1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2011-10-04, 07:59
Gamma Knife w Polsce!!!
Autor Wiadomość
JMP 


Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 12
Pomogła: 6 razy

 #46  Wysłany: 2011-02-11, 14:21  


Mój tato jechał na zabieg z lekkim prawostronnym niedowładem spowodowanym guzem mózgu a przede wszystkim obrzękiem. Teraz czuję się trochę lepiej niż przed zabiegiem... musimy poczekać aż ustąpi obrzęk pewnie potrwa to od 4 - 6 tygodni.

Mamanel... mój tato w październiku trafił do szpitala z lekkim prawostronnym niedowładem... podobnym do tego który ma teraz. Przeszedł operację neurochirurgiczną... po tym zabiegu zwiększył się obrzęk mózgu... i stan mojego taty gwałtownie się pogarszał... gdy był już stabilny wypisano go ze szpitala z głębokim prawostronnym niedowładem... tzn. prawą stronę miał sparaliżowaną... bardzo słabo mówił...
symptomy ustąpiły po jakiś 4 - 5 tygodniach...

Tym razem okazało się, że kolejny guz jest położony w niefajnym miejscu... tzn. dostęp do niego jest łatwy jednak okolica nieciekawa...
podczas operacji neurochirurgicznej guzy usuwa się z marginesem... wiec było ryzyko ustraty mowy, prawostronnego głębokiego niedowładu i padaczki.

Gamma knife jest precyzyjnym urządzeniem... guzy usuwa się bez marginesu, wiec prawdopodobieństwo powikłań jest niewielkie. I tak jak się spodziewaliśmy po zabiegu nożem gamma mój tato nie powrócił od razu do sił ale nie pogorszyło mu się i wiemy, że gdy ustąpi obrzęk mózgu - ustąpi także niedowład.

Jeśli macie czas, tzn. guz nie rośnie zbyt szybko starajcie się o refundacje z NFZ... jednak to należny załatwić przed zabiegiem. Jeśli się "zepniecie" w 3 tygodnie można wszytko załatwić.

[ Dodano: 2011-02-11, 14:24 ]
acha... jeszcze jedno.... wypis można otrzymać w języku czeskim lub angielskim.... wybraliśmy angielski...
badania kontrolne musimy wykonać na własna rękę lub zarejestrować się do poradni neurochirurgicznej i poprosić o termin wykonania CT lub MRI.
_________________
Najpierw to rodzice mają dzieci... a potem dzieci-rodziców...
 
izaa 


Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 4

 #47  Wysłany: 2011-02-12, 11:44  


JMP napisz proszę jak dodaliście do maila zdjęcia z rezonansu. mam wynik na płytce i nie wiem jak to zrobić.
czekam na biopsję, która będzie w piatek. wynik po 2 tygodniach. nie wiem czy czekać z mailem do pragi na wynik czy pisać od razu. jak uważacie?

I przy okazji. czy ktoś z Was miał biopsję robioną w Akademii Medycznej w Gdańsku? obecne uck
bedę wdzięczna za odpowiedzi
pozdrawiam
 
JMP 


Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 12
Pomogła: 6 razy

 #48  Wysłany: 2011-02-12, 16:51  


izaa poproś lekarza o MRI w *.jpg jeśli się nie uda to możesz to zrobić poprzez klawisz Prt Sc lub jakikolwiek program do zrzutu ekranu... znajdziesz informacje na google jak to zrobić...

ja na Twoim miejscu przesłałabym zdjęcia MRI do Pragi i napisałabym, że czekam na wynik biopsji... niech się wypowie co do możliwości usunięcia guza metodą gamma knife i terminu ewentualnego zabiegu...
a tymczasem ty czekaj na wynik biopsji i wydrukuj sobie formularz E-112 i staraj się załatwić z lekarzem z tytułem naukowym aby zalecił wykonanie zabiegu metodą gamma knife... wtedy masz szansę zrobić ten zabieg w ramach NFZ.
http://www.nfz.gov.pl/ue/...nr=5&artnr=1399

E-112 to to załącznik nr 1 a załącznik nr 2 to wniosek o zwrot kosztów transportu.
Życzę powodzenia
 
izaa 


Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 4

 #49  Wysłany: 2011-02-12, 16:56  


JMP dopiero w piątek bedą mi robić biopsję

dziękuję Ci bardzo!
 
