1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dział dla tych, którzy odeszli ?
Autor Wiadomość
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #1  Wysłany: 2011-12-25, 02:09  Dział dla tych, którzy odeszli ?


Witam . Przepraszam, jeśli mojego posta umieściłam w złym dziale . Jeśli tak to proszę o przeniesienie . Mam taką propozycję - czy można byłoby stworzyć osobny dział dla wątków osób, które odeszły ? Jakoś mi nie pasują te wątki naszych zmarłych w działach gdzie większość osób nadal dzielnie walczy :roll: . Czy można byłoby zmarłym stworzyć taki kącik z ich wątkami ?
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
billyb 
MODERATOR



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 532
Skąd: z Europy ;-)
Pomógł: 275 razy


 #2  Wysłany: 2011-12-25, 10:41  


Jakoś trudno mi wyobrazić sobie sens tego posunięcia. Może spróbuj to objaśnić?
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #3  Wysłany: 2011-12-25, 10:59  


w dziale Psychoonkologii sa takie tematy wiec chyba nie potrzeba ich po raz kolejny zakładać
przejrzyj jest tam temat Żałoba, i wiele wiele innych,
akurat to dział dosyć poważnych tematow o naszych emocjach i zalu,wspomnienia bliskich.Moim zdaniem jest tam odpowiednie miejsce
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #4  Wysłany: 2011-12-25, 14:04  


Chodzi mi o to, żeby wątki osób, które już nie żyją nie mieszały się z wątkami osób, które chorują . Jak wchodzę na wątek mojej mamusi to za każdym razem jakoś tak odruchowo chcę napisać, że mama czuje się dobrze i będzie kolejna chemia i że nadal walczymy :-( . Poprostu muszę przestać włazić w wątek mamuni . Przepraszam, miesza mi się od tego żalu w głowie i różne głupie pomysły przychodzą . Proszę o zamknięcie tego wątku i jeszcze raz przepraszam za kłopot .
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2011-12-25, 17:02  


Treść merytoryczna wątku nie jest tylko dla jednej osoby, Ci co czytają zdobywają na tym wiedzę, czyta mnóstwo osób nie zarejestrowanych. Wątki powinny zostawać w swoich działach.
Myślę że w Twoim przypadku można poprosić administratora o zamknięcie wątku na Twoją prośbę wtedy już nikt nic nie dopisze, a opisana historia pozostanie. Tak długo jesteś na forum, to był jeden z pierwszych wątków jakie przeczytałam, współczuję Ci bardzo.
_________________
sprzątnięta
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #6  Wysłany: 2011-12-29, 00:18  


soja... ja sobie nie wyobrażam zeby osoba /rodzina walczących z rakiem nie mogli przeczytać jakie były doświadczenia tych którzy walczyli... W odpowiednim dziale znajdą odpowiednie dla siebie informacje. Ja po prostu rzadko już zagladam do mojego wątku :( jeszcze nie mogę :( :cmok:
 
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #7  Wysłany: 2011-12-29, 09:58  


Ja również nie wyobrażam sobie aby nie móc czytać wszystkich tych wątków (nawet tych bolesnych dla osób już nieżyjących) z których "czerpiemy" z mamą mnóstwo wiadomości i informacji z "pierwszej ręki". Dziękujemy wam za to że możemy je czytać i uczyć się, bo od kogo tą wiedzę można "pobrać" jak właśnie nie od samych chorych, chorujących, wygrywających/przegrywających i ich krewnych. Jeszcze raz dziękuję i pozwólcie mimo swojego bólu na analizowanie waszych wątków. Serdecznie pozdrawiam ::thnx::
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #8  Wysłany: 2011-12-29, 10:33  


soja, ja też czuję się nieswojo wchodząc na temat mojej Mamy, gdzie dopiero co pisałam tak pełna nadzieji.
Na początku choroby Mamy pożałowałam nawet, że czytałam to forum. Naczytałam się o cierpieniu, o miżliwych scenaruszach choroby mojej Mamy i śmierci - czasem bardzo ciężkiej. To fakt - nie działa to budująco. Zaczynałam czytać jakis wątek, a na końcu zawsze była śmierć.
Czasami żałowałam, że "wiem". Moja Mama jeszcze było sprawna a ja już czytałam o objawach umierania, o śmierci w wyniki krwotoku, o umieraniu w bólu ...
Ale jednocześnie czytając miałam mozliwość porównać leczenie, wiedziałam na co zwrócic uwagę, czego pilnować, o co pytac lekarzy ... Otrzymałam wsparcie.
Coś za coś.
Choć może dobrze byłoby podzielić działy na: "wciąż walczący" i "tematy zamknięte" (czy jakoś tak). Jedne służyły by do pomagania i otrzymywania pomocy a drugie - informacyjnie. Czy o to Tobie chodziło?
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #9  Wysłany: 2011-12-29, 15:01  


Ewelina Żurek napisał/a:

Choć może dobrze byłoby podzielić działy na: "wciąż walczący" i "tematy zamknięte" (czy jakoś tak). Jedne służyły by do pomagania i otrzymywania pomocy a drugie - informacyjnie. Czy o to Tobie chodziło?

Właśnie o to mi chodziło :-( .
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #10  Wysłany: 2011-12-30, 11:16  


Osobiście jestem "za".
 
zagubiona1974 



Dołączyła: 25 Paź 2011
Posty: 149
Skąd: Ruda Śląska
Pomogła: 25 razy

 #11  Wysłany: 2012-05-09, 20:32  


Może i ja się wypowiem, jeśli można. Na początku naszej walki z nowotworem ktoś bardziej doświadczony poradził mi przejrzenie wpisów jeżozwierza, gdyż On miał historię bardzo podobną do naszej. Wszystko było OK... do czasu , kiedy nagle przeczytałam wpis kogoś z rodziny, że jezozwierz odszedł.... poczułam się bardzo nieswojo, nagle sparaliżował mnie strach....pomyślałam wtedy, że my też nie mamy szans, że Tatuś z tego nie wyjdzie, co też kilkanaście miesięcy stało się faktem; podsumowując, myślę, że to bardzo dobry pomysł żeby sklasyfikować posty:) pozdrawiam
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #12  Wysłany: 2012-05-10, 10:08  


może zamiast przenosić zmienić tytuł po prostu dopisać -odszedł na wieki... odszedł a zawsze
to chyba mniej pracy dla moderatorów
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #13  Wysłany: 2012-05-10, 12:00  


A po co? Czy osoby które walczą nie mogą czerpać wiedzy z wątków osób które odeszły? Po co stawiać nagrobki? Ich miejsce jest chyba na cmentarzu...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #14  Wysłany: 2012-05-10, 12:20  


Gazda napisał/a:
wątków osób które odeszły?
-myślę,że na tym forum jak w soczewce zbiegły się historie tych,którzy odeszli.
Brak tych,a jest ich bardzo wiele,którzy walkę z chorobą zakończyli powodzeniem.Nie chca pisac lub nie wiedza o istnieniu tego forum.Niech przykładem będzie historia mojego Brata-leczył się długo i chorował poważnie i od lat ma się dobrze.Obecnie zwiedza swoje ukochane Bieszczady.Ja specjalnie opisałam Jego leczenie,aby pokazać,że raka można pokonać.
On sam,nie chce wracac do owych trudnych dni.Wizyty kontrolne u onkologa,ja umawiam.Bo,wiadomo,że czujność onkologiczną trzeba zachować.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group