1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz płuca? Gruźlica
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #16  Wysłany: 2012-12-29, 14:51  


Wynik TK klatki piersiowej jest wpisany w całości?

misiak napisał/a:
Czy z tych wyników, które podałam jest bardzo zle?

Stwierdzono raka drobnokom. płuca, który niestety ogólnie nie rokuje dobrze. Pod tym kątem więc wyniki nie są niestety optymistyczne. Płyn w opłucnej, masy węzłowe również wynikają z choroby nowotworowej, ale trzeba mieć nadzieję, iż chemioterapia poprawi stan mamy.
_________________
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #17  Wysłany: 2012-12-29, 19:40  


Wynik TK wpisany jest w całości. Dziękuję za pomoc.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #18  Wysłany: 2013-01-04, 18:58  


Znowu coś się dzieje. Mama była w szpitalu ze względu na silny ból brzucha. Zatrzymały się jej gazy, były zastosowane wlewki, kroplówki, w stanie dobrym wypisano ze szpitala. Po dwóch dniach Tata sie rozchorował, grypa zaatakowała, i na następny dzień mama dostała 40 stopni gorączki, ale oprócz gorączki nic jej nie jest. Wysoka temperatura utrzymywała sie dwa dni. Teraz ma tak pomiędzy 37 a 38 temp. I tak to trwa już 5 dni. Wczoraj był lekarz na wizycie domowej, przepisał antybiotyk, (sumamed) ale mama po antybiotyku zle się poczuła, nudności i ból brzucha wystąpiły. Czy ta gorączka może być spowodowana od guza płuc? Przy grypie raczej są objawy jakieś. Już sama nie wiem co myśleć.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #19  Wysłany: 2013-01-04, 20:01  


misiak napisał/a:
Przy grypie raczej są objawy jakieś.

Przy grypie nie podaje się antybiotyku :)

misiak napisał/a:
mama po antybiotyku zle się poczuła, nudności i ból brzucha wystąpiły

A mama bierze coś osłonowego przy tym antybiotyku? Coś p/grzybiczego?
_________________
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #20  Wysłany: 2013-01-04, 21:16  


Nie bierze nic osłonowego, mama biorąc antybiotyk zawsze zle sie czuje, pani doktor powiedziała, że tak w razie czego ten antybiotyk przepisuje, wiem, że na wirusy tego typu nie podaje się antybiotyku, ale lekarz chyba wie co robi , a na dodatek ma na 10 stycznia następną chemie, przy tym wszystkim mało je, na poniedziałek ma wizytę u chirurga,(mama ma dużą przepuklinę, więc te jelita pracują jak pracują).Tak sobie myślę, że mama boi się jeść, żeby znowu nie było problemów z brzuchem, ale jak tu nie jeść, siły nie ma, leży cały czas, nie wiem co robić?
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #21  Wysłany: 2013-01-04, 21:37  


misiak napisał/a:
Nie bierze nic osłonowego, mama biorąc antybiotyk zawsze zle sie czuje

Co nie zaprzecza temu, że powinna brać jakiś Mycosyst czy coś w tym stylu (na receptę).

Mama pije np. Nutridrinki?
_________________
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #22  Wysłany: 2013-01-13, 18:41  


Mama nie pije nic takiego. Czy to jest coś wzmacniające? A teraz mam pytanie ponieważ mama nałogowy palacz do dzisiaj popala sobie, czy to jej bardziej zaszkodzić może, czy to już nie ma znaczenia?
Następną czyli drugą chemie ma dostać jutro.W zeszłym tygodniu miała ją dostać, ale była za słaba i podano jej płyny wzmacniające .Włosy wychodzą garściami, strasznie się na to wszystko patrzy.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #23  Wysłany: 2013-01-13, 18:52  


misiak napisał/a:
Czy to jest coś wzmacniające?

Google --> Nutridrink

misiak napisał/a:
A teraz mam pytanie ponieważ mama nałogowy palacz do dzisiaj popala sobie, czy to jej bardziej zaszkodzić może, czy to już nie ma znaczenia?

W tej chwili nie ma to większego znaczenia.
_________________
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #24  Wysłany: 2013-01-16, 10:13  


Witam ponownie, mama dzisiaj ma trzeci dzień chemii, samopoczucie jak to po chemi, wymiotowała trochę, ale nie jest zle, martwi mnie to, że jest jej tak mocno zimno, jak była zdrowa chodziła ubrana leciutko mimo, że był zima, a teraz ubrana jak cebula, dzisiaj mi powiedziała, że boi się wyjść z łóżka żeby nie zmarznąć. Na chemi ,bo ma ją podawaną w przychodni, okrywają ją kocem. Co może być tego przyczyną?
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #25  Wysłany: 2013-01-16, 11:51  


misiak napisał/a:
(...)martwi mnie to, że jest jej tak mocno zimno, jak była zdrowa chodziła ubrana leciutko mimo, że był zima, a teraz ubrana jak cebula, dzisiaj mi powiedziała, że boi się wyjść z łóżka żeby nie zmarznąć.

