1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
fizykoterapia i sanatoria
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #16  Wysłany: 2011-06-16, 23:40  


Tak, tylko że ja nie potrzebuję leczenia sanatoryjnego z powodu raka. I na szczęście nie mam szans na orzeczenie niepełnosprawności. A mam NFZ-towski szlaban na sanatoria innego profilu.
_________________
sprzątnięta
 
olaczek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 289
Skąd: Górny Śląsk
Pomogła: 37 razy

 #17  Wysłany: 2011-06-20, 10:03  


Napisałam do Rosomaka

onkologia (po leczeniu raka piersi oraz krtani)
Ustrońskie Centrum Rehabilitacji Onkologicznej i Limfologii "Rosomak"
ul, Zdrojowa 2, 43-450 Ustroń
tel + 48 33 854 25 37 w. 611
email: ucrol@uzdrowisko-ustron.pl

jak będę miała więcej informacji to wkleję
_________________
olaczek
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #18  Wysłany: 2011-06-20, 17:51  


z tymi sanatoriami to tak jest , ja z mężem chcieliśmy jechać no i nasza onkoloszka udzieliła nam pełnej informacji przez okres pięciu lat od rozpoznania raka żaden lekarz nie wypisze wniosku do sanatorium chyba , że jest to turnus rehabilitacyjny ale do tego trzeba mieć stopień niepełnosprawności i koło się zamyka . Co do zabiegów jakie nam można zlecić to są różne opinie na ten temat to wszystko zależy od onkologa np. EMG mówią , że nie wolno bo to z prądem ja robiłam nie zakazano mi , lasery powiedziała że też można a tak na prawdę jest małe pole manewru , nam chorym na raka wedle NFZ nic się nie należy , no cóż wszystko musimy wywalczyć sobie sami :trtd:
pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #19  Wysłany: 2011-09-23, 12:20  


No i jestem w sanatorium, głupia byłam i przyznałam się do mojego byłego raczka i lekarz (zawsze bardzo przyzwoity) się zaparł nie i nie , lasera nie, kąpieli siarczkowych nie, on ma dzieci, ktoś mu zarzuci błąd w sztuce. A na dokładkę on z tych głodnych wiedzy (o dziwo są tacy w sanatoriach) przyjechała na turnus jakaś lekarka onkolog z Radomia i on ją pytał o chorych onkologicznie i ona mu powiedziała że 5 lat po leczeniu to nic nie można. Żeby ją pokręciło (mam nadzieję że ma reumatyzm), przecież nie ma żadnychdowodów i tak stygmatyzuje chorych. No i zostałam na samych masażach. Coraz bardziej się przekonuję że moja polityka szczerości wobec lekarzy nie jest korzystna. Na dokładkę w karcie którą pokazuję przy wszystkich zabiegach jest to głupie Ca, i nawet rehabilitantka mi zaczęła tłumaczyć że mój ból ramienia to z powodu operacji piersi. CZUJĘ SIĘ JAK HIV POZYTYWNY!!!!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2011-09-23, 17:07 ]
Aż chciałoby się skomentować: myśl więc pozytywnie ! ;)
OK, przepraszam, nic nie mówiłem ... (wiem, że do śmiechu Ci nie jest).


_________________
sprzątnięta
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #20  Wysłany: 2011-09-26, 17:11  


według wytycznych NFZ przez rok od zakończonej remisją choroby nowotworowej nie można... to kiedyś było lat 5 - tak mi się przynajmniej wydaje (info pochodzi od lekarza orzecznika w ZUS-ie)
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
andromeda 


Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 87
Pomogła: 8 razy

 #21  Wysłany: 2011-09-26, 19:40  


Słuchajcie, to nie tak, że pacjentowi onkologicznemu "się nie należy". Ja w tej chwili jestem po operacji guza głowy, w wyniku której mam solidnie porażony nerw twarzowy (nie zamyka mi się oko, nie mam w nim łez, śmieję się "półgębkiem i tylko w prawo;)) i zabroniono mi wykonywania jakichkolwiek zabiegów poza rehabilitacją manualną i akupunkturą z takim argumentem, że prąd, lasery i solux mogą zainspirować nowotwór do odrostu. To samo powtórzono w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej, która miała pełny interes w tym, żeby mnie naciągnąć na pakiet full opcja, bo miałam płacić z własnej kieszeni. Lampę solux mam w domu i też mi zabroniono jej używać i nawet na ulotce ma to samo napisane.
A więc - tym razem to z prawdziwej troski:)
 
Dominika74 


Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 5

 #22  Wysłany: 2013-11-09, 14:45  


Ważna jest też jakość urządzeń by takie leczenie robić a wiemy jak jest z ich dostępnością. Czy w tych przypadkach macie jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia? Niby Polska idzie do przodu ale wiemy jak to jest ze skierowaniami na badania i z samą dostępnością sprzętu by leczyć.
 
Ruda Misia 


Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 36
Pomogła: 4 razy

 #23  Wysłany: 2013-11-13, 16:12  


http://www.mz.gov.pl/wwwm...=&my=&ma=019106
W tym linku jest rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące zasad kwalifkacji do leczenia uzdrowiskowego.
Trzeba uważać z zabiegami.1,5 roku po zakończeniu leczenia wyjechałam na turnus rehabilitacyjny, z zabiegów dostałam zbiorową gimnastykę i fotel masujący. Kilka miesięcy po powrocie stwierdzono u mnie nawrót choroby. Nie wiem czy to był przypadek czy miało związek z tymi masażami na fotelu. W ubiegłym roku na turnusie dostałam leczenie klimatyczne i rowerek stacjonarny. Zresztą nawet gdyby proponowano mi inne zabiegi to bym odmówiła.
Obecnie będę miała rehabilitację na bark, ale lekarka rodzinna i ortopeda powiedzieli,że mogę miec tylko gimnatykę,terapię manualną z redresją. Żadnych zabiegów bodźcowych typu magnetotronik, laser, naświetalnia itp.
Pozdrawiam
 
Dominika74 


Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 5

 #24  Wysłany: 2013-11-17, 12:46  


Dziwna sprawa. Ciekawe czy dotyczy to właśnie zabiegów z masażami. W sumie logiczne jest, że źle dobrana rehabilitacja może mieć odwrotny efekt.
 
Anabelle 


Dołączyła: 26 Lip 2017
Posty: 8

 #25  Wysłany: 2017-07-26, 09:06  


Sądzę, że jeżeli chodzi o sanatoria, to wszystko zależy od decyzji lekarza oraz tego, jaką odmianę nowotworu mamy. No i uważam, że najlepiej byłoby poszukać takich ośrodków, gdzie mają specjalne pakiety dla pacjentów onkologicznych, na przykład Lepiej poczytać o tym dokładniej, bo raczej w takich przypadkach nie będą oni tam robić niczego, co miałoby zaszkodzić jeszcze bardziej zdrowiu.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-07-26, 10:24 ]
Na forum zakazana jest reklama bez zgody Administracji, proszę zapoznać się z Regulaminem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group