1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
gorzkajakmokka - komentarze
Autor Wiadomość
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #61  Wysłany: 2012-04-03, 20:43  


Mówią, że tonący brzytwy się chwyta, mówią że nadzieja to matka głupich, mówią że nadzieja umiera ostatnia, mówią...
Wielu z nas przeżywa traumę choroby będąc w 100% świadomym każdego zdarzenia, każdej zmiany zachodzącej w organizmie.
Nie ma takiego stanu emocjonalnego którego nie znamy, jesteśmy chorzy, opiekujemy się chorymi mężami, żonami matkami dziećmi.
Tu nie ma obojętnych, tu wszyscy przeżywają wszystkie możliwe uczucia, bez sensu jest wymienianie tego co ktoś może czuć, co myśleć.
Madziu nie wolno nikomu odbierać wiary i nadziei, ale nie wolno też budować bezpodstawnych zamków na lodzie, że są leki które wracają zdrowie, takie twierdzenia są po prostu oszustwem, gdyby był lek zabezpieczający przed rakiem, lub zwalczający raka... nie byłbym chory ani ja ani tysiące mnie podobnych, ktoś namawiający do zakupu cudownego środka, suplementu, być może nie działa w złej wierze, ale chyba nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co robi
http://www.forum-onkologi...cznego-vf16.htm
Jak znajdziesz chwilkę czasu przeglądnij tą gałązkę naszego Forum, może znajdziesz coś dla siebie.
Pozdrawiam :fucc:
_________________
romek
 
 
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #62  Wysłany: 2012-04-03, 20:45  


Myślę, że nigdy do nas nie dotrze, że Tato naprawdę odchodzi. Wszystko to mówi, pokazuje a jednak my ciągle dopatrujemy się tych pozytywów, które pozwalają nam trzymać się jakoś.
Też byłam przekonana do hospicjum. Mimo, ze sama nazwa mnie mroziła. Jednak czytałam kilkanaście wątków i widziałam, że taki typ pomocy się sprawdzał ... jendak tę decyzję pozostawię chyba mamie. W miedzy czasie szukając za i przeciw w internecie...
_________________
Tatuś, tęsknię strasznie :( [*] 22.05.2012 23:55
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #63  Wysłany: 2012-04-03, 20:55  


gorzkajakmokka napisał/a:
Też byłam przekonana do hospicjum.

Człowiek powinien zrozumieć że hospicjum nie tylko jest dla ludzi terminalnie chorych ,również jest dla przewlekłe chorych którzy naprewdę zyją długo.
Nie będę się znów powtarzać, ale tam zawsze Wam pomogą ,wiem bo staram się również pomagać w naszym hospicjum, na ile mogę.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #64  Wysłany: 2012-04-03, 21:00  


Madziu wybacz, że uczepiłem się jednego słowa, ale słowo to niesie ogromne zagrożenie, dlatego warto poczytać co sądzą na ten temat eksperci
http://www.forum-onkologi...wych-vt1813.htm
Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-04-03, 21:00 ]
http://www.forum-onkologi...raka-vt4218.htm
_________________
romek
 
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #65  Wysłany: 2012-04-05, 10:19  


:-[ :/pociesza:/
_________________
romek
 
 
evita2 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 199
Pomogła: 60 razy

 #66  Wysłany: 2012-04-05, 15:00  


gorzkajakmokka napisał/a:
Psychiatra oddzwonił i powiedział, że przyjedzie do nas jutro rano, Ciekawe co się stało, że sam zadzwonił aby aż o tyle przyśpieszyć wizytę. Dzisiaj też odebrałam skierowanie od lekarza.

Najwyraźniej jest Człowiekiem przez wielkie "C" tak jak nasza lekarka.
Magdo, cieszę się, ze udało Wam się przyspieszyć wizytę.
Teraz najważniejsze jest, żeby ulżyć Tacie w cierpieniu.
Pamiętaj też o sobie i o Mamie, nie obawiaj się poprosić lekarza o pomoc również dla Was.
Trzymam kciuki za Was wszystkich. Oby noc minęła spokojnie.
Pozdrawiam serdecznie i mocno ściskam. |uscisk|
_________________
Ewa
 
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #67  Wysłany: 2012-04-05, 15:30  


Tak, lekarz trafił nam się naprawdę cudowny.
Osobom, które trafią do wrocławia ( czego oczywiście nikomu nie życzę) polecam Doktora Gołeckiego. Niesamowity, ciepły i delikatny człowiek. Pamiętam jak mówił mi i mamie na czym stoimy, myślę, że lepiej nie mógł tego zrobić.
W każdym razie okazało się, że to co dostaliśmy to dopiero informacja dla lekarza rodzinnego więc ewentualne formalności związane z hospicjum będą załatwiane jutro i po świętach- więc dopiero wtedy będziemy mogli liczyć na dalszą pomoc.
Ja się cieszę bo to zawsze odrobinę do przodu.