Mocne zimno - może być z dreszczami i bez. Trudno tak na odległość określić przyczynę tych dolegliwości.

Jeśli wyeliminujemy infekcję - to prawdopodobnie jest to związane z podawaniem dożylnym chemioterapii. Lek w płynie infuzyjnym przygotowuje się bezpośrednio przed podaniem. Roztwór ten podawany dożylnie ma temperaturę pokojową; w okresie zimy i niezbyt ciepłym pomieszczeniu może w organizmie chorego powodować uczucie chłodu. Nierzadko się zdarza, że z powodu oczekujących na chemioterapię innych pacjentów pielęgniarki, niestety przyspieszają wlew dożylny ( regulując szybkość przepływu ). Oczywiście takie postępowanie nie powinno mieć miejsca. Niestety poza innymi problemami też skutecznie ochładza organizm.

Dla przykładu - Cisplatyna we wlewie i.v. powinna wchłaniać się co najmniej 4 - 6 h. Każdy lek ma właściwe dla danego chorego dawkowanie i odpowiedni czas toczenia dożylnego. Tego trzeba stanowczo przestrzegać.

misiak napisał/a:
Na chemi ,bo ma ją podawaną w przychodni, okrywają ją kocem. Co może być tego przyczyną?

Tak. Należy ciepło Mamę okrywać i jeśli toleruje ciepłe płyny to podawać...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #26  Wysłany: 2013-01-16, 14:39  


4-5 godz. jest na chemii. Płyny trochę jej podgrzewają, ale mamie przed chemią też było zimno, tak naprawdę to cały czas jej zimno. W domu grubo się ubiera, przykrywa się kocem, a nawet kładzie się pod kołdrę.Jak się na nią patrzy to wygląda tak jakby się trzęsła. Chudnie w oczach. Jest słaba. Problem z założeniem płaszcza, trzeba jej pomóc. Czy to tak szybko postępuje? Czasami mam czarne myśli na to wszystko. Czy jest coś pocieszajacego?
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
espérance 



Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 166
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 19 razy

 #27  Wysłany: 2013-01-16, 15:21  


misiak, moja mama jest rok od radioterapii. Od tamtej pory zrobił się z niej niezły zmarźlak. W domu mamy jak w inkubatorze, ze wszystkich leci pot, a mama dopiero zaczyna poprawnie funkcjonować. Jak gdzieś wychodzimy, to 3 swetry i 2 pary spodni. Sygnalizowaliśmy to lekarzom, ale stwierdzili, że taka sytuacja może się utrzymywać. Do tego poczucia zimna dochodzi jeszcze senność. Skonsultuj z lekarzem :)
_________________
"Nie bądź burakiem - walcz z płuca rakiem" POPIERAM ----> http://www.mamhakanaraka.pl
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #28  Wysłany: 2013-01-16, 17:58  


espérance napisał/a:
Skonsultuj z lekarzem :)

Najlepiej.

Ciągłe i nasilone odczuwanie zimna jest objawem spotykanym w różnych schorzeniach, a także przyczyną może być brak ruchu, osłabienie, wychudzenie, stresy itd.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
misiak 


Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 770
Pomogła: 96 razy

 #29  Wysłany: 2013-01-18, 10:47  


Mama jest osobą, która jesli chodzi o uzalanie się nad sobą, to to co trzeba nie powie.Wczoraj zauważyłam tak dziwnie oddycha, tak ciężko, dzisiaj jak spytałam czy ma problem z oddychaniem to powiedziała, że tak ciężko jej się oddycha, ale że nie ma duszności.

I jeszcze jedno pytanie - mama jest po drugim cyklu chemii, nie wiem czy to tak fachowo się pisze, ale wiecie chyba o co chodzi, następną dawkę (czyli trzecią) chemii ma na początku lutego, a potem badania, w jakim kierunku te badania powinny być? Bo z tego co wiem to ta choroba przenosi się na kości, głowę. Kości ją bolą od dłuższego czasu,najbardziej ręka i nogi, ale mama mówi, że to na zmianę pogody. Jak objawiają się przerzuty na głowę? Może trochę dziwne pytanie, ale mama jest czasami nieobecna jak się na nią patrzy, i tak dziwnie sie zachowuje. Dziękuję za wyrozumiałość.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
espérance 



Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 166
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 19 razy

 #30  Wysłany: 2013-01-18, 11:07  


misiak napisał/a:
i tak dziwnie sie zachowuje


To znaczy jak konkretnie ?
_________________
"Nie bądź burakiem - walcz z płuca rakiem" POPIERAM ----> http://www.mamhakanaraka.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group