1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca prawego.
Autor Wiadomość
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #301  Wysłany: 2011-05-06, 00:09  


Anelia napisał/a:
Zaglądam i ..... cisza... :uuu:
DSS i moderatorzy to milczenie z Waszej strony oznacza ,że na prawdę nie mam już co liczyć na Wasze podpowiedzi ?

Droga Anelio.
Odpowiedziałabym Ci z całą pewnością wcześniej, gdyby nie to, że.. czasami mnie (lub innych Moderatorów) po prostu na forum nie ma. Tak się składa, że każde z nas ma jeszcze:
• pracę zawodową, z której się utrzymuje
• życie prywatne i rodzinne; często małe dzieci (ja na przykład mam troje malutkich)
• czasem urlop (lub chorobę)
• czasem inne życiowe okoliczności zmuszające do przerwy w pracy na forum.

Mnie na przykład do takiej przerwy zmusił w ostatnich dniach brak.. komputera. "Zdrowego" - bo swoje dwa miałam nadal, tyle, że z zainfekowanym przez moje dzieci (a raczej przez ich gierkę) i padniętym systemem.
Zatem by móc odpowiedzieć na Twój apel (oraz pytania innych) - musiałam najpierw reanimować swoje komputery, co nie przyszło mi łatwo, bo informatykiem nie jestem.
Poza tym - na forum przybywa dzień w dzień przeciętnie ok. 100 nowych postów. Pewnie, że część z nich stanowią 'kciuki' - jednak przynajmniej połowa to prośby o pomoc i wskazówki. Wszystkie te pytania są jednakowo ważne, a jednak wiele z nich będzie musiało poczekać na odpowiedź, bo nasze możliwości -przede wszystkim czasowe- są niestety ograniczone.
Pracuję też w Fundacji i odpowiadam na masę maili, które trafiają tam z prośbą o pomoc.. A czasem, w ramach pracy w Fundacji miewam kilkudniowe wyjazdy.
Wracam na forum a tu taki granat w łeb.

Nie gorączkujcie się tak dziewczyny, bo nikt tu ze złej woli nie milczy. Po prostu też jesteśmy ludźmi i z różnych przyczyn czasem nie możemy w danej chwili pomóc.
Moim marzeniem swojego czasu było zatrudnić i zorganizować na forum dyżury współpracujących lekarzy - tak, by nikt bez odpowiedzi długo nie pozostawał.
Niestety krucho w naszym kraju z pozyskaniem środków na działalność społeczną - więc na tę chwilę wypada ten zamysł porzucić.

Nie wzywajcie nas więc dziewczyny do tablicy - robimy co możemy, zapewniam Was.

Anelio, wracając do postawionego przez Ciebie pytania - ewentualna powtórna radioterapia wydaje się być jedynym sensownym rozwiązaniem, które można by rozważyć.
Warunkiem jest remisja po poprzednim naświetlaniu oraz dobry stan ogólny i - co się z tym wiąże - brak ryzyka wystąpienia powikłań związanych z ponownym napromienianiem.
Myślę, że po TK będzie można już sprawę ocenić i podjąć ostateczną decyzję.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #302  Wysłany: 2011-05-06, 21:42  


DumSpiro-Spero, [usmiech] dziękuje za odpowiedz. Wcześniej byłam rozczarowana tym milczeniem, bo myślałam,że jednak już mi nie podpowiesz co powinno się dalej zrobić a czego nie. Teraz jednak jestem mile rozczarowana Twoją obecnością w moim poście:) jak i Twoją odpowiedzią , dlaczego nie piszecie :)
Głupio mi troszkę, bo my którzy mamy bliskich chorych i mętlik w głowie często zaślepieni tym wszystkim nie myślimy o tym,że i Wy macie przecież Swoje życie prywatne (pracę, rodziny, obowiązki ) i Swoje mniejsze czy większe problemy, za co Ciebie DumSpiro-Spero, przepraszam.

