1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca prawego - proszę o porady.
Autor Wiadomość
marcin 1 


Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2016-03-04, 12:18  Guz płuca prawego - proszę o porady.


Liczyłem cały czas, że jednak nie będę musiał się tu rejestrować chociaż od dwóch tygodni śledzę posty. Niestety (chyba) potwierdziły się nasze obawy co do choroby mojego taty. Tato ma 63 lata i przez pół swojego życia palił. Udało mu się rzucić papierosy i od grudnia już nie pali. Ostatnio zaniepokoiło moją mamę utrzymujące się przeziębienie i lekarz rodzinny na podstawie wywiadu wysłał tatę na rtg... zaczęło się.
Pobyt w szpitalu dwa tygodnie, dwie bronchoskopie, tomograf z nie pamiętam jak się nazywa środkiem, żeby było wszystko lepiej widać. Mama przez telefon czytała mi opis jednak nadal czekają na lekarza prowadzącego aby mógł przybliżyć i powiedzieć coś więcej. Na pewno wiem, że z opisu wynika, że jest naciek na oskrzela po stronie guza oraz, że są powiększone węzły chłonne oraz skierowanie do szpitala do Warszawy na ul. Płockiej. Jak tylko będę miał opis z wypisu to od razu go wrzucę (3-5 h)
_________________
Marcin
 
marcin 1 


Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 5

 #2  Wysłany: 2016-03-09, 14:24  


Wypis




image.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 989 raz(y) 70,58 KB

image.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 1084 raz(y) 164,5 KB

image1.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 965 raz(y) 126,7 KB

_________________
Marcin
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #3  Wysłany: 2016-03-09, 20:07  


marcin 1,

Niestety jak to napisałeś ale masz rację, badania obrazowe sugerują raka. Jest naciek nowotworowy i powiększone węzły chłonne. Nie wiem czy dobrze odczytałam, bo trochę pourywane są wyniki, z bronchoskopii nie udało się zbadać co to za rodzaj nowotworu, tak, dobrze odczytałam?

Powinniście zrobić tacie badanie usg jamy brzusznej, czy tam się nic złego nie dzieje?

Przykro mi, że nic pozytywnego nie napisałam, pozdrawiam.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2016-03-09, 21:36  


Wg tk jest naciek w płucu prawym, niejasna sytuacja w dolnych płatach tego płuca i w płucu lewym oraz powiększone węzły wnękowe i śródpiersia ( opisane są też inne powiększone,nieregionalne, węzły chłonne). Nie wygląda to operacyjnie - czy jesteście już po konsultacji z onkologiem?
W wymazie szczoteczkowym jest na razie mowa o metaplazji płaskonabłonkowej - bardzo możliwe, że ostateczny histpat pójdzie w tę stronę.
 
marcin 1 


Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2016-03-10, 00:12  


Dwa dni temu była biopsja węzłów chłonnych w centrum Attis u prof. Orłowskiego. Czekamy na wyniki czy są zajęte. Czy wyglada to bardzo źle?

[ Dodano: 2016-03-10, 00:22 ]
Kochani, od momentu skierowania z podejrzeniem nowotworu robimy co tylko można zeby jak najszybciej określić co to i wyjaśnić jakie jest leczenie ale są sprawy których nie da sie przeskoczyć dlatego pisze do Was. Prosze wszystkich o interpretacje. Który opis sugeruje niejasna sytuacje w drugim płucu?
_________________
Marcin
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2016-03-10, 11:59  


W tk jest fragment o 10 segmencie płuca lewego i widocznych tam niejednoznacznych nieregularnych plamistych zagęszczeniach - meta?
 
marcin 1 


Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2016-03-10, 12:05  


Zobaczymy co przyjdzie z wyników biopsji. Czy warto prywatnie konsultować to z pulmonologiem, onkologiem? Chodzi mi o wyniki na chwile obecna, czy lepiej czekać na komplet? Dlaczego uważacie, ze "nie wyglada to operacyjnie"? Jestem laikiem w tych sprawach i kojarzę tylko to co przeczytam, dlatego każde Wasze zdanie jest dla mnie bardzo cenne.

[ Dodano: 2016-03-10, 12:08 ]
Dodam, ze tata czuje sie dobrze, tzn dobrze na tyle jak zwykle i gdyby nie ta grypa to nadal zyli byśmy w niewiedzy.
_________________
Marcin
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #8  Wysłany: 2016-03-10, 12:42  


Czy czekacie na wizytę u konkretnego lekarza czy macie ze skierowaniem iść na Płocką?
Komplet badań na pewno będzie wartościowy.
Co do oceny operacyjności to ja mogę mieć tylko podejrzenia - liczy się opinia lekarza. Z wyniku tk można odczytać informacje o wielu zmianach - zarówno w płucach jak i w węzłach. Nie wszystkie są opisane jako ewidentnie nowotworowe - jednak powiększone węzły są sytuacją podejrzaną. A nie wszystko da się leczyć chirurgicznie.
Dodatkowo opisano tkankę płucną o zmniejszonej powietrzności ( rozedma) - w takiej sytuacji rozległa operacja wycięcia dużej części płuca również może być problemem.
Niemniej czekamy na opinię lekarza.
Ogólnie o leczeniu poczytaj tutaj:
http://www.onkologia.zale...%20oplucnej.pdf str.78-85
 
marcin 1 


Dołączył: 04 Mar 2016
Posty: 5

 #9  Wysłany: 2016-03-10, 14:28  


Dziękuje ślicznie za wszelkie cenne informacje.

[ Dodano: 2016-03-10, 14:55 ]
Sytuacja wyglada tak, ze skierowanie było do centrum Attis na ul. Gorczewska, tak biopsje wykonywał profesor Orłowski. Obecnie nie dostaliśmy żadnego skierowanie ponieważ lekarz prowadzący w Warszawie powiedział, ze trzeba czekać na wynik (ustnie powiedzial mi, ze tydzień góra dwa, a na wypisie jest napisane, ze 3-4 tyg) i na razie nic nie robimy. Tato trzyma sie z daleka od szpitali, powiedział, ze co by nie wyszło nic nie zrobi przed świetami. Może chociaż konsultacje prywatne u specjalistów. Jutro mam wolne i postaram sie jakos ogarnąć prywatnie wizytę u profesora Orłowskiego, słyszałem, ze to świetny specjalista. Wiem, ze trzeba szybko działać, ale z drugiej strony mało można jeżeli nie ma sie kompletnych badań,
Mam wrażenie tylko, ze lekarze pracują za karę w tych szpitalach, zawsze gdziekolwiek bym nie był, wszyscy są niemili, patrzą na drugiego człowieka "spod byka", a odrobinie empatii i zrozumienia, ze człowiek staje jakby nie było przed bardzo trudnym etapem w swoim życiu.
_________________
Marcin
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group