1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca - resekcja i przerzuty
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #136  Wysłany: 2011-08-21, 17:16  


W CO pielęgniarka-sekretarka wszystko sama kopiowała co było potrzebne lekarzowi.
Np. miałam chyba ze dwa wypisy podpisane przez moją panią doktor prowadzącą, i jeden był dla pana doktora od naświetlań (specjalnie dla niego). To lekarz od naświetlań nie chciał oryginału. Powiedział, że oni oryginałów nie biorą. :?ale??:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #137  Wysłany: 2011-08-21, 17:27  


JustynaS1975 napisał/a:
To lekarz od naświetlań nie chciał oryginału. Powiedział, że oni oryginałów nie biorą. :?ale??:


a u nas.... biorą wszystko i do wszystkich działów i Oddziałów trzeba mieć skierowanie - INACZEJ NIE PRZYJMĄ
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #138  Wysłany: 2011-08-21, 20:18  


Teresko
A jak się Mąż czuje teraz? jak bóle głowy?

ściskam
_________________
Katarzynka36
 
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #139  Wysłany: 2011-08-21, 20:30  


asereT, chyba nie masz innego wyjścia, jak poprosić o teczkę chorobową męża i wszystko sobie skserować.
Ja orginałów pilnowałam, dawałam tylko kopie, ale i tak pytali czy mogą tą kopię zatrzymać, orginałów nigdy nam nie zabierali.
Jesteś bardzo zaradna, to napewno z tym sobie poradzisz :)

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #140  Wysłany: 2011-08-21, 21:18  


Ela1 u nas w Ś.C.O wręcz domagają się oryginałów, a jak bardzo się upierasz, że nie masz nawet ksero, to odsyłają Cię na zewnątrz gabinetu gdzie wisi zawiadomienie : " prosimy o kserowanie kart, przed wizytą w gabinecie"..no i to ksero możesz sobie zatrzymać, a oryginał ląduje w kartotece.. jak już wcześniej pisałam zrobiłam sobie w domu 2 egzemplarze "na kolorowo" ksero p co wyglądało jak oryginał... no i teraz nie mam nic. Dodam jeszcze, że jeśli ktoś chce skserować sobie dokumentacje zawartą w kartotece, to niestety musi wystąpić do kierownika (lub jego z-cy) działu rejestracji z pismem motywującym po co, na co lub dlaczego, czy do czego nam są potrzebne ksera. Pismo takie jest rozpatrywane, ale nie od razu. Informacja taka widnieje napisana dość dużą czcionką i wywieszona na oknach rejestracji. Z oryginałów jakie posiadam to są karty wpisowe z Oddziałów bez ostatniej czyli chemioterapii, bo lekarz stwierdził, że leczenie nie jest zakończone i nie wyda ..tak Bogiem a prawdą, to ja nie wiem jaką chemię podawali mężowi.. zbywani byliśmy w tym temacie. Zapytałam neurologa o to tłumacząc, że mogą o to pytać w W-wie..no to napisała mi na karteczce: DDP 150 mg (130 po zmniejszeniu),
NVB 50 mg (40 po zmniejszeniu)
+ p/wymiotne, osłonowe i furasemid
no i teraz wiem co brał, ale wiem dopiero od 21 lipca, a mąż chemię zakończył 12 stycznia

[ Dodano: 2011-08-21, 21:39 ]
Katarzynka36 napisał/a:
Teresko
A jak się Mąż czuje teraz? jak bóle głowy?

ściskam


Katarzynka 36 mąż jest cały czas na sterydach, co prawda 21 lipca dr neurolog zaleciła by je zmniejszać po trochu, dała rozpiskę aby co 4 dni zmniejszać o 1... i w dniu 17 sierpnia powinniśmy brać już tylko 1 mg dziennie, ale na wizycie w RTH wspomniałam o tym i Pani dr powiedziała, żeby nie schodzić do 1 i za 4 dni 0,5 tylko utrzymać aż do naświetlań te 2 mg.. a mąż po nich niby nie odczuwa żadnego bólu głowy, nie ma zachwianej równowagi, żadnych zachwiań czy tików, samochód prowadzi codziennie... tylko że okropnie puchnie.. kark zrobił się jak u kulturysty, twarz obrzmiała jakby go pszczoły czy szerszenie pożądliły, i brzuch ma jak ciężarna kobieta... A ogólnie jest pełen optymizmu, ma ogromne plany do zrealizowania... a i na "Warszawę" w lipcu obraził się, bo go nie chcieli operować... i tak do czwartku wbijaliśmy mu do "jego pustej głowiny", wbijaliśmy tzn, ja, cała rodzina i lekarze..wszystkich specjalności, nawet sama pani dr radioterapeuta.. powiedziała" "wielka szkoda, że zrezygnował Pan z szansy w Warszawie.."

