tak zaawansowanym stopniu.
Kasiu,dużo siły Ci życzę. Porozmawiaj z pielegniarką. Może cos Ci wyjasni odnośnie zachowania mamy.
_________________
Resurgam!
 
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #83  Wysłany: 2011-02-09, 22:41  


była dr i pielegniarka, podłaczyły mamie kroplówki zaraz zejdzie ostatnia. Mama po kroplówkach ozywiła się trochę, lepiej rozmawia, bardziej kojarzy.
Dziękuję Wam bardzo dziewczyny!!!! Nawet nie wiecie ile znaczy dla mnie ciepłe słowo.
 
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #84  Wysłany: 2011-02-11, 20:00  


kolejny dzień podaję kroplówki sól i glukozę, mama duuuużo lepiej. Oby tak dalej :)
 
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #85  Wysłany: 2011-02-12, 07:52  


mamę właśnie zabrała karetka na sygnale.
wstała w nocy miała omamy chciała wyjsć do siebie do domu ubrała się i spadła ze schodów z 1 pietra. ma bardzo potłuczoną twarz. Nos złamany, rozpłatana wargę na pól chyba złamany palec u ręki a co jeszcze nie wiadomo. Bardzo leciała krew z buzi i nie wiadomo czy ze środka czy z wargi.
Za karetką pojechał Adam bo mi zrobiło się tak bardzo słabo że myslałam że zemdleje. Najgorsze jest to że chciała otworzyc balkon a tam o zgrozo nie ma balustrady!!! Będe musiała chyba z nią spać w pokoju. Jest pobudzona ale mówi od rzeczy. Że siedzi w norze a tam tyle śniegu, że bardzo zmarzla że dzieci i jakies siksy hałasuja, że jakaś babka do niej przyszła itd....
Coraz bardziej prawdopodobna staje się wersja że mama ma niestety przerzuty. mam nadzieję że w Grodzisku w szpitalu zrobią jej TK głowy
 
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #86  Wysłany: 2011-02-12, 13:13  


Kasieńko
:shock:
Otwieram komputer a tu takie wieści od Ciebie...
Kasiu, przykro mi ogromnie. Wyobrażam sobie jaki horror przeżyliście:(
te omamy to na 99% objaw przerzutów:(
Mam nadzieję tylko, że Mama przez ten upadek nie ma jakis obrażeń wewnetrznych... nie daj Boże jakiegos krwotoku wewnętrznego:(

Napisz koniecznie co się dowiedzieliście w szpitalu, co lekarze powiedzieli?

ściskam Cię mocno
I dużo siły, bo to trauma okrutna:(
_________________
Katarzynka36
 
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #87  Wysłany: 2011-02-12, 18:55  


przywieźliśmy mame do domu. Robili jej 2 x tk głowy (nie wiem dlaczego 2 x ) podobno przerzutów nie ma. czy to mozliwe że sa takie zmiany w zachowaniu?
mama wszystko od stycznia bierze tak samo. Gdyby to było od morfiny to czy byłyby 3 dni ok a kolejne 3 z omamami zwidami. Ona widzi zupełnie inny świat. w szpitalu się rzucała że małpy chodza po scianach. wyrywała się . Cud że nigdzie nie jest połamana. Wyglada strasznie: nos fioletowo czarny popodbijane oczy, wyrwany kawałek wargi dolnej prawdopodobnie zębami przy upadku. dosłownie ma jakby wyrwany kawałek wargi wielkości 1 cm na 05 cm. zdarta i zbita broda i straszne wybroczyny na twarzy. w domu była na mnie zła że zostawiłam ja w nocy w "tamtym" domeczku. Ona tam strasznie zmarzła a ja ją tam zostawiła. tam było tylu ludzi 10 osób i 2 psy........
bardzo się o nią martwie. Nie zdecydowaliśmy się na pozostawienie jej na obserwacji w szpitalu bo weekend i nikt nie będzie koło niej chodził. Co to wszystko znaczy????? Dlaczego mama tak się zmienia????
 
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #88  Wysłany: 2011-02-12, 23:59  


Kasiu, straszne to co napisałaś.
To choroba tak mamusie zmienia.
Takie zmiany osobowości, są opisywane tutaj:
http://www.forum-onkologi...ko-vt947,45.htm
Trzymaj się.
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #89  Wysłany: 2011-02-13, 11:47  


Kasiu, a czy stwierdzono obrzęk mózgu?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #90  Wysłany: 2011-02-13, 13:05  


nie stwierdzono obrzęku ale p. doktor dał na zaś zlecenie zrobienia TK z dopiskiem PILNE bez daty wystawienia tłumacząc że u osób biorących silne leki takie jak mama obrzęki i krwiaki mogą wystąpić później i gdyby pojawiły się dodatkowe objawy neurologiczne mamy wpisać datę i z tym zleceniem pilnie przyjechać na TK głowy. Wypisał to na zśs by nie tracić wtedy czasu na biurokrację. Muszę przyznać że nie często spotykam się z taka życzliwością ze strony lekarza.
Czy te dziwne zachowanie mamy może być wynikiem brania morfiny? Takie jady zaczęły się od zeszłego poniedziałku i co dziwne po prawie 2 miesiącach brania MST i raz występują innym razem nie. Objawy te nasiliły sie po upadku ze schodów. co zauważyłam że mimo wszystko to nie jest non stop.Np przy dłuższej rozmowie która prowadzę z mama wszystko przez 10 min jest ok i nagle opowiada jakieś dziwne historie albo patrzy na mnie i mówi stoisz na boku czemu tak dziwnie stoisz. Nie wiem teraz jaki będzie dzień ten dobry czy zły bo teraz jej samopoczucie dobre i złe nie dzieli się na doby tylko na godziny. zaobserwowałam równiżz że jak mama psychicznie lepiej się czuje to jest bardzo bólowa a jak psychicznie gorzej to fizycznie bez żadnych problemów jakby była zdrowa. Był nawet jeden dzień gdy mama zapomniała ze jest chora ponieważ ze zdziwieniem zapytała kurna czemu mnie tu przy łopatce tak strasznie boli...? Tym bardziej zdziwił mnie wynik TK że nie ma przerzutów. opisu nam nie dali niestety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group