1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz liściasty - podejrzenie
Autor Wiadomość
GretaXXX 


Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków

 #1  Wysłany: 2016-10-19, 10:12  Guz liściasty - podejrzenie


Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Na początku roku lekarka wyczuła drobne zmiany w moich piersiach, było USG, które wykazało zmiany.
Według zaleceń miało być powtórzone, po 3 m-cach zrobiłam kolejne Usg, zmiana w lewej piersi powiększyła się o 0,5cm,
Lekarz który robił usg zalecał biopsję cienkoigłową. Poprosiłam o skierowanie swoją lekarkę.

Minęły 3 m-ce, biopsja cienkoigłowa niczego nie pokazała (nie udało się trafić w guz, bo trudno dostępny i przesuwa się) ale usg pokazało, że guz szybko rośnie (ponad 2 cm).
Skierowano mnie do kliniki onkologii. 7 listopada mam biopsję gruboigłową.
Podejrzenie guza liściastego.

Czy możecie mi coś poradzić? W załączeniu wklejam wyniki usg.

Mam małe guzki w tarczycy w obu płatach, zrobiłam prywatnie usg bo mocno wypadały mi włosy - około 3 lata temu,
badanie było powtórzone, guzki nieznacznie się powiększyły, dermatolog przepisał mi 5%loxon na wypadanie włosów.

Od 5 lat choruję na przewlekłe migreny, leczę się w poradni neurologicznej,
przyjmuję leki: divascan, propranolol, promolan - ciągle, zol-miles dorażnie

Od kilku miesięcy potwornie bolą mnie plecy (dół na wysokości nerek), ból pojawia się nad ranem, trwa kilka minut, znika kiedy wstanę.
Lekarz rodzinny zalecił mi więcej ruchu....
Jakie badania mogłabym zrobić?



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-10-21, 13:48 ]
Załączając wyniki badań, karty wypisowe ze szpitala itp., proszę usuwać dane lekarzy.


IMG_20161012_213427.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2027 raz(y) 791,71 KB

 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2016-10-25, 11:58  


Obecnie najważniejsza jest biopsja zmiany w piersi i dalsze postępowanie w tej sprawie.
Ból w lędźwiach mijający po zmianie pozycji ciała nie wskazuje na nic niepokojącego ( przeciążenie, zwyrodnienie, dyskopatia?).
 
GretaXXX 


Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków

 #3  Wysłany: 2016-10-27, 09:06  


Dziękuję za odpowiedź. Czekam na biopsję a jeszcze bardziej na jej wynik. Boję się jak diabli.
 
GretaXXX 


Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków

 #4  Wysłany: 2016-11-08, 11:16  


Moja biopsja przesunięta na przyszły tydzień, lekarka, która mnie przyjmowała powiedziała, że zmiana ma ładne regularne kształty (co jej zdaniem świadczy o łagodności) i że spróbuje usunąć cały guz podczas biopsji mammotomicznej. Guz aktualnie ma ponad 3 cm (we wrześniu 2,4cm) i jest bardzo twardy. Czy to może się udać? Przeczytałam na różnych forach, że tym sposobem usuwa się małe zmiany. Proszę o radę, bo jestem zielona i nie wiem co robić?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2016-11-08, 20:31  


To jest na NFZ czy prywatne leczenie? Ja bym powiedziała lekarce że zgadzasz się tylko na biopsję (możesz się nastawić na usłyszenie awantury - lekarze źle reagują na odrzucenie ich propozycji). Jak będzie wiadomo co to jest to wtedy podejmiesz decyzję co z tym zrobić. Np guz liściasty należy usuwać z dużym marginesem a to niemożliwe przy proponowanym sposobie.
_________________
sprzątnięta
 
GretaXXX 


Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków

 #6  Wysłany: 2016-11-09, 07:31  


Dziękuję za odpowiedź. Badanie ma być w Klinice na ul.Kopernika w Krakowie (NFZ).