JMP 


Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 12
Pomogła: 6 razy

 #50  Wysłany: 2011-02-13, 16:02  


izaa... życzę powodzenia w walce z chorobą i zdrowia... jeśli potrzebujesz jeszcze jakiś informacji to napisz proszę...
_________________
Najpierw to rodzice mają dzieci... a potem dzieci-rodziców...
 
izaa 


Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 4

 #51  Wysłany: 2011-02-13, 17:30  


dziękuję!
napisałam do Pragi i zobaczymy co dalej. jakby co, to się odezwę.
pozdrawiam
 
zosienka 


Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 2

 #52  Wysłany: 2011-02-26, 14:10  


Witam Wszystkich!! Dziekuje za wszystkie cenne informacje!!
Tydzień temu u mojego chłopaka zdiagnozowano guza mózgu, ma 24 lata, jest już wyznaczony termin operacji na 19 marca. Po przeczytaniu Waszych postow wysłałam wczoraj maila do Pragi. czekamy na odpowiedź.
 
zosienka 


Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 2

 #53  Wysłany: 2011-02-28, 21:45  


dostalam odpowiedz- niestety guz jest za duzy, nie kwalifikuje sie do gamma knife. musialam jednak spróbowac.
 
micka 


Dołączyła: 23 Sty 2011
Posty: 3
Pomogła: 1 raz

 #54  Wysłany: 2011-08-11, 19:30  


Witam serdecznie

Zastanawiam się dlaczego nikt nie pisze , że jest możliwość wykonania w Warszawie w Allenort na Bródnie zabiegu. Muszę podzielić się z WAmi moim szczęściem. Właśnie przyjechałam z mamą z zabiegu. Mama czuje się dobrze a po zabiegu ma pamiątkę w postaci plasterków w czterech miejscach:) Nie mogę uwierzyć ale to nie jest bajka i trzeba wierzyć , że i do Pani i Pani i Pani odezwą się z klinki i umówią termin.

[ Dodano: 2011-08-11, 20:57 ]
informacja ze strony Allenortu
"Od marca 2011 roku Centrum Gamma Knife® Allenort przyjmowało pacjentów wyłącznie na zasadach komercyjnych. Od 5 sierpnia 2011 roku, dzięki kontraktowi podpisanemu z Narodowym Funduszem Zdrowia, możemy zaoferować leczenie bezpłatne dla pacjentów objętych ubezpieczeniem.
Dla pacjentów, którzy nie są objęci ubezpieczeniem nadal oferujemy leczenie pełnopłatne.



Zapraszamy do naszego Centrum Gamma Knife® Allenort
ul. Kondratowicza 8, budynek H, Warszawa
tel +48 (22) 2591000, fax +48 (22) 2591001"
 
misiek 


Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 4
Pomogła: 1 raz

 #55  Wysłany: 2011-10-01, 21:06  Witam


Szukam własnie wszystkiego o GK i tak tutaj trafiłam. Ja jestem po 2 zabiegch "tradycyjnych" usunięcia oponiaka - kiedyś tej metody u nas nie byłowiec nie było wyboru. Własnie wykryli oponiaka u mojej mamy.
Czy ktoś ma informacje ile może potrwać oczekiwanie na zabieg GK finansowany przez NFZ w Polsce?Jak wygląda procedura itp.
Bedę bardzo wdzięczna.
 
Pawel W 


Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 20

 #56  Wysłany: 2011-10-23, 16:41  


Czy gamma knife, albo cyber knife można zastosować w przypadku guza płuca?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #57  Wysłany: 2011-10-23, 16:52  


GammaKnife - nie (1 strona wątku).

CyberKnife - można, ale wszystko zależy od stadium zaawansowania choroby.
_________________
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #58  Wysłany: 2011-10-23, 18:55  


absenteeism
A czy słynny Gama Knife to jest to samo co radioterapia stereotaktyczna?
Bo własnie gdzieś tutaj w tym watku jest info o Gamma Knife i instytucie w W-wie z prof. Zabkiem - czytam na ich stronie, że wykonują zabiegi u pacjentów z przerzutami m.in. raka płuca do mozgu - maksymalnie 4 guzy o wielkości do 3 cm...
U mojego taty tak jest, więc teraz się zastanawiałam co robić?

[ Dodano: 2011-10-23, 18:55 ]
Znalazłam to na stronie Allenortu
_________________
Katarzynka36
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #59  Wysłany: 2011-10-23, 19:05  


Gamma Knife to radiochirurgia stereotaktyczna.

Zadzwonić i zapytać, ewent. umówić się na konsultację nigdy nie zaszkodzi.
_________________
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #60  Wysłany: 2011-10-23, 19:16  


Ok, dzięki:)
_________________
Katarzynka36
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group