1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy to rak?
Autor Wiadomość
disj 


Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2016-01-01, 17:38  Czy to rak?


Mam 30 lat, nie odczuwam zadnych objawow. W dniu dzisiejszym wykonalam USG jamy brzusznej, w ktorym wyszla zmiana ogniskowa przechodzaca prez sciane zoladka, zmiana bezechowa. Wieksza czesc zmiany lezy poza swiatlem zoladka. Obecnie czekam na wykonanie gastroskopii. Czy to rak ?? We wtorek mam MRI. W piatek gastroskopie.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2016-01-01, 17:53  


disj,

Może jakiś opis usg by się przydał, lekarz pewnie Ci dał.

pozdrawiam.
 
disj 


Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2016-01-01, 18:07  


W opisie informacja jak ponizej
W okolicy wpustu na krzywiznie mniejszej uwidoczniono zmiane ogniskowa przechodzaca przez sciane zoladka, bezechowa, w ksztalcie niesymetrycznej klepsydry. Wieksza czesc zmiany lezy poza swiatlem zoladka wielkosci 17x16 mm, mniejsza czesc jest wewnatrz zoladka 12x11 mm. Calkowita wielkosc zmiany 33x20 mm, obraz niejednoznaczy. Koniczena dalsza dignostyka.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2016-01-01, 18:30  


disj,
Z jakiego powodu wykonano usg?
 
Karina Święch 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 334
Skąd: Kraków
Pomogła: 83 razy

 #5  Wysłany: 2016-01-01, 18:37  


Na podstawie tak skąpych informacji nikt nie odpowie Ci na to pytanie, dlatego też (jak zostało to napisane) konieczna jest dalsza diagnostyka. Pocieszające jest to że kolejne istotne badania masz już w przyszłym tygodniu. Myślę że dadzą one odpowiedz na twoje pytanie co do rodzaju zmiany.
_________________
Zbyt szybko się to potoczyło 08.12.14 -18.02.15
 
disj 


Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2016-01-01, 18:38  


missy,

podejrzewam u siebie candide ( bialy jezyk, wiele alergii, nawracajace infekcje drog moczowych itp.). Gastrolog wspomnial ze warto zrobic tez poza badaniami na candide, usg jamy brzusznej. I uznalam ze je zrobie nie zaszkodzi. I USG mialo byc wykonane w zasadzie z ocena stanu jelit. A tu wyszla taka niespodzianka :/

Strasznie sie denerwuje, a MRI dopiero we wtorek :/
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #7  Wysłany: 2016-01-01, 20:44  


disj,

Trudno coś powiedzieć jednoznacznie, tak jak i badanie nie pokazuje co to za zmiana. Niestety musisz uzbroić się w cierpliwość i tak jak zasugerowano w badaniu usg zrobić dalszą diagnostykę, coś więcej wtedy będzie wiadomo, już niedługo wtorek.
Teraz Twoje nerwy na nic się zdadzą, trzeba to wyjaśnić i tyle, wiem że ciężko opanować emocje ale nic nie zrobisz. A jakieś dolegliwości bólowe masz?, jakieś badania z krwi robiłeś?, CRP, OB?, masz jakieś zgagi, refluks?
 
disj 


Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2016-01-01, 21:11  


Boli zadnych nie mam, czesto po jedzeniu mi sie czka/ odbija ( kilkunastokrotnie). Samej tresci zoladkowej nie wyczuwam - wiec ciezko powiedziec czy to refluks.
OB robilam ostatnio w grudniu 2014 i wyszlo w normie . Morfologia ostatnia w marcu 2015 i tez zadnych odchylen.

Najgorszy ten wlekący się czas. Myslalam ze informacja o nieechogennosci to juz coś konkretnego.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #9  Wysłany: 2016-01-01, 23:06  


disj,
Trudno wyrokować na podstawie jednego, pobieżnego badania. W mojej ocenie to może być tzw. potworniak. Choć nazywa się potwornie ;) z reguły jest nowotworem łagodnym. Wyjątek stanowią potworniaki niedojrzałe - spotyka się je znacznie rzadziej niż te łagodne, dojrzałe.
Bez dalszych badań się nie obejdzie, prawdopodobnie czeka Cię też zabieg operacyjny.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
disj 


Dołączyła: 01 Sty 2016
Posty: 5

 #10  Wysłany: 2016-01-02, 16:31  


Dziekuje za odzew. Dam znac po badaniu, jak tylko sie dowiem co to takiego. Nerwy nie ustepuja. Jednak co nam pisane to byc musi.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group