[ Dodano: 2011-05-07, 20:34 ]
Witajcie !
Mam pytanie: tata ogólnie ma się dobrze, kiedy pogoda dopisuje dużo spaceruje, odżywia się dobrze-czasami nawet za dobrze :) Martwi mnie jednak co innego, kiedy idzie spać ok.godz.23 to o 2 lub 3 w nocy budzi go ból w nogach. Wstaje,pół godzinki chodzi po mieszkaniu i ból mija :?ale?: Taki ból pojawił się od około tygodnia, praktycznie co noc budzi tatkę. Co może być tego przyczyną ? Wczoraj był u rodzinnego :fucc: przepisał tacie na ten ból tabletki o nazwie Zaldiar. Tata wczoraj wziął tą tabletke przed spaniem i ból obudził go około 5 rano :?ale?: co prawda nie był tak mocny jak wcześniej -jednak był.

Kolejne pytanie: tata dużo je, często wydaje mi się, że za dużo jak na raz. Po takim sporym obiadku często ma też lekki ból nad brzuchem (tak określa to tatko) Co może być tego przyczyną ?

Następna sprawa: tata zawsze spał na płasko,odkąd wie o chorobie lekarze kazali tacie spać pół na siedziąco tzn.tata kładzie pod głowę dwie dość duże poduszki. Od już dłuższego czasu miejsce gdzie znajduje się kark- jest opuchnięte, czy jest to przyczyna tego jak leży,że tą główke ma tak wysoko ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #303  Wysłany: 2011-05-08, 11:59  


Znajdzie się ktoś, kto mógły odpowiedzieć na moje pytania zadane wyżej ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #304  Wysłany: 2011-05-08, 17:13  


Anelia napisał/a:
w nocy budzi go ból w nogach. Wstaje,pół godzinki chodzi po mieszkaniu i ból mija :?ale?: Taki ból pojawił się od około tygodnia, praktycznie co noc budzi tatkę. Co może być tego przyczyną ?

Przyczyną może być neuropatia obwodowa po przebytej chemioterapii. Jeśli dolegliwość by się nasilała można skorzystać z porady neurologa.

Anelia napisał/a:
tata dużo je, często wydaje mi się, że za dużo jak na raz. Po takim sporym obiadku często ma też lekki ból nad brzuchem (tak określa to tatko) Co może być tego przyczyną ?

Zaczęłabym od zmniejszenia jednorazowych porcji posiłków :)
O wiele zdrowiej jest jeść częściej, ale w mniejszych porcjach. Ponadto w tej sytuacji warto chwilowo zrezygnować z posiłów ciężkostrawnych (smażone).

Anelia napisał/a:
Od już dłuższego czasu miejsce gdzie znajduje się kark- jest opuchnięte, czy jest to przyczyna tego jak leży,że tą główke ma tak wysoko ?

Nie, to raczej jest związane z zespołem żyły głównej górnej.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #305  Wysłany: 2011-05-08, 18:29  


DumSpiro-Spero, dziękuję za odpowiedz !
DumSpiro-Spero napisał/a:
Przyczyną może być neuropatia obwodowa po przebytej chemioterapii. Jeśli dolegliwość by się nasilała można skorzystać z porady neurologa.
Myślę,że umówię tatę na wizytę do neurologa,ponieważ jak już wspomniałam ból pojawia się od tygodnia,co noc. Czy powinnan najpierw zgłosić to do taty lekarza Onkologa czy mogę bezpośrednio zgłosić się do neurologa ? Czy wie może Pani DumSpiro-Spero, jak to się pózniej leczy ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #306  Wysłany: 2011-05-09, 08:25  




źródło: Powikłania po chemioterapii
N. Kobelska-Dubiel, M. Górnaś ; AMGEN


neuropatia.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 5867 raz(y) 401,88 KB

_________________
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #307  Wysłany: 2011-05-09, 17:45  


absenteeism, Dziękuje.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #308  Wysłany: 2011-05-11, 17:02  


