1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy to rak pluc.Prosze o pomoc.
Autor Wiadomość
Viola11 


Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2016-08-22, 06:33  Czy to rak pluc.Prosze o pomoc.


Opis TK.
W badaniu TK klatki piersiowej w obwodowej czesci seg. 4L widoczne o nieco policyklicznym zarysie ognisko guzowate o wymiarach ok.2x2.7x2.6cm o niejednorodnej gestosci z drobnymi wypustkami na obwodzie wnikajacymi w otaczjacy miazsz plucny oraz zaciagajacymi odcinkowo oplucna pluca.

Prosze o pomoc czy to nowotwor czy co innego z góry dziękuję.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2016-08-22, 07:59  


Viola11,

Zbyt mało danych. Czy tylko to było w opisie TK, jest to cały opis, nie ma jakiś wniosków opisanych przez Radiologa?
Ile lat ma pacjent, czy palił papierosy i z jakiego powodu było wykonane TK płuc?

Na pewno zamieszczony przez Ciebie wynik budzić dość duże podejrzenie. Nowotwór może to być ale czy złośliwy czy łagodny może pokazać dopiero dalsza diagnostyka.

Czy z wynikiem byliście już u jakiegoś lekarza?, czy dostaliście skierowanie na poszerzenie diagnostyki?, jeśli nie trzeba to zrobić koniecznie i nie czekać.

pozdrawiam i witam na forum.
 
Viola11 


Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2016-08-22, 08:22  


Odpowiadam. Jest to osoba palaca ma 48 lat .Wniosek radiologa to ognisko guzowate PL zaciagajace oplucna. Konglomerat wloknisty z resztkowa jama seg.1 i2 P zmiany pozapalne.W obrzarze badania bez cech roz siewu procesu npl.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2016-08-22, 08:50  


Viola11,

Czyli według opisu Radiologa nie jest to proces nowotworowy, czyli super. Czy chory schudł ostatnio?
Mimo wszystko trzeba iść do lekarza najlepiej pulmonologa, żeby dokończyć diagnostykę, bo jednak płuca nie wyglądają prawidłowo i trzeba to wyjaśnić czy to rzeczywiście stany pozapalne, czy gruźlicze czy też inna choroba płuc.

pozdrawiam
 
Viola11 


Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2016-08-22, 09:25  


Byl juz u pulmologa i ms skierowanie do szpitala ns dalsza diagnozę. Ale ten guz rosnie.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2016-08-22, 09:50  


Viola11,

Według radiologa nie ma procesu nowotworowego tak jak napisałam ale to jest tylko badanie obrazowe, które coś sugeruje a pewność jest wtedy kiedy będzie zrobione badanie hist.pat., które pokaże czy zmiany są łagodne czy złośliwe, czy mamy do czynienia z rakiem czy też czymś innym. My na tą chwilę możemy tylko gdybać a potrzebna jest w tej chwili dalsza diagnostyka, bo to, że napisane jest, że nie ma choroby nowotworowej nie świadczy, że jej nie ma lub nie świadczy, że jest. Coś jest w płucach, co na pewno budzi jakiś niepokój i musi być do końca wyjaśnione, nawet jeśli to nie rak to na pewno wymaga diagnostyki/leczenia i/lub obserwacji, skoro rośnie to tym bardzie.

Viola11 napisał/a:
ms skierowanie do szpitala ns dalsza diagnozę.


i to jest bardzo dobrze, bo na pewno wszystko zostanie wyjaśnione.
Domyślam się, że rządzi teraz Tobą ogromny stres i obawy ale nic więcej nie da się na tą chwilę powiedzieć. Bądź dobrej myśli, że to nie rak skoro są takie sugestie Radiologa i trzeba cierpliwie poczekać na dalsze wyniki badań.

pozdrawiam
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #7  Wysłany: 2016-08-22, 10:11  


Muszę zweryfikować wypowiedź marzeny.
Viola11 napisał/a:
w obwodowej czesci seg. 4L widoczne o nieco policyklicznym zarysie ognisko guzowate

Do zmiany w 4 segmencie lewego płuca odnosi się stwierdzenie radiologa:
Viola11 napisał/a:
to ognisko guzowate PL zaciagajace oplucna.


Natomiast komentarz:
Viola11 napisał/a:
Konglomerat wloknisty z resztkowa jama seg.1 i2 P zmiany pozapalne.

dotyczy segmentu 2 i 3.

W segmencie 4 niemal na pewno mamy do czynienia z nowotworem płuca.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #8  Wysłany: 2016-08-22, 10:34  


Madzia70,

Muszę powiedzieć Madzia70, że byłam raczej pewna tego co Ty teraz napisałaś tylko zmylił mnie kompletnie wniosek radiologa,
Viola11 napisał/a:
W obrzarze badania bez cech roz siewu procesu npl.


bo skupił się na segmencie 1,2 a właściwie o segmencie 4 napisał
Viola11 napisał/a:
to ognisko guzowate PL zaciagajace oplucna
i to wzbudzało moje ogromne podejrzenia jak napisałam w poście pierwszym.

Tak Madziu masz rację, dostałam zaćmy ;-)) Dziękuję za poprawkę i że jesteś czujna.

Viola szybko do szpitala i szybko diagnozować.
 
Viola11 


Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 5

 #9  Wysłany: 2017-04-25, 19:03  


Dzień dobry. Przepraszam ze nie pisalam.Jestem po operacji pluca lewego wyciety jeden plat.Teraz mam problem bo ns prawym plucu jest guz.Mam juz uzgodnone do kliniki.Mam pytanie. Jak to bedzie teraz to wygladalo.Czy. wytna plat prawego pluca czy coś innego zrobia.Prosze o odpowiedzi. Z gory dziekuje.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #10  Wysłany: 2017-04-26, 13:49  


Viola11 napisał/a:
Teraz mam problem bo ns prawym plucu jest guz.
Czy po pierwszej operacji nie było żadnego leczenia uzupełniającego? Jak stwierdzono teraz ten "nowy" guz? TK kontrolne? Inne badanie?
Viola11 napisał/a:
Jak to bedzie teraz to wygladalo.
To zależy od różnych czynników jak charakter zmiany - czy jest to nowe ognisko czy przerzut poprzedniego nowotworu, wielkość, guza umiejscowienie itd.
Za mało danych podajesz. Może masz jakiś wyniki badań - prosimy o zamieszczenie lub opisanie.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Viola11 


Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 5

 #11  Wysłany: 2017-04-26, 15:39  


Bylam u lekarza a on powiedzial ze ta zmiana juz byla przed pierwsza operacja.Nie wie czy to przerzut czy nowe ognisko.Dopiero bedzie wiadomu co to w trakcie drugiej operacji i to niewiadomo czy usuna plat czy klinowo.Tk wlasnie wykazalo teraz ten guz.Zadnego leczenia uzupelniajacego nie bylo.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #12  Wysłany: 2017-04-27, 19:01  


Viola11,
Cytat:
on powiedzial ze ta zmiana juz byla przed pierwsza operacja

Cytat:
Tk wlasnie wykazalo teraz ten guz

Ale te informacje sobie przeczą :?ale?:
Czy guz w prawym płucu był opisany w TK przed operacją?
Czy możesz nam przepisać cały opis TK z sierpnia zeszłego roku? Oraz wynik pooperacyjny ( co usunięto, jaki nowotwór stwierdzono) a następnie aktualny opis TK. Spróbujemy coś wyjaśnić, podpowiedzieć.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group