[ Dodano: 2016-11-09, 08:51 ]
Bardzo proszę, czy możecie polecić mi (tak na szybko) jakiegoś dobrego lekarza w Krakowie (prywatnie)
 
GretaXXX 


Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków

 #7  Wysłany: 2016-11-28, 10:02  


mój wynik badania histopatologicznego:

widoczne zmiany mesenchymalno-nabłonkowej o ogniskowo zagęszczonym podścielisku. Komórki podścieliska wykazuja cechy polimorfizmu małego stopnia, aktywność mitotyczna wynosi do 3 mitoz /10HPE. W ocenianych wycinkach nie stwierdzono cech przerostu podścieliska, różnicowania heterologicznego ani martwicy.
Obraz histologiczny w ocenianych wycinkach nie pozwala na jednoznaczne zróżnicowanie pomiędzy włókniakogruczolakiem o bogatokomórkowym podścielisku a guzem liściastym. Kategoria diagnostyczna B3

z góry dziękuję
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #8  Wysłany: 2016-11-28, 15:33  


Co było ostatecznie badane?, przepisz cały wynik. Wynik nie wyklucza złośliwego charakteru zmiany więc diagnostyka powinna być prowadzona dalej.
_________________
sprzątnięta
 
GretaXXX 


Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków

 #9  Wysłany: 2017-01-02, 18:21  


przepraszam, że odpisuje dopiero teraz, ale jak jakaś ostatnia głupia byłam tak oczarowana wynikiem i zapewnieniami, że wszystko jest świetnie... widać przedwcześnie!
wklejam poniżej cały wynik, niczego więcej nie otrzymałam, a lekarka, która go wydawała i wyjaśniała - zapewniała mnie, że jest w porzadku i niczym mam się nie przejmować, tylko zrobić za pół roku kontrolne usg(czerwiec)
inny lekarz, z którym /przed/ udało mi się skonsultować, powiedział, że to świetny ośrodek o doskonałej referencyjności i najlepiej słuchać się swojego lekarza, bo jego zdaniem wszystko jest prawidłowo. Może błąd, że powiedziałam wcześniej u kogo i gdzie (to samo miasto)

Po przeczytaniu Pani wpisu umówiłam się prywatnie na usg (mam za około 5 dni) Jakie ewentualnie badania mogę jeszcze zrobić? czy markery coś w mojej sytuacji rozjaśnią?
Z góry dziękuję za wskazówki.



wynik hist..jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1287 raz(y) 1,59 MB

 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #10  Wysłany: 2017-01-02, 23:46  


A ja po przeczytaniu całego wyniku nie jestem mądrzejsza, co to jest te 8 wycinków. Co Ci lekarka powiedziała czy zrobiła tylko biopsję czy też usunęła cały guz.
Teraz to niewiele można zrobić poza bardzo dokładną obserwacją, na usg poproś o dokładne sprawdzenie węzłów i o podanie wszystkich wymiarów zmiany żeby można było porównać za ok 3 mies. Jeżeli się zdecydujesz zasięgać jeszcze innych opinii to na pytanie lekarza na prywatnej wizycie o to gdzie się leczysz i co Ci zalecono, bez żenady odpowiadaj : przyszłam prosić o drugą opinię i nie chcę żeby pan/pani się sugerował dotychczasowymi opiniami lub nazwiskami. Lekarz u którego byłaś postąpił bardzo nie fair bo zapłaciłaś za jego opinię o Twoim przypadku, a nie za pochwałę czy uznanie dla Twojego lekarza.

Żadne markery nic nie wykażą. Obejrzyj dokładnie tą pierś zarówno w pozycji z ręką uniesioną nad głową jak i w pochyleniu. Staraj się dokładnie zapamiętać wszystkie ewentualne nierówności i co najmniej raz na tydzień sprawdzaj czy nie ma jakiś zmian, jak Ci się obraz utrwali to nawet zerkając odruchowo wszystko zauważysz.

Oczywiście optymalne byłoby usunięcie całego guza (chirurgicznie) i przebadanie całości ale to może w innym ośrodku bo w tym trudno Ci będzie przekonać do tego lekarza który ma inną koncepcję. W tym dziale jest kilka wzmianek o klinice w której się leczysz i nie wszystkie pozytywne.

Ja kiedyś od onkologa właśnie usłyszałam że nie liczy się to co pacjent mówi , ale co jest w papierach, wydaje mi się że można to również zastosować w odwrotną stronę. Ja bym na tej wizycie w czerwcu poprosiła o opinię na piśmie że zmiany w piersi nie mają charakteru złośliwego i nie ma przeszkód żeby stosować magneto i laseroterapię (lub antykoncepcjię hormonalną jeżeli to bardziej do Ciebie pasuje). No i na przyszłość: trzeba bardzo uważać na to co lekarz mówi bo np "Jest dobrze niech się Pani nie martwi" wcale nie znaczy "Nie ma Pani raka"
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group