Dziękuję bardzo za wsparcie i odpowiedzi. Dużo dla mnie znaczą i naprawdę pomagają.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #68  Wysłany: 2012-04-05, 15:56  


:flower: |uscisk|
Jesteśmy Z Tobą, bo wiemy z czym walczymy i co jest naszym przeciwnikiem _itsme_
_________________
romek
 
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #69  Wysłany: 2012-04-05, 16:18  


Gorzkajakmokka ja tylko :tull:
_________________
ewka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #70  Wysłany: 2012-04-05, 16:20  


ewka1 napisał/a:
Gorzkajakmokka ja tylko :tull:

Ja też _itsme_
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #71  Wysłany: 2012-04-05, 21:48  


Mam koszmarne wyrzuty sumienia, ponieważ zaczynam tracić nerwy i cierpliwość :(
Wysiadam. Ponieważ każde wejście taty do kuchni to stres i obserwacja co zrobi. Dzisiaj mam wrażenie( właściwie jestem pewna) , że chciał się załatwić do kosza na śmieci. Załapałam go na tym i się obraził, nakrzyczał- tłumacząc się jakoś dziwnie- to co mówił nie miało sensu. Wiem, że nie powinnam tego robić, że to może być dla niego dodatkowo upokarzające , ale co robić kiedy tato upodobał sobie kuchnię do tych spraw i już wcześniej kilka razy była sytuacja, że reakcja w odpowiednim momencie sprawiła, że kuchnia została "ocalona". Tak samo dzisiaj tłumaczył mi coś, zupełnie bez sensu, nic nie rozumiałam. Tłumaczę, że nie rozumiem, więc się na mnie obraził, zezłościł i stwierdził, że to wszystko jest podejrzane itp.
I co ja mam robić?
Czuję się jak wyrodna, podła córka a przecież kocham swojego Tatę :(
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #72  Wysłany: 2012-04-05, 22:09  


gorzkajakmokka,
Cytat:
Żałuję tylko, że nie poprosiłam o coś na uspokojenie/ sen, ale chyba w tym pomoże nam psychiatra?


Leki przeciwdepresyjne i inne leki psychotropowe mogą przepisywać lekarze innych specjalności niż psychiatrzy.
Źródło:
http://abcdepresja.pl/pyt...a-psychotropami
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #73  Wysłany: 2012-04-05, 22:14  


gorzkajakmokka, ciesz sie kazda chwila ..nawet tym ze wpada na chwile do kuchni a Ty jak lekarz obserwujesz co tym razem zrobi....dziekuj Bogu za ten czas co jeszcze macie..kiedys bedzie Ci tego brakowac tak jak teraz mnie..moj ŚP.Tatulek rozebral sie w szpitalu do naga i sobie tak lezal..wstyd na caly szpital..a teraz nawet tego mi brakuje..haha szczesliwych i blogoslawionych Swiat kochana..Badz silna..i zadna wyrodna..to normalne ze nerwy siadaja.Gdy jest chory czlowiek w domku to cala rodzina choruje.Pozdrawiam Cie goraco.malgos
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
gorzkajakmokka 



Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 210
Skąd: Wrocław
Pomogła: 41 razy

 #74  Wysłany: 2012-04-05, 22:24  


Wiem, dlatego teraz mam wyrzuty, ale nie umiem wyprzeć z myśli tego, że te próby załatwiania się w kuchni to złośliwość :( Nie wiem dlaczego tak myślę, przecież wiem, że to choroba a kiedy widzę Tatę w takiej sytuacji to ogarnia mnie taka złość... bezsilność.
A teraz mi się chce koszmarnie płakać bo mąż mi mówi, że kiedyś dam wiele, żeby był i nawet załatwiał się w kuchni- i to na pewno prawda...
_________________
Tatuś, tęsknię strasznie :( [*] 22.05.2012 23:55
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #75  Wysłany: 2012-04-05, 22:29  


Madziu nie wiem czy to jest dobry pomysł ale może jeżeli tatko rzeczywiście upodobał sobie kuchnię do załatwiania tych spraw i zwyczajnie myli ją z łazienką to może dobrym rozwiązaniem byłoby zaopatrzyć to miejsce w puste wiaderko, które można wylać potem do toalety. Postawić je tam gdzie tata uważa że powinna stać toaleta i może on po delikatnym naprowadzeniu przez Was załapałby o co chodzi. Wiem, że może takie rozwiązanie w kuchni nie jest super, ale wiaderko można często opróznić i tata lepiej by się poczuł myśląc że "postawił na swoim" i że łazienka jest "tam gdzie on wie że jest"? Mój dziadek, który umarł na raka prostaty też miewał podobne historie np. chodził w nocy po domu i mówił, żeby babcia "wyrzuciła tych obcych ludzi z domu co tu gadają" :shock: I wtedy takie rozwiązanie z wiaderkiem się sprawdzało. Trzymajcie się i pamiętajcie - nie jesteście sami |przytula| !
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group