[ Dodano: 2011-08-22, 15:02 ]
UFFFFFFFFFFFFFFF nareszcie po zażartej walce i piśmie do Kierownictwa Działu Rejestracji odzyskałam oryginał konsultacji odbytej w COI w Warszawie oraz skierowanie z CHTH do RTH.. i jutro jedziemy bladym świtem do stolicy....
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #141  Wysłany: 2011-08-22, 17:41  


asereT napisał/a:
i jutro jedziemy bladym świtem do stolicy....

stolica zaprasza ;)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #142  Wysłany: 2011-08-22, 18:20  


Ja uważam, że prowadzenie samochodu mąż powinien ograniczyć do minimum...ale do stolicy zawsze może go ktoś przywieść.
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #143  Wysłany: 2011-08-23, 20:48  


Witam.
Wyjechaliśmy rankiem ze Skarżyska (nocowaliśmy u córki) do Warszawy..podróż była z przygodą... na drodze była kraksa, i przymusowy postój. 2 wozy straży pożarnej rozcinało samochody.
W Warszawie powinniśmy być na 7,40, a dotarliśmy na 8,50.
Jednak rejestracja tam sprawnie działa i już o 9 30 mąż był zarejestrowany ( w gabinecie, który wskazał neurochirurg)
W piątek zadzwoniłam tam, upewniając się czy będziemy przyjęci Pani zapisała nas w zeszycie na konsultację pytając od kogo mamy ostatnią kartę konsultacyjną i prosząc by przytoczyć co zawiera ta karta konsultacyjna z ich centrum.
Więc dziś po zarejestrowaniu grzecznie przeszliśmy do zatłoczonej poczekalni pod gabinet teleradioterapii...Tam też nie czekaliśmy zbyt długo..bo około 30 - 40 minut...ale zdziwienie nasze nie miało granic, gdy Pani doktor przejrzała nasze wszystkie karty historii choroby i stwierdziła, że to nie tu powinniśmy się zgłosić... spojrzała na podpis lekarza..i z uśmiechem powiedziała, że ten pan dr słynie z mylnego kierowania pacjentów. Bo Ona czyli pani dr zajmuje się pierwotnymi guzami mózgu na nie przerzutami. Jednak była bardzo uprzejma i gdy poprosiłam by sprawdziła, że ja wszystkie dane podałam w piątek telefonicznie i można było to wtedy sprostować, i mogłabym w ten sam dzień - piątek ustalić termin w poradni RTH Chorób klatki piersiowej i płuc... Pani dr przeprosiła w imieniu koleżanki, która popełniła gafę... podała nam numery gabinetów (4), pod którymi możemy ustalić termin wizyty w którymś z wymienionych. Było ciężko coś znaleźć na szybki termin .ale załatwiłam udało mi się zapisać męża do pani profesor Lucyny Kępka , która tam konsultuje raz w tygodniu..i do niej zapisałam męża.. a sekretarka medyczna była tak serdecznie nastawiona, że już nie muszę się rejestrować, bo sama zarejestrowała a my mamy tylko wcześnie rano usiąść pod gabinetem!!i znów jedziemy do W-wy w czwartek!!!!
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #144  Wysłany: 2011-08-23, 21:19  


czyli pod górkę [__]
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #145  Wysłany: 2011-08-23, 21:23  


JustynaS1975 napisał/a:
czyli pod górkę [__]


niestety, cały czas..i wciąż... ale............. no właśnie Ja się nie poddam...
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #146  Wysłany: 2011-08-23, 21:24  


Ech szkoda gadać "nooo"
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #147  Wysłany: 2011-08-23, 21:27  


asereT napisał/a:
niestety, cały czas..i wciąż... ale............. no właśnie Ja się nie poddam...

przesyłam do pomocy świetlny miecz |kill|
:)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #148  Wysłany: 2011-08-23, 21:56  


JustynaS1975 napisał/a:
przesyłam do pomocy świetlny miecz |kill|


przydałby się ten miecz, ale lepsza by była bomba, lub granat z odbezpieczonym zapalnikiem, bo dziś to horror i :storm:
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #149  Wysłany: 2011-08-23, 21:57  


Ale ja dla pewności numerek do rejestracji bym wzięła.
_________________
sprzątnięta
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #150  Wysłany: 2011-08-23, 22:02  


gaba napisał/a:
Ale ja dla pewności numerek do rejestracji bym wzięła.
, nie ma chyba takiej potrzeby, bo mam zrobiony wpis do kontrolki i odnotowane, wpisane jest także w komputer..
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group