1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie badania wykonać??
Autor Wiadomość
Esterka 


Dołączyła: 06 Kwi 2016
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2016-04-06, 00:37  Jakie badania wykonać??


Witam!! Jestem mamą 10-latka.. Od października ma wysypke - najwięcej na nogach ( w okolicach stawów) , rekach i plecach - dermatolodzy po kolei rozkładali ręce .. Od miesiąca bolą go stawy - był w szpitalu - zrobione badania i nic z nich nie wynika .. Podwyzszone CRP (23,88 przy OB 22 - 17,03), 22,03- OB 37 , dziś już 50 - wzrasta ... wykluczony czynnik reuamtoidalny , lamblia .. Dziś zrobiliśmy badania na poziom wit D3 i bolerioze - wyniki za ok tydzień... Boje się nowotworu - jak to określiła jego nauczycielka - dziecko gasnie w oczach... jest słyby, blady ( choć HB-15,3) - szybko się męczy -pól dnia przesypia .. Mamy skierowanie do reumatologa ( mimo iż czynnik RF <10,4).. Ma ciut podwyższone Alfa 1 i 2 globuliny oraz Beta 1 i 2 globuliny, oraz dość dużo E - 5360000,Monocyty 1%
Jakie badania wykonać ?? Ze szpitala wypisany bez leków ( podajemy mu wit C i D ).
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2016-04-06, 07:30  


Esterka,
Jakie badania wykonano w szpitalu? Masz ich wyniki?
Co to jest E - 5360000? Eozynofile? Jakieś jednostki?
Coś się działo/wydarzyło przed październikiem? Jakaś infekcja mniej typowa? Rozumiem, że ewentualnego ugryzienia przez kleszcza nie pamiętacie ( dobrze, że sprawdzana jest borelioza).
Nie diagnozujemy na forum więc najważniejsze to diagnostyka pod kontrolą lekarza. I zawężanie podejrzeń.
Na razie skupcie się na dobrym, wartościowym odżywianiu, umiarkowanym ruchu na powietrzu - choć trochę. I czekajcie na wyniki serologiczne.
 
Esterka 


Dołączyła: 06 Kwi 2016
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2016-04-06, 09:06  


W szpitalu miał badania krwi ( rozmaz , gazometrię, tshl , glukozę, aspaty i alaty , elektroforeze białek, czynnik reumatoidalny RF, anty-DNP, ASO, posiew krwi) , moczu - mocznik ,psiew moczu), RTG klatki piersiowej, EKG, USG tarczycy (guzek o mieszanej echogeniczności wym 6*3mm) , usg jamy brzusznej, echo serca).
Na wynikach jest HB-15,3 , E 53600000, L 10300, HTK-45,5 MCV -84,9, MCH-28,6, MCHC-33,6 płytki -439000 w mm3 - wg mnie E-erytrocyty, L-leukocyty - ale ja jestem totalnie zielona w odczytach wyników - syn nam nie chorował- mamy zdrowa dietę ).
Na wczorajszym badaniu OB - 50ze strzałką w góre i info że analizę wykonano dwukrotnie .

[ Dodano: 2016-04-07, 07:15 ]
Wczoraj wyladowaliśmy na izbie w szpitalu - dziś wracamy na oddział.. Zaczął się obrzęk kolana- dr mówi wyciek z rzepki - zapytałam o nowotwór - mówi że wykluczyć nie może .. Dziecko stało się apatyczne - "bez zycia" ... Jakie mogę badania zrobić by wykluczyć choć w części to czego się obawiam ...??
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group