Witajcie !
Chciałam napisać co u Nas.
A więc do p.doktor nie dodzwoniłam się (w sprawie bólu nóg taty chciałam ją zapytać), próbuje od trzech dni (w tych godz.które sama proponowała,żeby w razie pytań dzwonić) ale nie odbiera :uuu: Złość ogarnia człowieka, kiedy nie może liczyć na pomoc lekarza !!!
Jutro będę cały dzień próbowała :fucc: !
Ogólnie tata wygląda dobrze, nie jest opuchnięty. Jak się czuje .... hmm jak pytałam dziś to mówi,że taki jakiś "skołowany", jakby był pijany- proszę podpowiedzcie mi co może być tego przyczyną, naświetlania, które zakończył 2 tyg.temu ?!
Kolejne pytanie: tata od tyg.ma problem z pójściem do toalety,zaparcia :uuu: co jest tego przyczyną i jak ten problem rozwiązać?
Tata ogólnie dużo je ale przez to,że nie może pójść do toalety czuje się strasznie pełen :uuu: i zle mu z tym.... co robić ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #309  Wysłany: 2011-05-11, 20:14  


Anelia, na zaparcia u nas pomagał Lactulosum syrop i codziennie jogurt.
Objawy, króre opisujesz są powikłaniami po leczeniu, niestety mogą też dojść jeszcze inne objawy.
Coś za coś sama wiesz jak bardzo chemioterapia, czy naświetlania są obciążające dla każdego organizmu.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #310  Wysłany: 2011-05-11, 20:58  


Hmmm jogurt nie działa :( Jakieś inne sposoby ? Po jakim czasie powinno to minąć ?
ela1, dzięki.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #311  Wysłany: 2011-05-11, 21:03  


Na początek Lactulosum to dobry pomysł, po kilku dniach można oczekiwać efektów.
_________________
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #312  Wysłany: 2011-05-12, 13:04  


absenteeism, Tobie również dziękuję.
Dzisiaj pojechałam do apteki i kupiłam tacie ten syrop Lactulosum. Teraz czekamy na efekty ;)
Tata ogólnie wygląda dobrze :) Opuchnięcia nie ma [usmiech] !
Akurat jak do Niego pojechałam to był na spacerze [usmiech] !
Mówi ,że w dalszym ciągu czuje się "skołowany", tak jakby wypił alkohol :?ale?: Mam nadzieję, że to tylko w skutek naświetleń ,i że to szybko minie ! Mówi, że czuje się gorzej niż po chemii... Apetyt dopisuje ale stara się jeść w mniejszych ilościach, bo przez te zaparcia czuje się strasznie pełen :uuu: męczy go to.
Mam pytanko: czy po tym jak tata wygląda można już ocenić, że naświetlenia pomogły ,tata wygląda dość dobrze.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #313  Wysłany: 2011-05-12, 13:12  


To dobrze, że wygląda nieźle, ale to jak zadziałały naświetlania mogą ocenić tylko badania obrazowe.
_________________
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #314  Wysłany: 2011-05-15, 13:08  


Witajcie !
Chciałabym tylko napisać, że syrop Lactulosum w Naszym przypadku nie pomógł za bardzo :uuu: Tata ma duży apetyt, jednak zmniejsza porcje przyjmowanych pokarmów, ponieważ czuje straszny dyskonfort , jest pełen - zle się z tym czuje, przez co w nocy też nie śpi dobrze, a co wiąże się z tym wszystkim ... więcej nerwów, daje się zauważyć, że tatko jest przez to wszystko bardziej nerwowy ale nie dziwnię się, jak nie jedno to drugie ! Dosypia przez dzień. Mam nadzieję, to minie i zacznie się lepiej czuć. Mam pytanko czy te zaparcia są skutkiem ubocznym naświetleń i jak długo to może trwać ?
Czy jest coś lepszego na zaparcia ?
Ogólnie tata wygląda dobrze.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #315  Wysłany: 2011-05-15, 13:17  


Droga Anelio nam ten syrop też nie pomógł my używamy gastro-protest,i jak narazi to pomaga.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group